Prawo jazdy- trudno zdać?

Tematy niezwiązane z kategoriami powyżej
Malwinka
Posty: 17
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:43

Prawo jazdy- trudno zdać?

Post autor: Malwinka » 24 maja 2019, 15:38

Hej. Czy ktoś wie jak wygląda sprawa zrobienia prawa jazdy w Szwajcarii? Czy egzaminy są trudniejsze niż w Polsce? Nie uśmiecha mi się wracać do Polski, żeby tam zrobić prawko... Aaa i czy można to prawo jazdy w Szwajcarii zdawać w języku polskim jeżeli chodzi o teorię?

PIOTR.D
Posty: 13
Rejestracja: 22 maja 2019, 19:41

Re: Prawo jazdy- trudno zdać?

Post autor: PIOTR.D » 26 maja 2019, 22:09

Cały kurs znacznie różni się od tego w Polsce. W Polsce musisz uczestniczyć w zajciach teoretycznych i praktycznych. W Szwajcarii masz chyba tylko dwa kursyteoretyczne (musisz ukończyć też kurs pierwszej pomocy). Od razu po tym masz egzamin teoretyczny i po jego zdaniu możesz wsiąść do samochodu- uczyć jeździć może cię każdy kto ma prawo jazdy- nawet sąsiad ;) No i egzamin praktyczny wygląda jak normalna jazda samochodem, sprawdzają jak poruszasz się w terenie- parkowanie, autostrady itd.
Chyba jest droższe niż w Polsce, ale czy opłacałoby Ci się "rzucać" pracę i jechać do Polski? Wydaje mi się, że więcej byś na tym straciła.

Majka
Posty: 13
Rejestracja: 25 maja 2019, 21:56

Re: Prawo jazdy- trudno zdać?

Post autor: Majka » 27 maja 2019, 21:37

Nie chciałabym zdawać prawa jazdy w języku niemieckim czy francuskim 😂 to by było straszne.
A ta osoba, którą cię może uczyć to obojętnie kto? W sensie czy może uczyć osoba, która prawo jazdy ma np. rok?

hektor_1983
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2019, 21:29

Re: Prawo jazdy- trudno zdać?

Post autor: hektor_1983 » 28 maja 2019, 18:43

Tak tylko później już po zdanym egzaminie praktycznym w przeciągu roku trzeba przejść dwa albo trzy kursy doszkalające.
Co do ceny to akurat Szwajcaria to jedno z najdroższych państw, jeżeli chodzi o prawo jazdy (nawet 4.000 f)

Malwinka
Posty: 17
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:43

Re: Prawo jazdy- trudno zdać?

Post autor: Malwinka » 30 maja 2019, 14:17

Takie drogie??? No fakt, że w Polsce będzie to logistycznie trudno rozwiązać, ale sama nie wiem...
A czy Polak może mnie uczyć? W sensie osoba, którą ma prawo jazdy już długo, ale w Szwajcarii wymienione dopiero niedawno? Ma to znaczenie?
Egzamin praktyczny jest trudny? Długo się jeździ?

magol13
Posty: 72
Rejestracja: 18 sierpnia 2019, 15:28
Miasto: Sempach

Re: Prawo jazdy- trudno zdać?

Post autor: magol13 » 18 sierpnia 2019, 22:11

nie każdy moze Cię uczyc jeżdzić,są ograniczenia wiekowe i trzeba miec prawo jazdy iles tam lat.niepamiętam juz jak to było dokładnie.

Klapaucjusz
Posty: 4
Rejestracja: 21 października 2019, 13:46
Miasto: Katowice

Re: Prawo jazdy- trudno zdać?

Post autor: Klapaucjusz » 21 października 2019, 14:03

Najlepsze jest właśnie to, że nie musi uczyć instruktor. W przeciwnym razie wydałbym majątek na kurs.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości