Witamy na nowym forum Polaków w Szwajcarii - skierowanym do mieszkańców, osób planujących przeprowadzkę do Szwajcarii, a także turystów.
Znajdziesz tutaj wiele wartościowych informacji na temat Szwajcarii, ogłoszenia o pracę i ogłoszenia drobne.
Będziesz mógł zadawać pytania na interesujące Cię tematy oraz dzielić się z innymi swoją opinią i radą.
Poznasz innych Polaków związanych ze Szwajcarią, dowiesz się o wydarzeniach w Twojej okolicy.
Poprzednie forum, pomimo dużej ilości użytkowników i wartościowych treści, przestało istnieć (z nieznanych nam powodów).

Zapraszamy wszystkich do rejestracji i dyskusji.

Cześć

Dla nowych użytkowników na naszym forum jak i w Szwajcarii - przestaw się
ewelinka46
Miasto: Bern

Re: Cześć

Post autor: ewelinka46 » 04 lipca 2020, 20:45

Niestety nie wiem gdzie i kiedy o tym piszą,ja piszę to co usłyszałam,a usłyszałam też to,ze zmieniając pracodawcę należy podać do jakiej pensionskasse były odprowadzane składki przez poprzedniego pracodawcę,bo one nie przechodzą automatycznie

bogwar
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Cześć

Post autor: bogwar » 05 lipca 2020, 13:40

ewelinka46 pisze:
04 lipca 2020, 20:45
Niestety nie wiem gdzie i kiedy o tym piszą,ja piszę to co usłyszałam,a usłyszałam też to,ze zmieniając pracodawcę należy podać do jakiej pensionskasse były odprowadzane składki przez poprzedniego pracodawcę,bo one nie przechodzą automatycznie
To sie akurat zgadza. Pensionskasse nowego pracodawcy zazwyczaj sama sie upomni o skladki z poprzedniej, bo to w koncu dla nich nowy zastrzyk kapitalu. A przeciez z tego zyja. Co do tematu glownego, czyli "znikania skladek" przeslalem Ci na priva link do artykulu w tym temacie. Przeczytaj go prosze i przeslil dalej swoim szwajcarskim znajomym, zeby sie zapoznali i nie rozpowszechniali nieprawdziwych informacji.

ODPOWIEDZ