Odpływ liniowy w garażu
Odpływ liniowy w garażu
Mam garaż na 2 samochody szerokość 6 metrów. Jaki odpływ liniowy wybrać żeby skutecznie odprowadzał wodę z deszczu i śniegu?
Re: Odpływ liniowy w garażu
Dla 6 metrów szerokości potrzebujesz odpływ garażowy 5m albo dwa po 3 metry łączone. Ważniejsze niż długość to przepustowość i spadek musi być minimum 2% na długości garażu. Kratka żeliwna albo nierdzewna wytrzyma najeżdżanie. Podłączenie do kanalizacji deszczowej albo studni chłonnej. Odwodnienie liniowe garażu https://odplywy24.pl/odwodnienia-liniow ... we-garazu/ dobierz pod kubaturę wody która spływa. Montaż przed wylewką nie da się zrobić później. Policz ile deszczówki spływa z dachu i z aut.
-
Andrzej111
- Posty: 4
- Rejestracja: 19 maja 2026, 11:12
Re: Odpływ liniowy w garażu
Przy dwóch autach i szerokości 6 m warto pomyśleć o solidnym odwodnieniu liniowym z nierdzewnym odpływem, bo zimą dochodzi sól, błoto i masa wody ze śniegu. Zwykłe elementy potrafią po czasie korodować albo wyglądać słabo estetycznie. Ja brałbym pod uwagę frezowane odwodnienia garażowe z odpływami nierdzewnymi, ogólnie chodzi mi o coś takiego, jak w tym artykule: https://kmb-steelproduct.eu/frezowane-o ... -garazowe/ . Wygląda to dużo bardziej nowocześnie niż klasyczne kratki, łatwo utrzymać to w czystości i całość jest po prostu bardzo trwała. No i koniecznie dobrze zrobić spadek posadzki, bo nawet najlepszy odpływ bez tego nie będzie działał jak trzeba.
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości