Otwarcie konta bankowego

Tematy dotyczące finansów, bankowości i podatków
pablogdansk
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2020, 15:33
Miasto: Laufenburg

Otwarcie konta bankowego

Post autor: pablogdansk » 25 maja 2020, 15:43

hej, mam problem bo potrzebuje otworzyć konto ze swiss codem. Z czego co się zorientowałem nie honorują polskich kont walutowych w szwajcarii. Próbowałem załatwić też sparkasse w niemczech zeby mieć konto w euro i chf. Za każdym razem problem z otwarciem bo jeszcze nie mam steuernummeru a na pesel nie chcą otworzyć.

Jutro przekraczam granice do szwajcarii, czy tam idzie otworzyć sprawnie konto w banku do wynagrodzeń? Csekam narazie na meldunek i rejestrację pozwolenie o pracę ale pracowac mam juz szybciej. Pozdrawiam

gagatek
Posty: 108
Rejestracja: 24 sierpnia 2019, 16:44
Miasto: Bazylea

Re: Otwarcie konta bankowego

Post autor: gagatek » 26 maja 2020, 13:46

Ze spokojem! Poczekaj na meldunek, konto otworzysz bez problemu, a że pracodawca potrzebuje nr Twojego konta dopiero przy 1. wypłacie, będziesz miał czas na otwarcie rachunku.
Najprościej będzie w PostFinance: maja sporo bankomatów, kasę możesz wpłacać/wypłacać również na każdej poczcie. Tanie przelewy do PL, eryki wypłacisz w każdym bankomacie. O ile nie masz jakichś zobowiazań na terenie DE, niemieckie konto nie będzie Ci potrzebne.
---
It is nice to be important, but it's more important to be nice.

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Otwarcie konta bankowego

Post autor: bogwar » 30 maja 2020, 21:46

Kiedy 12 lat temu przyjechalem do Szwajcarii, przedstawiciel biura posrednictwa pracy fizycznie zawiozl mnie do miejscowosci, w ktorej wczesniej zapewnil mi zakwaterowanie. Poszedl ze mna do miejscowego banku (Valiant Bank AG) i zalozyl mi konto. Mialem wowczas tylko umowe o prace. Pozwolenie na pobyt i prace dostalem po 2 tygodniach. I tak to mniej wiecej powinno wygladac.
Mieszkam w tej miejscowosci i mam konto w tym banku do tej pory. I nie narzekam. Za prowadzenie konta place 6 CHF miesiecznie ( jesli na koncie w skali miesiaca, srednio dziennie znajduje sie co najmniej 10 000CHF wtedy 4 CHF). W tej cenie zawiera sie oplata miesieczna za prowadzenie konta i karte do konta (debetowa, ktora w przeciwienstwie do karty Post Finance, mozna placic wszedzie, rowniez za granica, uwzgledniajc wtedy oczywiscie przelicznik kursowy i ewentualne prowizje bankowe), 12 darmowych wyplat w ciagu roku z kazdego bankomatu w Szwajcarii ( za wyplaty z bankomatu w sieci Valiant oczywiscie nie place nic, niezaleznie od ilosci, jak rowniez za wyplaty w okienku powyzej 2000 CHF. Wyplaty w okienku ponizej tej kwoty sa zwiazane z oplata). Przelewy SEPA ( czyli z konta w euro na konto w euro do banku, ktory jest w systemie SEPA) sa oczywiscie bezplatne. Przelewy z konta w CHF na konto w CHF w Polsce kosztuja 5 CHF, niezaleznie od kwoty plus ewentualna oplata pobierana przez bank w Polsce. Przy przelewie trzeba wybrac opcje SHA, czyli podzial kosztow miedzy odbiorce i beneficjenta. Jest to opcja optymalna. czyli najbardziej korzystna.

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Otwarcie konta bankowego

Post autor: bogwar » 30 maja 2020, 21:52

bogwar pisze:
30 maja 2020, 21:46
Przy przelewie trzeba wybrac opcje SHA, czyli podzial kosztow miedzy odbiorce i beneficjenta. Jest to opcja optymalna. czyli najbardziej korzystna.
Oczywiscie miedzy platnika i beneficjenta, bo beneficjent to odbiorca. :D

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Otwarcie konta bankowego

Post autor: bogwar » 30 maja 2020, 22:05

Pewnym minusem tego banku jest to, ze oddzialy ma tylko w centralnej czesci Szwajcarii.
Ponizej link do mapki z oddzialami na terenie Szwajcarii.

https://www.google.com/maps/search/Vali ... 0575,7.75z

Ja jednak praktycznie nie bywam w oddziale. Wszystko w zasadzie zalatwiam przez internet lub telefon. Czasem jednak jest konieczna wizyta w oddziale. Dlatego trzeba to wkalkulowac wybierajac ten bank. Dodam tez, ze jest to bank, ktory nie ma oddzialow za granica. ;) ;) ;)

Hejna
Posty: 8
Rejestracja: 14 listopada 2023, 10:22

Re: Otwarcie konta bankowego

Post autor: Hejna » 29 grudnia 2023, 13:22

A polecicie jakieś konto oszczędnosciowe w Polsce?

turma
Posty: 8
Rejestracja: 15 listopada 2023, 10:43

Re: Otwarcie konta bankowego

Post autor: turma » 02 stycznia 2024, 06:55

Ja mam konto oszczędnościowe w banku w którym mam konto a więc jest to ING Bank. Oprocentowanie jest tam dla stałych klientów 1.5%. Jak chce ci się bawić to poszukaj największego oprocentowania do kont oszczędnościowych i co jakiś czas przeżucaj pieniądze z jednego konta na drugie bo dla nowych klientów zawsze jest lepsza oferta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości