Zatrzymanie wypłaty

Tematy niezwiązane z kategoriami powyżej
bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Zatrzymanie wypłaty

Post autor: bogwar » 21 listopada 2020, 02:08

bogwar pisze:
21 listopada 2020, 01:35
Mark57 pisze:
07 listopada 2020, 11:32
Witaj po dłuższej przerwie , no i chyba juz pozamiatane , dostałem informację od prawnika,że te zbóje z BWL Bau-Montage GmbH są w upadłości -w likwidacji. więc komornik juz raczej nic nie zrobi. Czekam na informację od prawnika co możemy jeszcze w tej sprawie zrobić, dam znać
Pozdrawiam
Mark57
Zgadza sie, Panstwo Beata Barbara Lyszczyna i Wojciech Krzysztof Lyszczyna, wlasciciele firmy BWLBau-Montage GmbH z siedziba w Bäriswil, kanton Bern, z kapitalem zalozycielskim w wysokosci (oczywiscie smiesznej, choc zgodnej z przepisami prawa, ale to juz moja prywatna uwaga :mrgreen: ) 20 000 CHF zglosili oficjalnie upadlosc :evil: , czyli Konkurs co ich oficjalnie chroni przed atakami wierzycieli, zwlaszcza tych drobnych. Banki pewnie swoje wydebia. To sa oficjalne dane z internetu. :cry: Mimo, ze wierze Twojej wersji, jestem szczegolarzem, i dopoki nie znam wersji drugiej strony, ktora pewnie sie nie wypowie, nie podejmuje sie zabrac glosu w temacie, w ktorym zreszta przy braku dobrej woli obu stron niewiele sie da zrobic. :?
pozdrawiam
bogwar
Na czerwono korekta. Nikt nie jest doskonaly, ale dazyc trzeba. W zwiazku z tym dowcip, ktory podobno wcale nie jest dowcipem. Jak mawial niezyjacy juz Wlodzimierz Sokorski wsiech zenszczin nie projebiesz, no stremitsa nada (pisownia fonetyczna, tlumaczenia na forum sie nie podejme)

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Zatrzymanie wypłaty

Post autor: bogwar » 21 listopada 2020, 02:31

bogwar pisze:
21 listopada 2020, 02:08
tlumaczenia na forum sie nie podejme)
Tzn, oczywiscie, jesli jakas Pani nie zna rosyjskiego i nie ma "pod reka" tlumacza, to jak najbardziej jej przetlumacze "na priva" :D :D :lol: :lol: .
Panowie nieznajacy rosyjskiego niech sie go naucza. :cry: :mrgreen:

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Zatrzymanie wypłaty

Post autor: bogwar » 21 listopada 2020, 15:51

bogwar pisze:
21 listopada 2020, 01:35
Mark57 pisze:
07 listopada 2020, 11:32
Witaj po dłuższej przerwie , no i chyba juz pozamiatane , dostałem informację od prawnika,że te zbóje z BWL Bau-Montage GmbH są w upadłości -w likwidacji. więc komornik juz raczej nic nie zrobi. Czekam na informację od prawnika co możemy jeszcze w tej sprawie zrobić, dam znać
Pozdrawiam
Mark57
Zgadza sie, Panstwo Beata Barbara Lyszczyna i Wojciech Krzysztof Lyszczyna, wlasciciele firmy BWL-Montage GmbH z siedziba w Bäriswil, kanton Bern, z kapitalem zalozycielskim w wysokosci (oczywiscie smiesznej, choc zgodnej z przepisami prawa, ale to juz moja prywatna uwaga :mrgreen: ) 20 000 CHF zglosili oficjalnie upadlosc :evil: , czyli Konkurs co ich oficjalnie chroni przed atakami wierzycieli, zwlaszcza tych drobnych. Banki pewnie swoje wydebia. To sa oficjalne dane z internetu. :cry: Mimo, ze wierze Twojej wersji, jestem szczegolarzem, i dopoki nie znam wersji drugiej strony, ktora pewnie sie nie wypowie, nie podejmuje sie zabrac glosu w temacie, w ktorym zreszta przy braku dobrej woli obu stron niewiele sie da zrobic. :?
pozdrawiam
bogwar
I zeby nie bylo, ze jestem goloslowny. ;) ;) Jak zawsze, na to co pisze, mam "kwity" (z wyjatkiem oczywiscie dowcipow. Na nie "kwitow" nie mam, bo w zdecydowanej wiekszosci sa "zaslyszane" i to czesto z dalekiej mlodosci. Chyba, ze sa powielone z internetu, jak w przypadku dowcipu/anegdoty o Janku Himilsbachu :lol: :lol: ). Ponizej link do strony internetowej w temacie.

