Do ABC Work

Oferty pracy
bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Do ABC Work

Post autor: bogwar » 15 listopada 2020, 00:01

Fajnie, ze rekrutujecie ludzi do pracy w Szwajcarii. :D :D Zawsze chetnie witam uczciwych, chetnych do pracy rodakow, ktorzy godnie beda reprezentowac polskiego pracownika. :D Moze to troche pompatyczne, ale osobiscie nie cierpie cwaniakow, obibokow i nierobow. Poniewaz jestem szczegolarzem do bolu, a mieszkam tu juz 12 lat i naprawde orientuje sie w przepisach szwajcarskich, prosze nie obiecywac gruszek na wierzbie. :evil: :evil: Nie ingeruje w stawki, jakie obiecujecie, bo te akurat nie wzbudzaja moich podejrzen. Mam nadzieje, ze obietnice zakwaterowania beda dotrzymane w konkretnym ogloszeniu, bo te sa rozne (lub ich nie ma) w zaleznosci od zawodu (zwlaszcza te "darmowe firmowe", tu uczulam potencjalnych pracobiorcow, dopytajcie, bo te darmowe, to moze byc wieloosobowy pokoj w kontenerze :( :( ).
Natomiast co do ubezpieczenia zdrowotnego to prosze wszystkim uzmyslowic, ze najpozniej (zeby to odwlec, trzeba miec koniecznie ze soba karte EKUZ, ktora jest namiastka ubezpieczenia, zwlaszcza w razie powaznego przypadku zachorowania) po 3 miesiacach beda placic z wlasnych juz opodatkowanych pieniedzy Krankenkasse, czyli ubezpieczenie zdrowotne ca 300 do 450CHF miesiecznie.
Ja zdaje sobie sprawe, ze Wy za kazdy wyslany "egzemlarz" skasujecie jakas ustalona kwote, co jest jak najbardziej zrozumiale, ale ci ludzie potem zostana pozostawieni sami sobie. Taka jest prawda. A moze sie zdarzyc, ze po kilku tygodniach praca sie skonczy. A rachunki beda przychodzic nieublaganie....

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości