Stawka minimalna

Dla nowych użytkowników na naszym forum jak i w Szwajcarii - przestaw się
Michał
Posty: 7
Rejestracja: 01 września 2020, 17:17
Miasto: Emmen

Stawka minimalna

Post autor: Michał » 01 września 2020, 17:21

Witam mam pytanie jaka jest stawka minimalna przyjechałem do pracy do koni

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Stawka minimalna

Post autor: bogwar » 01 września 2020, 20:54

Witaj.
Minimalna pensja miesieczna brutto w rolnictwie wynosi obecnie 3300CHF. Od tego potracane sa obowiazkowe skladki, kwoty za spanie i jedzenie (ok. 1000CHF), kasa chorych itd. Szalu nie ma. :cry:
Pozdr.
bogwar

Michał
Posty: 7
Rejestracja: 01 września 2020, 17:17
Miasto: Emmen

Re: Stawka minimalna

Post autor: Michał » 02 września 2020, 07:54

Witam dzięki no ja mam dostać 2500 na rękę śpimy w przyczepie kempingowej łazienka na zewnątrz rzucony brodzik na podłogę w starej komórce nie ogrzewanej kuchnia też w stodole a jedzenie w swoim zakresie

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Stawka minimalna

Post autor: bogwar » 02 września 2020, 21:52

Michał pisze:
02 września 2020, 07:54
Witam dzięki no ja mam dostać 2500 na rękę śpimy w przyczepie kempingowej łazienka na zewnątrz rzucony brodzik na podłogę w starej komórce nie ogrzewanej kuchnia też w stodole a jedzenie w swoim zakresie
Czlowieku, glosno nie mow, tzn. nie pisz oficjalnie, ze zaproponowano Ci takie warunki zycia. :shock: :shock: :shock: Na dzisiejsze czasy to Sredniowiecze. :o :o :o Oczywiscie to Twoja prywatna sprawa, jak mieszkasz, ale zle to widze. Ja tez nie mam luksusow, ale jakas kuchnia i lazienka z kibelkiem i prysznicem w ogrzewanym pomieszczeniu musi byc. To podstawa. Co bedzie jak przyjdzie zima? :?: :?: :?: :?: Bedziesz sie kapal w tej nieogrzewanej komorce? :shock:.
To jedna sprawa. Druga to ta, ile Ci zaproponowali brutto (po warunkach zamieszkania nie sadze, zeby bylo cokolwiek ponad obligatoryjne minimum) i co zawieraja odliczenia. Czy jest w nich rowniez Krankenkasse i ubezpieczenie od wypadku poza praca (NBU), bo jesli nie, to bedziesz musial z pieniedzy "na reke" to oplacic (jakies 300-400CHF), ubezpieczenie dniowek chorobowych (KTG), czyli platne dniowki w przypadku choroby. Do tego jedzenie (300-600CHF), jakis tel. z internetem, przejazdy, uzywki (alkohol, kawa, ew.papierosy) i bedzie jak pisalem, czyli szalu nie bedzie. :( :(
I czy jestes przygotowany na dlugi tydzien pracy ? Bo w rolnictwie ok.250 godzin w miesiacu to norma. Dla pracujacych w innych zawodach to byloby niewolnictwo :( :( (chyba, ze w tym jakies 70-75 godzin to nadgodziny platne lub do odebrania jako czas wolny).

Michał
Posty: 7
Rejestracja: 01 września 2020, 17:17
Miasto: Emmen

Re: Stawka minimalna

Post autor: Michał » 04 września 2020, 18:50

Wychodzi 9 godzin dziennie 7 dni w tygodniu

Michał
Posty: 7
Rejestracja: 01 września 2020, 17:17
Miasto: Emmen

Re: Stawka minimalna

Post autor: Michał » 04 września 2020, 18:52

Miało być 20 koni jest 50 jesteśmy we swych z kolega

Michał
Posty: 7
Rejestracja: 01 września 2020, 17:17
Miasto: Emmen

Re: Stawka minimalna

Post autor: Michał » 04 września 2020, 18:53

Dostaliśmy aby jakieś meldunki miały być umowy ale cisza

Michał
Posty: 7
Rejestracja: 01 września 2020, 17:17
Miasto: Emmen

Re: Stawka minimalna

Post autor: Michał » 04 września 2020, 18:56

Właśnie chciał bym wiedzieć ile wołać żeby tez nie dać się zrobić na szaro bo średniowiecze straszne a jak już tak mieszkać to chyba nie za taka stawkę

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Stawka minimalna

Post autor: bogwar » 09 września 2020, 20:29

Michał pisze:
04 września 2020, 18:53
Dostaliśmy aby jakieś meldunki miały być umowy ale cisza
Do 90 dni w roku kalendarzowym mozna pracowac na zgloszenie w gminie przez pracodawce. Pozwolenie na pobyt i prace jest wymagane po przekroczeniu tego czasu.
Umowe powinienes dostac przed przystapieniem do pracy. Inaczej nie wiesz na jakich warunkach i za co pracujesz. To jest niedopuszczalne. :evil: :evil: Juz widze, ze bedziesz mial problemy z pracodawca. :cry:
Michał pisze:
04 września 2020, 18:56
Właśnie chciał bym wiedzieć ile wołać żeby tez nie dać się zrobić na szaro bo średniowiecze straszne a jak już tak mieszkać to chyba nie za taka stawkę
Na to pytanie nie jestem w stanie odpowiedziec. Pensja to umowa miedzy pracodawca i pracobiorca. Dla kazdego ma inny wymiar.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości