Luźne dyskusje na różne tematy
-
Dawiddd
- Posty: 52
- Rejestracja: 25 stycznia 2019, 22:12
- Miasto: CH
Post
autor: Dawiddd » 19 czerwca 2024, 23:51
DrMarcin pisze: ↑18 czerwca 2024, 17:45
Pytanie do Panów: czy komuś z Was udało się być w związku ze Szwajcarką? Czy one nas postrzegają tak, jak Polki - Ukraińców, czy jeśli podejdę do tematu, że wiek i uroda panny nie ma znaczenia, bo dla paszportu warto się poświęcić to jak to widzicie, są szanse? Słyszeliście w ogóle o małżeństwach Polak ze Szwajcarką? Odwrotnie nie pytam, Polki są tak piękne że wszędzie znajdą męża, tylko my mężczyźni zawsze mamy pod górkę...
Ciekawe pytanie

Mimo wszystko wielu Szwajcarów / Szwajcarek ma mieszne korzenie, tzn albo rodzice nie są Szwajcarami, albo jedno z nich nie jest. Więc ogolnie jest mix. Myśle, że taki mix ułatwia sprawe. Choć na pewno nie jest łatwo.
Znam kilka par polsko-szwajcarskich choć w zdecydowanej większości to kobiety pochodzą z Polski

-
Mac
- Posty: 35
- Rejestracja: 21 czerwca 2021, 10:57
- Miasto: Zurych
Post
autor: Mac » 20 czerwca 2024, 09:45
DrMarcin pisze: ↑18 czerwca 2024, 17:45
Pytanie do Panów: czy komuś z Was udało się być w związku ze Szwajcarką? Czy one nas postrzegają tak, jak Polki - Ukraińców, czy jeśli podejdę do tematu, że wiek i uroda panny nie ma znaczenia, bo dla paszportu warto się poświęcić to jak to widzicie, są szanse? Słyszeliście w ogóle o małżeństwach Polak ze Szwajcarką? Odwrotnie nie pytam, Polki są tak piękne że wszędzie znajdą męża, tylko my mężczyźni zawsze mamy pod górkę...
Twój plan jest bardzo blisko scamu "młody Egipcjanin zakochuje się bez opamiętania w otyłej, leciwej Polce". Oczywiście celem jest obywatelstwo. Zdajesz sobie sprawę, jakie problemy Cię czekają kiedy już odechce Ci się udawać przy tej "wiekowej i nieurodziwej" Szwajcarce?
Wg mnie, patrząc długofalowo, jest to pomysł który pozostawi obie strony nieszczęśliwe z poczuciem straconego kawałka życia.
Dlaczego po prostu nie odczekasz aż będziesz mógł się samodzielnie znaturalizować?
W międzyczasie możesz żyć z kimś, z kim faktycznie żyć chcesz.
-
DrMarcin
- Posty: 8
- Rejestracja: 04 lutego 2024, 20:15
Post
autor: DrMarcin » 20 czerwca 2024, 11:11
@Mac dzięki za opinię, zaciekawił mnie fragment o "problemach". Co masz na myśli?
Plan jest prosty, przed ślubem prawnik, intercyza (jeszcze tym zapunktuję, imigrant z Polski proponujący intercyzę Szwajcarce), ślub, obywatelstwo szwajcarskie, zrzeczenie się polskiego, rozwód.
Nie widzę tu słabych punktów, o kwestiach moralnych dżentelmeni nie dyskutują
-
Dawiddd
- Posty: 52
- Rejestracja: 25 stycznia 2019, 22:12
- Miasto: CH
Post
autor: Dawiddd » 20 czerwca 2024, 15:00
Rozwód może potrwać jeśli "żona" będzie robić problemy.. Też jest kwestia Twojego 2go filaru, do ktorego małżonka miałaby prawa, nie wiem czy intercyza tu pomoże.
Samo otrzymanie paszportu też nie odbywa się "automatycznie", małżeństwo tylko ułatwia/przyśpiesza proces ale go nie eliminuje.
Z ciekawosci, czemu Ci tak zalezy na obywatelstwie?

-
DrMarcin
- Posty: 8
- Rejestracja: 04 lutego 2024, 20:15
Post
autor: DrMarcin » 20 czerwca 2024, 16:16
Według ekspertów za ok 5 lat możliwy jest konflikt Rosja - NATO. Obywatelstwo da mi 100% pewności, że będę mógł go obserwować na ekranie telewizora w jakimś pubie w Zurichu. Lepsza opcja, niż z okopów na Podlasiu, nie sądzicie

-
azarlos
- Posty: 19
- Rejestracja: 07 listopada 2025, 09:27
- Miasto: Warszawa
Post
autor: azarlos » 26 marca 2026, 11:00
Kochane, które z Was żyją poza Polską, co według Was byłoby idealnym prezentem ślubnym przywiezionym z kraju? Może coś praktycznego lub coś z polskim klimatem, byle zmieściło się w walizce. Chętnie posłucham Waszych opinii.
-
Hejna
- Posty: 42
- Rejestracja: 14 listopada 2023, 10:22
Post
autor: Hejna » 26 marca 2026, 12:38
azarlos pisze: ↑26 marca 2026, 11:00
Kochane, które z Was żyją poza Polską, co według Was byłoby idealnym prezentem ślubnym przywiezionym z kraju? Może coś praktycznego lub coś z polskim klimatem, byle zmieściło się w walizce. Chętnie posłucham Waszych opinii.
Ja osobiście chciałabym szkło z Krosna albo z ceramiki z Bolesławca. Coś pięknego a jeszcze nie miałam okazji jechać do Polski zeby sobie kupić.
Od siebie polecam tę pracownię ceramiki z Bolesławca:
https://andyceramika.pl/
Zerknij sobie na oryginalne wzory na tej stronie

Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2026, 09:19 przez
Hejna, łącznie zmieniany 1 raz.
-
bogwar
- Posty: 1124
- Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
- Miasto: Berno/Warszawa
Post
autor: bogwar » 12 kwietnia 2026, 20:00
Nieaktualne.

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość