Zarobki w Szwajcarii

Masz coś do powiedzenia na temat codziennego życia w Szwajcarii i temat ten nie pasuje do innych kategorii?
Napisz tutaj.
bogwar
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Zarobki w Szwajcarii

Post autor: bogwar » 29 maja 2021, 02:17

Marcin Wtorek pisze:
29 maja 2021, 01:06
Hej wszystkim. Ja się tam nie wybieram ale piszę z nadzieją na odpowiedź osób z doświadczeniem. Moja córka za rok zostanie lekarzem. Kończy studia we Włoszech. Nie chce zostać w Italii i nie chce wracać do Polski. Zaplanowała sobie przyszłość w klinice w Szwajcarii. Proszę o poradę. Chwalić czy wybijać jej to z głowy? Nie mając tam nikogo, nie znając realiów, jakie ma szansę na szczęście życie? Czy będzie ją stać na starcie na mieszkanie, na życie? Na jakie zarobki może liczyć jako lekarz? Czy na takich stanowiskach są otwarci na obcokrajowców czy raczej kłody pod nogi?
bogwar pisze:
29 maja 2021, 01:03
Marcin Wtorek pisze:
29 maja 2021, 00:55
Cześć. Nadal będę mieszkał w Polsce ale moja córka wybrała sobie Szwajcarię jako kraj docelowy
Czesc.
Fajnie, tylko co z tego wynika dla reszty Forumowczow?
Pozdr.
bogwar
No widzisz, teraz wszystko jasne ( zwroc prosze uwage na kolejnosc, czyli czas pisania Twoich postow). :D Sorry za ten szorstki post, ale przeczytalem go zanim napisles drugi i nie wiedzialem o co chodzi.
Jesli juz Twoja corka nie chce w ogole na dzien dzisiejszy (co zawsze podkreslam, bo te "wyjazdy na stale" roznie sie koncza, wracac do Polski i zarowno we Wloszech, jak i w Szwajcarii nie ma nikogo, to zdecydowanie polecam Szwajcarie. Pozno juz na dywagacje, ale jeszcze sie odezwe w temacie.
Pozdr.$
bogwar

Marcin Wtorek
Miasto: Katowice

Re: Zarobki w Szwajcarii

Post autor: Marcin Wtorek » 22 czerwca 2021, 13:19

Dziękuję Bogwar za odp. Wybacz błędy formalne gdyż jestem niedoświadczony w forach.
Dopytuję jako ojciec pełen obaw o przyszłość dziecka, jej planów opartych tylko na wyobrażeniach i przypuszczeniach. Córka jest dość "specyficzna" Nie potrzebuje grona przyjaciół. Ceni spokój. Włosi denerwują ją swoim luzackim podejściem do spraw i terminów spotkań. Ona lubi mieć wszystko zaplanowane, uporządkowane. Należy do osób bardzo uzdolnionych i pracowitych. Planuje zrobić "karierę" specjalizację w dobrej klinice. A potem decydować czy wracać, zostać czy wybrać inną część świata. Tam gdzie docenią nabytą wiedzę i doświadczenie.
Szwajcarię wybrała tylko na podstawie wyobrażeń. O wysokiej jakości klinik, wiedzy, sprzętu, ale też o porządku, klarowności zasad, punktualności itd.
Myślę, że jest uczulona na niesprawiedliwe i nierówne traktowanie tylko z powodu, że ktoś jest obcy. Dlatego tak bardzo dopytuję o to jak to jest w Szwajcarii z megalomanią narodową, dyskryminacją obcych, nacjonalizmem. Jakie ma szanse na dopuszczenie jej do specjalizacji? Czy w warstwach lekarzy jest podział na nasi i obcy.
Nie znam nikogo ze Szwajcarii, dlatego pomyślałem forum rodaków licząc na życzliwe podpowiedzi.

ODPOWIEDZ