https://www.moneyhouse.ch/de/company/bw ... 0731636471

Wystrzegajcie sie w przyszlosci firm zalozonych przez tych Panstwo. :evil: :evil:

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Zatrzymanie wypłaty

Post autor: bogwar » 21 listopada 2020, 16:07

bogwar pisze:
21 listopada 2020, 15:51
Wystrzegajcie sie w przyszlosci firm zalozonych przez tych Panstwo. :evil: :evil:
Akualna (jeszcze) nazwa, to BWL........, co na 99,9% oznacza skrot od Beata Wojciech Lyszczyna, a w przyszlosci to moze byc np. WBL......, lub LBW...... Dlatego przestrzegam i uczulam. :evil: :evil: :cry: :cry: :cry:

Mark57
Posty: 12
Rejestracja: 30 sierpnia 2020, 12:47
Miasto: Wrocław

Re: Zatrzymanie wypłaty

Post autor: Mark57 » 23 listopada 2020, 17:04

Witaj, dziś otrzymałem kompleksową opinię prawną dot możliwości prawnych pociągnięcia tych ludzi do odpowiedzialności --możliwości sa praktycznie żadne , nie udzielono mi odpowiedzi na pytania dot, ewentualnego złożenia zawiadomienia popełnienia przestępstwa ,które w polskim kodeksie karnym jest penalizowane art 286 kk --doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem ---i wprowadzenie mnie w błąd ---czyli potocznie --oszustwo. Tak czy tak nie składam broni , kwestia domówienia pewnych szczegółow dot jurysdykcji , bo umowy nie podpisywałem w Szwajcarii i abstrachując od samego faktu upadłości czy likwidacji/ tego również mi nie wyjaśnili prawnicy-bo w polskim prawie upadłość i likwidacja to dwa odrębne byty prawne / moje roszczenie jako roszczenie pracownicze może wchodzić do masy upadłości ale ma inną kategorię zaspokojenia . Teraz to już nie ma znaczenia. Prawnicy kompletnie mnie rozczarowali ponieważ nawet nie raczyli pomyśleć o ewentualnym ściaganiu tych ludzi na drodze karnej ---powodów kilka by się znalazło. No ale musiałbym jezdzić na tamtejszą policję itp itd . Nie wiem czy dałbym radę szczególnie teraz ale jak wspomniałem mam jeszcze pomysł żeby podjąć próbę. Tak tylko na marginesie w dokumentach rejestracyjnych są ci ludzi pod nazwiskiem LYSZCZYNA a dokładnie ich nazwisko brzmi LESZCZYNA WOJCIECH I BEATA.
Naprawdę dzięki serdeczne za wszystkie uwagi i pochylenie się nad moją sprawą---oczywiście nie omieszkam napisać jak coś nowego wyjdzie w sprawie .ale oczywiście zgodnie z Twoją sugestią będę śledzić tych OSOBNIKÓW ---chciałem napisać ludzi ale chyba OSOBNICY jest lepszym określeniem żeby pontencjalni pracownicy jakich kiedyś może zatrudnią mieli wiedzę o ich metodach działania. Jeszcze raz dzięki za wszystko pozdrawiam i życzę wytrwałości bo niewątpliwie takich jak Ty inni bardzo potrzebują. Szacunek
Mark 57

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Zatrzymanie wypłaty

Post autor: bogwar » 28 listopada 2020, 20:18

Mark57 pisze:
23 listopada 2020, 17:04
Witaj, dziś otrzymałem kompleksową opinię prawną dot możliwości prawnych pociągnięcia tych ludzi do odpowiedzialności --możliwości sa praktycznie żadne , nie udzielono mi odpowiedzi na pytania dot, ewentualnego złożenia zawiadomienia popełnienia przestępstwa ,które w polskim kodeksie karnym jest penalizowane art 286 kk --doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem ---i wprowadzenie mnie w błąd ---czyli potocznie --oszustwo. Tak czy tak nie składam broni , kwestia domówienia pewnych szczegółow dot jurysdykcji , bo umowy nie podpisywałem w Szwajcarii i abstrachując od samego faktu upadłości czy likwidacji/ tego również mi nie wyjaśnili prawnicy-bo w polskim prawie upadłość i likwidacja to dwa odrębne byty prawne / moje roszczenie jako roszczenie pracownicze może wchodzić do masy upadłości ale ma inną kategorię zaspokojenia . Teraz to już nie ma znaczenia. Prawnicy kompletnie mnie rozczarowali ponieważ nawet nie raczyli pomyśleć o ewentualnym ściaganiu tych ludzi na drodze karnej ---powodów kilka by się znalazło. No ale musiałbym jezdzić na tamtejszą policję itp itd . Nie wiem czy dałbym radę szczególnie teraz ale jak wspomniałem mam jeszcze pomysł żeby podjąć próbę. Tak tylko na marginesie w dokumentach rejestracyjnych są ci ludzi pod nazwiskiem LYSZCZYNA a dokładnie ich nazwisko brzmi LESZCZYNA WOJCIECH I BEATA.
Naprawdę dzięki serdeczne za wszystkie uwagi i pochylenie się nad moją sprawą---oczywiście nie omieszkam napisać jak coś nowego wyjdzie w sprawie .ale oczywiście zgodnie z Twoją sugestią będę śledzić tych OSOBNIKÓW ---chciałem napisać ludzi ale chyba OSOBNICY jest lepszym określeniem żeby pontencjalni pracownicy jakich kiedyś może zatrudnią mieli wiedzę o ich metodach działania. Jeszcze raz dzięki za wszystko pozdrawiam i życzę wytrwałości bo niewątpliwie takich jak Ty inni bardzo potrzebują. Szacunek
Mark 57
Witaj.
Nie jestem prawnikiem, ale nawet dla laika "upadlosc" to koniec dzialalnosci firmy z powodu utraty plynnosci finansowej, czyli niemozliwosci pokrywania biezacych zobowiazan z biezacych wplywow i zaciagnietych kredytow. Likwidacja natomiast, to po prostu zakonczenie dzialalnosci firmy z roznych powodow. Np. wlasciciel przechodzi na emeryture i po prostu rozwiazuje firme.

bogwar pisze:
17 października 2020, 17:50
Osobiscie nie cierpie zawodu prawnika, bo ten, w przeciwienstwie do np. lekarza, za nic nie bierze odpowiedzialnosci, a honoraria ma wieksze.

No coz, nic dodac nic ujac. :evil:
No, no, to moze byc jakis pomysl. Kwestia, czy podpisywales te umowe z firma zarejestrowana w Szwajcarii (a na to wyglada) jako polska firma (firma jest rowniez jednoosobowa dzialalnosc gospodarcza), czy jako pracownik najemny. Bo to moze miec znaczenie. Fizyczne miejsce podpisania umowy , moim zdaniem, nie ma znaczenia. Jako pracownik najemny podpisales umowe na warunkach szwajcarskich i temat podlega jurysdykcji szwajcarskiej. Jako firma polska mozna dochodzic swoich roszczen podobnie jak banki. Ostatnie zdanie to jednak moje prywatne i na to "kwitow" nie mam.
Walcz o swoje, ale "mierz sily na zamiary". Kalkuluj zawsze na trzezwo. Czasem lepiej odczekac i "zaatakowac" w korzystniejszym momencie. To juz mowie jako Skorpion, spod znaku Zodiaku. :mrgreen:

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Zatrzymanie wypłaty

Post autor: bogwar » 28 listopada 2020, 21:53

bogwar pisze:
28 listopada 2020, 20:18

Witaj.
Nie jestem prawnikiem, ale nawet dla laika "upadlosc" to koniec dzialalnosci firmy z powodu utraty plynnosci finansowej, czyli niemozliwosci pokrywania biezacych zobowiazan z biezacych wplywow i zaciagnietych kredytow. Likwidacja natomiast, to po prostu zakonczenie dzialalnosci firmy z roznych powodow. Np. wlasciciel przechodzi na emeryture i po prostu rozwiazuje firme.

Oczywiscie mialem na mysli mozliwosci, a nie niemozliwosci.

Mark57
Posty: 12
Rejestracja: 30 sierpnia 2020, 12:47
Miasto: Wrocław

Re: Zatrzymanie wypłaty

Post autor: Mark57 » 31 grudnia 2020, 10:16

Witaj , kończy się ten rok chciałbym Ci życzyć w Nowym Roku energii i wytrwałości w pomaganiu ludziom w sprawach np. takiej jak moja, ja sprawy jeszcze nie zakończyłem z tym ludzmi , na początku roku zostało przygotowane zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa i będzie złożone w niemieckiej prokuraturze . Ten drobny detal jakim było podpisanie umowy na terenie Niemiec jest elementem pozwalającym podjąć próbę ścigania tych oszustów . Wszystkiego dobrego i duuuużo zdrowia
Pozdrawiam
Mark57

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Zatrzymanie wypłaty

Post autor: bogwar » 01 stycznia 2021, 17:19

Mark57 pisze:
31 grudnia 2020, 10:16
Witaj , kończy się ten rok chciałbym Ci życzyć w Nowym Roku energii i wytrwałości w pomaganiu ludziom w sprawach np. takiej jak moja, ja sprawy jeszcze nie zakończyłem z tym ludzmi , na początku roku zostało przygotowane zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa i będzie złożone w niemieckiej prokuraturze . Ten drobny detal jakim było podpisanie umowy na terenie Niemiec jest elementem pozwalającym podjąć próbę ścigania tych oszustów . Wszystkiego dobrego i duuuużo zdrowia
Pozdrawiam
Mark57
Witaj. Wielkie dzieki za zyczenia. Tobie rowniez w Nowym Roku zycze przede wszystkim zdrowia, :D bo wszystko inne mozna kupic w lepszym lub gorszym wydaniu. Niektorzy sie tu oburza, ze kupic nie mozna milosci. :cry: :cry: :cry: Moze to i prawda, ale czy normalna, atrakcyjna kobieta zwiaze sie na dluzsza mete z golodupcem? :mrgreen: :lol: Zauroczenie minie a potem........rachunki trzeba oplacac. :cry: :cry: Dlatego w tej sprawie mozna sie spierac do bolu. :P :P Pomijam tu oczywiscie "milosc" na godziny. :D :lol: :P
Zycze Ci rowniez pomyslnego zalatwienia sprawy.
Pozdrawiam.
bogwar

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Zatrzymanie wypłaty

Post autor: bogwar » 01 stycznia 2021, 17:32

Mark57 pisze:
31 grudnia 2020, 10:16
Witaj , kończy się ten rok chciałbym Ci życzyć w Nowym Roku energii i wytrwałości w pomaganiu ludziom w sprawach np. takiej jak moja, ja sprawy jeszcze nie zakończyłem z tym ludzmi , na początku roku zostało przygotowane zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa i będzie złożone w niemieckiej prokuraturze . Ten drobny detal jakim było podpisanie umowy na terenie Niemiec jest elementem pozwalającym podjąć próbę ścigania tych oszustów . Wszystkiego dobrego i duuuużo zdrowia
Pozdrawiam
Mark57
P.S. Energii i wytrwalosci mi nie brakuje. Jeszcze nie jestem taki stary :lol: :lol: :lol: (umyslem oczywiscie :lol: :lol: ), jak wynika to czasem z moich postow. I za chwile zaloze nowy watek na forum w temacie podatkow w Szwajcarii. A mam w temacie spora wiedze i zamierzam sie nia podzielic z Forumowiczami. Gratis!!!!!!!! :D Nawet nie wiecie ile mozna zaoszczedzic na podatkach (oczywiscie nie wszyscy i nie wszedzie :cry: :cry: ), nawet nie korzystajac z uslug platnego doradcy podatkowego. Owszem, przy rozliczeniu indywidualnym sam korzystam z uslug doradcy, ale za 50 CHF (a wiem, ze takowi biora nawet 200CHF) nie chce mi sie po prostu wypelniac tych formularzy, mimo, ze gdybym sie uparl, zrobilbym to sam. Trzeba jednak tez dac ludziom zarobic. :P :P

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości