Niedochowanie tajemnicy przez tłumacza!

Tematy niezwiązane z kategoriami powyżej
Annnna
Posty: 5
Rejestracja: 20 lutego 2022, 15:21
Miasto: Zurych

Niedochowanie tajemnicy przez tłumacza!

Post autor: Annnna » 20 lutego 2022, 15:46

Jakiś czas temu zostałam uraczona dawką mocno poufnych informacji przez pewną Polkę. Bez wchodzenia w szczegóły chodziło o rozmaite dramaty rodzinne. Na pytanie skąd posiada taką szczegółową wiedzę o tych osobach ta z dumą odparła, że od koleżanki, która jest tłumaczem. Odjęło mi mowę z oburzenia. Bo pani tłumaczka doskonale zdaje sobie sprawę co robi i jakie grożą za to konsekwencje. A jeśli procenty sprzyjają rozwiązywaniu się języka i zaspokajaniu ciekawości plotkar, to może należy natychmiast zrezygnować z alkoholu? Albo z pracy w zawodzie? Handlowanie intymnymi szczegółami z osobą, która uwielbia rozkładać na czynniki pierwsze cudze życiorysy, dworować sobie z cudzego cierpienia, wydawać osądy, przypisywać intencje i zwyczajnie gdakać o tym jak kura jest niewybaczalne. Nie pozdrawiam żadnej z pań.
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2022, 14:24 przez Annnna, łącznie zmieniany 2 razy.

LAIK-onik
Posty: 158
Rejestracja: 26 stycznia 2021, 21:44
Miasto: Gdańsk

Re: Niedochowanie tajemnicy przez tłumacza!

Post autor: LAIK-onik » 20 lutego 2022, 19:23

Poufność pracy tłumacza w świetle prawa :

https://accent-tlumaczenia.pl/poufnosc- ... ysieglych/

Annnna
Posty: 5
Rejestracja: 20 lutego 2022, 15:21
Miasto: Zurych

Re: Niedochowanie tajemnicy przez tłumacza!

Post autor: Annnna » 20 lutego 2022, 21:17

To mi sie w glowie nie miesci. Zalozmy, ze jakas osoba na obczyznie prosi o pomoc sąd, policje i potrzebuje tlumacza, bo w czterech scianach dzieje sie naprawde zle i trzeba to szczegolowo opisac. A pani tlumacz, ktora dodatkowo przed kazdym takim spotkaniem zobowiazuje sie do milczenia pod grozba kary, w wolnym czasie dzieli sie nabyta wiedza z najwieksza plotkara i kpiara w kantonie. Jak to szlo? "Bo ludzie sa ciekawi", "bo sie napila". Skandal.

LAIK-onik
Posty: 158
Rejestracja: 26 stycznia 2021, 21:44
Miasto: Gdańsk

Re: Niedochowanie tajemnicy przez tłumacza!

Post autor: LAIK-onik » 20 lutego 2022, 21:42

To że ktoś jest tłumaczem nie czyni z niego przyzwoitej osoby, a szlachetnych ludzi jest jak na lekarstwo w każdej profesji i w życiu. Łatwo być szują, słabym człowiekiem, natomiast być rzetelnym ,uczciwym to jest duży wysiłek.
Można utrudnić pracę rzeczonej tłumaczce i opisać szczegółowiej lokalizacje jej biura i osoby ,aby inni wiedzieli co im " grozi " z tytułu podjęcia współpracy z taka profesjonalistką.

Annnna
Posty: 5
Rejestracja: 20 lutego 2022, 15:21
Miasto: Zurych

Re: Niedochowanie tajemnicy przez tłumacza!

Post autor: Annnna » 20 lutego 2022, 21:59

Nie zrobię tego, chociaż życzę jej wylotu z pracy. Mam tylko nadzieję, że zainteresowane strony natkną sie na ten wpis i wyciagną odpowiednie wnioski. Czyli pani tłumacz w najlepszym wypadku się przebranżowi, a skoro lubi gadać, to podpowiem, ze w handlu "bla bla bla" jest bardzo w cenie. I nie krzywdzi się nikogo.

LAIK-onik
Posty: 158
Rejestracja: 26 stycznia 2021, 21:44
Miasto: Gdańsk

Re: Niedochowanie tajemnicy przez tłumacza!

Post autor: LAIK-onik » 20 lutego 2022, 22:24

Annnna pisze:
20 lutego 2022, 21:59
Nie zrobię tego, chociaż życzę jej wylotu z pracy. Mam tylko nadzieję, że zainteresowane strony natkną sie na ten wpis i wyciagną odpowiednie wnioski.

Bez odpowiedniej skargi w instytucji nadzorującej tłumacza, nic automatycznie nie zadziała. Osoba poszkodowana powinna złożyć takie oświadczenie i sprawa nabrała by rozpędu i zostałby nadany bieg sprawie. Nasze rozważania nie spowodują zawiadomienia odpowiedniej instytucji prawnej, a są jedynie nowinką o małej mocy sprawczej.

Annnna
Posty: 5
Rejestracja: 20 lutego 2022, 15:21
Miasto: Zurych

Re: Niedochowanie tajemnicy przez tłumacza!

Post autor: Annnna » 21 lutego 2022, 11:44

LAIK-onik pisze:
20 lutego 2022, 22:24

Bez odpowiedniej skargi w instytucji nadzorującej tłumacza, nic automatycznie nie zadziała.
Bo i nie taki miałam zamysł pisząc ten post. Zresztą proszę to sobie wyobrazić - osoba, która przeszła przez jedno piekło dowiaduje się, że jej dobra osobiste zostały naruszone przez tłumacza. W związku z tym musi sie zwrócić do kolejnego i narażać na dodatkowy stres. To raczej forma ostrzeżenia i nadzieja, ze może niejeden posiadający z racji wykonywanego zawodu "poszerzoną" wiedzę tu zajrzy i powstrzyma się przed strzępieniem jęzora w chwili słabości. A ludzie potrafią być wyjątkowo bezrefleksyjni, perfidni i bezlitośni w dokopywaniu innym.

LAIK-onik
Posty: 158
Rejestracja: 26 stycznia 2021, 21:44
Miasto: Gdańsk

Re: Niedochowanie tajemnicy przez tłumacza!

Post autor: LAIK-onik » 21 lutego 2022, 12:56

Rozumiem... ja, jednak jako męski osobnik podjąłbym taką próbę, ponieważ w swoim mniemaniu uśmierzył wewnętrzny ból, zniewagę i burzę w mózgu złych emocji, które będą powracały bez powodu, bo nie zainicjowałem próby uleczenia napięcia nerwowego. Kumulacja podobnych niezałatwionych do końca zdarzeń obciąża psychikę i pogarsza komfort życia. Moje myślenie i działanie wynika z braku obawy do konfrontacji i zapewnienie sobie spokoju ducha i czystą kartę niezałatwionych problemów.

Annnna
Posty: 5
Rejestracja: 20 lutego 2022, 15:21
Miasto: Zurych

Re: Niedochowanie tajemnicy przez tłumacza!

Post autor: Annnna » 21 lutego 2022, 15:08

To jest bardzo dobrze ujęte, temat rzeka :) Abstra*ując - co się stało z poprzednim forum, dlaczego zniknęło? I kto założył obecne? Pozdrowienia, całkiem tu miło, chociaż okoliczności trochę niefortunne. ;)

LAIK-onik
Posty: 158
Rejestracja: 26 stycznia 2021, 21:44
Miasto: Gdańsk

Re: Niedochowanie tajemnicy przez tłumacza!

Post autor: LAIK-onik » 21 lutego 2022, 15:40

Annnna pisze:
21 lutego 2022, 15:08
To jest bardzo dobrze ujęte, temat rzeka :) Abstra*ując - co się stało z poprzednim forum, dlaczego zniknęło? I kto założył obecne? Pozdrowienia, całkiem tu miło, chociaż okoliczności trochę niefortunne. ;)
Na ten temat może wypowiedzieć się bogwar, tam myślę, bo jest kontynuatorem poprzedniego forum i posiada rozległą wiedzę. Pozdrawiam i mam nadzieję, że pozostaniesz z nowym forum na dłużej.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości