Co Cię sprowadziło do Szwajcarii? :)

Dla nowych użytkowników na naszym forum jak i w Szwajcarii - przestaw się
Malwinka
Posty: 17
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:43

Co Cię sprowadziło do Szwajcarii? :)

Post autor: Malwinka » 21 maja 2019, 21:50

Może podzielmy się trochę swoją historią? Jak to się stało, że wylądowaliśmy w Szwajcarii? A może ktoś dopiero ma taki zamiar i trafił na to forum w poszukiwaniu informacji, wskazówek? :) Jestem ciekawa czy głównym bodźcem była praca, pieniądze? A może ktoś ma jakąś ciekawą hstorię i się z nami podzieli :)

PIOTR.D
Posty: 13
Rejestracja: 22 maja 2019, 19:41

Re: Co Cię sprowadziło do Szwajcarii? :)

Post autor: PIOTR.D » 23 maja 2019, 13:10

Moja historia jest taka- urodziłem się w Polsce, wszystkie szkoły, łącznie ze studiami skończyłem również tam. Gdzieś po drodze moi rodzice się rozwiedli i tata wyjechał do Szwajcarii (mieszkała tam już jego siostra, czyli moja ciotka). Za małego kilka razy byłem tam na wakacjach, potem dowiedziałem tatę. Studia się skończyły i trzeba było znaleźć pracę- w Polsce jest jak jest, znalazłem pracę w zawodzie, ale szału nie było, postanowiłem więc poszukać szczęścia u taty w Szwajcarii i już kilka lat tu urządzamy swój świat :)

Malwinka
Posty: 17
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:43

Re: Co Cię sprowadziło do Szwajcarii? :)

Post autor: Malwinka » 24 maja 2019, 15:33

Czyli jednak praca :) w jakim mieście obecnie mieszkasz? Oczywiście jeżeli można wiedzieć.
Ja tu jestem trochę od ponad roku. Przyjechałam z chłopakiem. Firma, w której pracował w Polsce ma tu swój oddział i potrzebowali kogoś z jego kwalifikacjami. Postanowił spróbować. Ja z nim. Wciąż trochę szukam ty swojego miejsca, ale uwielbiam ten kraj :)

Majka
Posty: 13
Rejestracja: 25 maja 2019, 21:56

Re: Co Cię sprowadziło do Szwajcarii? :)

Post autor: Majka » 25 maja 2019, 22:00

Witam. Z twgo co widzę to w Szwajcarii mieszkam najkrócej, bo dopiero 4 miesiące. Szczerze to jeszcze nie wiem czy zostanę tu na stałe czy wyjdę. A przyjechałam, bo byłam na wczasach i bardzo mi się tu spodobało, a że w Polsce żyło mi się kiepsko i zawsze chciałam wyjechać... wcześniej pracowałam też w Holandii. Mieszkam niedaleko samego Zurychu a wy?

Malwinka
Posty: 17
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:43

Re: Co Cię sprowadziło do Szwajcarii? :)

Post autor: Malwinka » 30 maja 2019, 14:22

Ja Berno :) Szwajcaria jest tak piękna, że na pewno się zakochała i tu zostaniesz :)

hektor_1983
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2019, 21:29

Re: Co Cię sprowadziło do Szwajcarii? :)

Post autor: hektor_1983 » 31 maja 2019, 21:55

Nie będę oryginalny- praca. Nie same zarobki; ale ciekawa posada. Jestem tu już dobre 5 lat I chociaż tęsknię za Polską a w Szwajcarii nie zawsze było (przynajmniej na początku) kolorowo to nie wyobrażam sobie zmienić adresu.

PIOTR.D
Posty: 13
Rejestracja: 22 maja 2019, 19:41

Re: Co Cię sprowadziło do Szwajcarii? :)

Post autor: PIOTR.D » 01 czerwca 2019, 22:22

Malwinka pisze:
30 maja 2019, 14:22
Ja Berno :) Szwajcaria jest tak piękna, że na pewno się zakochała i tu zostaniesz :)
Pozdrawiam :) Wprawdzie nie same Berno, ale całkiem niedaleko. Tam bardzo często bywam :)

Malwinka
Posty: 17
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:43

Re: Co Cię sprowadziło do Szwajcarii? :)

Post autor: Malwinka » 03 czerwca 2019, 20:51

O proszę, sąsiad hehehe

justin2030
Posty: 3
Rejestracja: 05 czerwca 2019, 23:46

Re: Co Cię sprowadziło do Szwajcarii? :)

Post autor: justin2030 » 05 czerwca 2019, 23:51

A jest ktoś z Genewy i okolic? :)
Oczywiście, że praca. Miało być rok, ciągnie się już czwarty.

Justyna i Piotr
Posty: 2
Rejestracja: 13 sierpnia 2019, 10:24
Miasto: Chorzów

Re: Co Cię sprowadziło do Szwajcarii? :)

Post autor: Justyna i Piotr » 13 sierpnia 2019, 10:38

Witam Wszystkich :D
Mam na imię Justyna. Wraz z mężem i dzieciakami planujemy w niedalekiej przyszłości zasilić polskie szeregi w Szwajcarii. Powód dla którego chcemy wyjechać z Polski... Lepsze życie dla naszych skarbów. Słuchajcie to co się zaczyna dziać w tym chorym kraju to jest po prostu straszne. Jest nam bardzo miło powitać Was :) Może macie jakieś wskazówki dla nas zwierzaków???
Pozdrawiamy
Justyna i Piotrek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości