Pobyt na czas operacji dziecka - Genewa

Kwestie związanie z mieszkaniami, wynajmem i przeprowadzkami
siemax
Posty: 1
Rejestracja: 04 października 2020, 18:37

Pobyt na czas operacji dziecka - Genewa

Post autor: siemax » 04 października 2020, 18:47

Cześć,
na 6.11.2020 mamy zaplanowaną operację serca naszej córki Jagody (8 miesiecy) w szpitalu uniwersyteckim w Genewie. Ze względu na Covid ilość miejsc w przyszpitalnym domu dla rodziców została ograniczona i już teraz wiemy nie ma tam miejsc na cały listopad. W związku z tym poszukujemy jakiegoś w miarę taniego miejsca gdzie moglibyśmy mieszkać przez ten czas. Niestety nie wiem ile czasu nam zejdzie cała ta sytuacja bo dziecko może być szpitalu tydzień albo miesiąc albo dłużej. Dodatkowo obawiamy się, że Szwajcaria wprowadzi obowiązek 10 dniowej kwarantanny dla ludzi z Polski co dodatkowo może skomplikować sytuację. Czy macie może wiedzę gdzie moglibyśmy się zatrzymać? Jakieś mieszkania, akademiki, nawet hotele. Musimy rozważyć każdą opcję.

Dawiddd
Posty: 36
Rejestracja: 25 stycznia 2019, 22:12
Miasto: CH

Re: Pobyt na czas operacji dziecka - Genewa

Post autor: Dawiddd » 05 października 2020, 20:33

Hej,
z tego co wiem to w szwajcarii można zostac max 3 miesiące bez zameldowania / permitu.
Jeśli będziecie mieć samochód na miejscu to pewnie taniej byłoby wynająć coś we Francji, przy granicy ze Szwajcarią - miejmy nadzieje, ze granice nie zostaną juz zamknięte przez COVIDa.
Możesz zobaczyc na airbnb.com albo na: https://smb-dep.web.cern.ch/en/private- ... ommodation (sam nie korzystałem)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości