Co Cię sprowadziło do Szwajcarii? :)

Dla nowych użytkowników na naszym forum jak i w Szwajcarii - przestaw się
magol13
Posty: 72
Rejestracja: 18 sierpnia 2019, 15:28
Miasto: Sempach

Re: Co Cię sprowadziło do Szwajcarii? :)

Post autor: magol13 » 18 sierpnia 2019, 15:33

Witam.Grzegorz z tej strony.jestem tutaj od 4 lat,jak dla mnie wspaniały kraj.uwielbiam góry,a ze tutaj ich nie brakuje to jestem zachwycony ogromem szczytów dolin jezior szlaków itp.pozdrawiam wszystkich.ps.szukam osób którym szlaki wysokogórskie nie sa obce. ;)

Alek1
Posty: 29
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 20:25

Re: Co Cię sprowadziło do Szwajcarii? :)

Post autor: Alek1 » 24 sierpnia 2019, 10:00

Justyna i Piotr pisze:
13 sierpnia 2019, 10:38
Witam Wszystkich :D
Mam na imię Justyna. Wraz z mężem i dzieciakami planujemy w niedalekiej przyszłości zasilić polskie szeregi w Szwajcarii. Powód dla którego chcemy wyjechać z Polski... Lepsze życie dla naszych skarbów. Słuchajcie to co się zaczyna dziać w tym chorym kraju to jest po prostu straszne. Jest nam bardzo miło powitać Was :) Może macie jakieś wskazówki dla nas zwierzaków???
Pozdrawiamy
Justyna i Piotrek
Cześć Justyna,

Myślę, że chciałaś napisać 'dla nas świeżaków'? No chyba, że prosisz o wskazówki dla Was i Waszych zwierzaków :)
O ile nie macie kogoś, kto Wam tutaj pomoże się 'osiedlić' to musicie się przygotować na sporo wydatków i rzeczy do załatwienia w pierwszy miesiąc. Ale wszyscy przez to przeszliśmy i daliśmy radę, więc i Wam się bezproblemowo uda. Jeśli miałabyś jakieś wątpliwości to pytaj śmiało.
Na początek polecam stronę https://en.comparis.ch/umzug-schweiz/um ... er-schweiz - można tam znaleźć dużo informacji dla nowoprzybyłych.

Powodzenia! :)

Damian Dz
Posty: 3
Rejestracja: 27 sierpnia 2019, 17:39
Miasto: Spiez

Re: Co Cię sprowadziło do Szwajcarii? :)

Post autor: Damian Dz » 27 sierpnia 2019, 17:46

Witam, przyjechałem do Szwajcarii miesiąc temu do siostry. Jednak postanowiłem zostać. Czy może ktoś pomóc gdzie można znaleźć pracę? uczę się niemieckiego,znam angielski. Wysłałem do kilku biur pracy CV. Czekam na odzew. Dziękuję za pomoc ;) ;)

Damian Dz
Posty: 3
Rejestracja: 27 sierpnia 2019, 17:39
Miasto: Spiez

Re: Co Cię sprowadziło do Szwajcarii? :)

Post autor: Damian Dz » 27 sierpnia 2019, 18:24

Witam. Przyjechałem miesiąc temu do siostry i postanowiłem zostać tu na stałe. Czy ktoś ma wiedze gdzie szukać pracy jak najszybciej? Mieszkam w Spiez. Prosze o jakieś porady i pomoc. Pozdrawiam :)

Ziemowit
Posty: 18
Rejestracja: 19 sierpnia 2019, 14:20
Miasto: Wrocław

Re: Co Cię sprowadziło do Szwajcarii? :)

Post autor: Ziemowit » 27 sierpnia 2019, 21:58

Spiez to mała mieścinka więc może być tam ciężko o pracę. W pobliskim sporo większym Thun jest na to większa szansa. Aczkolwiek Spiez jest fantastycznie skomunikowane kolejowo z wieloma miastami, odjeżdżają stamtąd pociągi w czterech różnych kierunkach więc można codziennie dojeżdżać. W szukaniu pracy nie pomogę bo się nie znam, ale z ciekawości jaki zawód?

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Co Cię sprowadziło do Szwajcarii? :)

Post autor: bogwar » 18 października 2019, 22:04

Justyna i Piotr pisze:
13 sierpnia 2019, 10:38
Witam Wszystkich :D
Mam na imię Justyna. Wraz z mężem i dzieciakami planujemy w niedalekiej przyszłości zasilić polskie szeregi w Szwajcarii. Powód dla którego chcemy wyjechać z Polski... Lepsze życie dla naszych skarbów. Słuchajcie to co się zaczyna dziać w tym chorym kraju to jest po prostu straszne. Jest nam bardzo miło powitać Was :) Może macie jakieś wskazówki dla nas zwierzaków???
Pozdrawiamy
Justyna i Piotrek
A ja wrecz przeciwnie, jestem tu tylko ze wzgledu na prace ( nie ma stresu i " dokrecania sruby " ) i place. W Polsce sie urodzilem, wychowalem i tam wroce. I gonie do kraju co 2 tygodnie. Za zadne skarby swiata nie zostalbym na stale za granica. Owszem, zycie na co dzien wydaje sie lzejsze, ale wszedzie za granica jestesmy obcy. I dopoki jest dobrze, beda nas nosic na rekach, ale jak sie pogorszy, najchetniej by nas sie pozbyli. Patrzcie na Wielka Brytanie. Jako pierwsza otworzyla rynek pracy dla Polakow w 2004 roku wraz z wejsciem do UE. A teraz co ? Najchetniej by sie nas pozbyli. Mam 2 corki i moja najwieksza tragedia zyciowa byloby, gdyby wyemigrowaly na stale za granice. Na emigracji zjadlem zeby i wierzcie mi, wszedzie dobrze, gdzie nas nie ma. Szwajcaria ma swoje zalety, ale ma tez wady. Jak przyjedziecie, to poznacie. I jak slysze, ze ona taka piekna, to zapraszam do przejazdu autem w jej poprzek, ale nie autostradami, tylko zwyklymi drogami. Wtedy zobaczycie prawdziwa Szwajcarie. Ja to zrobilem w 2008 roku, kiedy tu przyjechalem. I mam swoje zdanie na ten temat. Co nie znaczy oczywiscie, ze nie ma pieknych miejsc. Gory sa cudowne, ale tam sie jezdzi tylko turystycznie. Poza tym, z racji zawodu, pracuje przy roznego rodzaju remontach i przebudowach. I wierzcie mi, czasem za piekna, nowa fasada, kryja sie.....no dobra, starczy, bo nie chcialbym Was zniechecac.
Pozdrawiam.

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Co Cię sprowadziło do Szwajcarii? :)

Post autor: bogwar » 18 października 2019, 22:10

Damian Dz pisze:
27 sierpnia 2019, 18:24
Witam. Przyjechałem miesiąc temu do siostry i postanowiłem zostać tu na stałe. Czy ktoś ma wiedze gdzie szukać pracy jak najszybciej? Mieszkam w Spiez. Prosze o jakieś porady i pomoc. Pozdrawiam :)
Witaj.
No nie, po miesiacu pobytu, nie majac pracy, postanowiles zostac tu na stale ???? :shock: :shock: To musisz byc bogaty z domu, albo masz wspaniala siostre.
Pozdrawiam i zycze powodzenia.

Karina
Posty: 2
Rejestracja: 14 listopada 2019, 18:42
Miasto: Neuhousen

Re: Co Cię sprowadziło do Szwajcarii? :)

Post autor: Karina » 14 listopada 2019, 18:48

Hej! Witam wszystkich!
Jestem tu nowa, wiec dopiero ogarniam forum.
Czy jest może ktoś z okolic Neuhousen, kto chciałby się spotkać i pogadać?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości