bogwar pisze: ↑14 maja 2026, 00:41
A teraz "najnowsza nowosc". Polska w finale Eurowizji 2026.
Alicja Szemplinska w finale Eurowizji 2026 z utworem "Pray".
Calkiem fajny.

Trzymam kciuki.

Final w sobote 16 maja 2026.
Wreszcie faceci w tle (jako tancerze wokol gwiazdy).
Ech..., jak ja uwielbiam takie kobiety.
https://www.youtube.com/watch?v=q78cnYIoF9Y
bogwar
Niestety, nasza reprezentanka zajela dopiero 12 miejsce. Mimo, ze po glosowaniu miedzynarodowego jury zajmowala miejsce 7 ze 133 punktami. Pograzylo ja glosowanie miedzynarodowej publicznosci, czyli glosy widzow. Ostatecznie zdobyla 150 punktow.
I tu kuzwa 2 ciekawostki.
Ani polskie oficjalne jury w skladzie:
Eliza Orzechowska
Filip Koncewicz
Viki Gabor
Staś Kukulski
Wiktoria Kida
Jan Piwowarczyk
Maurycy Żółtański.
Rzeczniczką jury (nie brała udziału w głosowaniu, jedynie odczytała wyniki) była Ola Budka,
ani polska publicznosc, czyli widzowie, nie dalo nawet jednego zlamanego punktu polskiej wykonawczyni, co jest dla mnie SKANDALEM.
Za to nasze Szanowne, kuzwa oficjalne jury, dalo maxa, czyli 12 punktow (jako jedyni ze wszystkich glosujacych krajow

) wykonawcy z Izraela, ktory to kraj nie dosc, ze byl kontrowersyjny, jesli chodzi w ogole o udzial w Eurowizji (5 czy 6 krajow zrezygnowalo z udzialu z powodu udzialu tego wlasnie kraju), to jeszcze jego reprezentant zostal "wygwizdany" podczas finalu. Piosenka zreszta tez mierna.
"Oficjele" jednak jak zwykle wiedza lepiej.
https://muzyka.interia.pl/mocny-temat/n ... d,23478813
A trzecia ciekawostka to taka, ze dostalismy ZERO punktow od Ukrainy. No coz..... "Niewdziecznosc jest zaplata swiata" (Undank ist Belohnung der Welt). To tylko tytul lekcji z ksiazki od ktorej zaczynalem przygode z jez. niemieckim ....., noo grubo ponad 40 lat temu.

I jak widac wciaz aktualny.
Oczywiscie jednak mieli do tego absolutne prawo. Podobnie jak nasze kochane, p......e polskie jury.

Co do polskich widzow, to widze to jako protest przeciw Kosciolowi. No coz, tu trudno polemizowac, bo jakas racja jest. Ja tylko niesmialo przypominam, nasza wiara to nie Kosciol, tylko Bog. Jesli nie nasz, to........przyjdzie inny. Zreszta, moim zdaniem, jesli jest, to jeden. W niebie nie ma chyba az tak duzo miejsca, zwlaszcza, ze tam tyle tych dziewic
Wygrana powedrowala do Bulgarii. Szacun.
Fajna szalona. I znow faceci (o nie, nie...... tam byly 2 kobiety, mimo, ze jedna nosila krawat w bialo czarne ukosne pasy

) wokol gwiazdy. Tez fajne.
https://www.youtube.com/watch?v=EltgrumKJfk
Uff, zmiescilem sie w dwoch prezentacjach.
A juz mialem "zapodac" trzecia, czyli wystep Szwajcarii i ogolny przeglad utworow. Zrobie to jednak w nastepnym poscie, bo...... sie zrobi nudno.
Pozdrowka.
bogwar