TABLICA czyli wszystko w jednym

Luźne dyskusje na różne tematy
bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: TABLICA czyli wszystko w jednym

Post autor: bogwar » 26 października 2021, 00:07

bogwar pisze:
25 października 2021, 22:58
Co do tych prawie trzech miesiecy, to bylem wtedy na urlopie na RAVie i tak to trwalo, zanim dostalem pierwsze pieniadze z SUVA, bo RAV oczywiscie przestaje wtedy placic. Moze troche tez dlatego, ze wszystko bylo przez internet, ale generalnie, zeby w Szwajcarii wyrwac nalezne pieniadze trzeba sie uzbroic w cierpliwosc. Na zwrot podatku Quellensteuer przy rozliczeniu indywidualnym kolega kiedys czekal chyba 2 lata, w zeszlym roku inny kolega po zarejestrowaniu sie w RAV tez czekal na pierwsze pieniadze ponad 2 miesiace, bo ciagle im brakowalo jakichs dokumentow, albo pani zajmujaca sie sprawa poszla na urlop, albo wyslali list do pracodawcy tego kolegi z prosba o przeslanie kolejnych dokumentow. Kiedy zapytalem kiedy ten list wyslali, powiedziano mi ze 2 tygodnie temu. Na moje pytanie czemu nie zadzwonia, zeby zapytac w sprawie, pani powiedziala, ze oni to zalatwiaja listownie. :shock: Te dokumenty na maila ten pracodawca przeslal mi w 15 minut i napisal, ze zadnego listu nie dostal. :mrgreen: Czasem po prostu rece opadaja. A nie zaplac w terminie raty podatku, to za chwile bedzie monit i bec, 30CHF do zaplacenia. :mrgreen: Ech.......,
A dokladnie tuz przed wypadkiem wyrejestrowalem sie z RAVu, bo znalazlem prace i dlatego dniowki wypadkowe dostawalem bezposrednio z SUVA. Normalnie wyplacane sa przez pracodawce lub RAV. A ja wtedy znalazlem sie w sytuacji, ze nie moglem podjac pracy ze wzgledu na wypadek, termin wyrejestrowania z RAVu minal, a z powrotem sie nie da, bo rejestrujac sie w RAV trzeba byc zdolnym do pracy. :mrgreen: :cry: I tak po miesiacu ubezpieczenie wypadkowe musialbym dolaczyc do Krankenkasse, albo, co mi sama pani z SUVA podsunela, zawrzec Abredeversicherung (wtedy kosztowalo jeszcze 25CHF miesiecznie). SUVA oczywiscie doprowadzilaby leczenie z dniowkami do konca nawet gdybym sie w ogole nie ubezpieczyl od wypadku, ale gdyby mi sie wtedy jeszcze raz cos przytrafilo wypadkowego, to za leczenie musialbym placic z wlasnej kieszeni. Dlatego uczulam, ubezpieczajcie sie, bo bez tego tu mozna zbankrutowac. Przy okazji uswiadamiam Wam, ze rejestrujac sie w RAV w kwestii dniowek chorobowych, nie wypadkowych, bo tu RAV chetnie ubezpiecza w SUVA, to macie ich tylko 44 w calym dwuletnim (no teraz przez pandemie powydluzali te okresy) okresie ramowym, co oznacza, ze gdy sie przytrafi powazna choroba, to RAV wyplaci tylko max 44 dniowki, a potem albo renta, albo na "bruk". Mozna oczywiscie indywidualnie ubezpieczyc dniowki chorobowe (KTG), ale nie wszyscy sobie z tego zdaja sprawe. Pamietajcie wiec prosze i o tym, jak chcecie miec spokojny sen. Krankenkasse to tylko zwrot kosztow leczenia, a jeszcze trzeba miec z czego zyc i oplacac rachunki.

Betha
Posty: 146
Rejestracja: 08 sierpnia 2021, 17:43
Miasto: Zurych

Re: TABLICA czyli wszystko w jednym

Post autor: Betha » 26 października 2021, 09:03

bogwar pisze:
25 października 2021, 21:54
Betha pisze:
25 października 2021, 19:07
magol13 pisze:
25 października 2021, 16:27
Mam pytanie do Was forumowiczów. Czy ktoś z was miał tutaj unfall?konkretnie upadek ze schodów na klatce schodowej w miejscu zamieszkania. Bo miałbym parę pytań, może być na priv.
hej. ja mialam taki wypadek ale w de. zapomnij ze cos dostaniesz. nawet mi za chorobowe ( i przez to brak premii) nie zwrocili mimo ze ewidentnie wina byla po stronie administratora budynku.. syf i piasek rozsypany byl na schodach i spadlam z samej gory na sam dol.. na szczescie nic nie polamalam..nawet zdjecia im wyslalam z milionami sincow i nic.. tak wiec bez adwokata nawet nie zaczynaj a to koszty rzedu kilku tys wiec sie zastanow.. w innym wypadku gdy gosc mi wjechal w auto i 3 mce bylam na chorobowym (skrecenie kregoslupa szyjnego i inne uszkodzenia) dostalam tylko 500 euro i to z adwokatem bo jego wina byla.. tak ze zanim cos zrobisz zasiegnij info u adwokata..i przelicz czy skorka warta wyprawki.. no chyba ze masz Rechtsschutzversicherung.. wtedy juz zajma sie wszystkim z automatu
Ech, jak ja uwielbiam bajki. :lol: :lol: :lol: :lol:
A Rechtsschutzversicherung mozna tez miedzy te bajki wlozyc. Zapytaj, czy beda Cie reprezentowac w sadzie? :mrgreen: :lol: :lol: A pismo sam sobie napisze. Owszem, jesli ktos nie zna jezyka, jest to jakas opcja, ale niech nie liczy na zbyt wiele.

o jakich bajkach piszesz?

magol13
Posty: 72
Rejestracja: 18 sierpnia 2019, 15:28
Miasto: Sempach

Re: TABLICA czyli wszystko w jednym

Post autor: magol13 » 26 października 2021, 11:43

Dziękuję Bogwar za pełne info. Dłuuugo bym szukał tego w necie, o ile dane byłoby mi trafić na tyle ciekawych spraw.a tutaj koleś z forum wypisał wszystko co mnie interesuje.honor mi podpowiada, że flaszka whiskey się należy.😉👍Pozdrawiam wszystkich.

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: TABLICA czyli wszystko w jednym

Post autor: bogwar » 26 października 2021, 20:24

Betha pisze:
26 października 2021, 09:03
bogwar pisze:
25 października 2021, 21:54
Betha pisze:
25 października 2021, 19:07


hej. ja mialam taki wypadek ale w de. zapomnij ze cos dostaniesz. nawet mi za chorobowe ( i przez to brak premii) nie zwrocili mimo ze ewidentnie wina byla po stronie administratora budynku.. syf i piasek rozsypany byl na schodach i spadlam z samej gory na sam dol.. na szczescie nic nie polamalam..nawet zdjecia im wyslalam z milionami sincow i nic.. tak wiec bez adwokata nawet nie zaczynaj a to koszty rzedu kilku tys wiec sie zastanow.. w innym wypadku gdy gosc mi wjechal w auto i 3 mce bylam na chorobowym (skrecenie kregoslupa szyjnego i inne uszkodzenia) dostalam tylko 500 euro i to z adwokatem bo jego wina byla.. tak ze zanim cos zrobisz zasiegnij info u adwokata..i przelicz czy skorka warta wyprawki.. no chyba ze masz Rechtsschutzversicherung.. wtedy juz zajma sie wszystkim z automatu
Ech, jak ja uwielbiam bajki. :lol: :lol: :lol: :lol:
A Rechtsschutzversicherung mozna tez miedzy te bajki wlozyc. Zapytaj, czy beda Cie reprezentowac w sadzie? :mrgreen: :lol: :lol: A pismo sam sobie napisze. Owszem, jesli ktos nie zna jezyka, jest to jakas opcja, ale niech nie liczy na zbyt wiele.

o jakich bajkach piszesz?
O tych w Twoim poscie. :P Bajki to sa rzeczy nierealne, a takie wlasnie opisalas. :P Chyba, ze cos zle rozumiem. :shock: Po kolei jednak:
-skoro wypadek mialas w de., i tam wtedy mieszkalas, to co ma "piernik do wiatraka", czyli czemu sadzisz, ze w CH obowiazuja takie same przepisy co w de.? :shock: Przypominam, ze magol13 mieszka i mial wypadek w CH.
- jesli wypadek mialas w de., a mieszkalas juz w CH, to znaczy , ze bylas nieubezpieczona od wypadku poza praca i tu znow nasuwaloby sie pytanie, dlaczego sadzisz, ze wszyscy inni tez sa nieubezpieczeni? :shock:
-kolejna bajka, to stwierdzenie, ze Rechtsschutz sie zajmie wszystim z automatu. Oni nie kiwna palcem bez wniosku zainteresowanego. :mrgreen: A caly ten Rechtsschutz, moim zdaniem, jest mocno przereklamowany, chociazby z powodow, o ktorych pisalem. Moze sie jednak wypowiedza inni, ktorzy KORZYSTALI z tej formy ochrony prawnej, a nie tylko sa ubezpieczeni, placa kilkaset CHF rocznie i im sie wydaje, ze w kazdej sprawie prawnik "poswieci" dla nich zycie, :lol: czyli swoj cenny (150-160CHF/godz) czas. Skladka roczna to jakies 2 godz. pracy prawnika, wiec nie mozna sie za nia zbyt wiele spodziewac. :mrgreen:
-gwoli scislosci jednak napisalas rowniez prawde, ktora juz bajka nie jest. Prawnicy w CH sa baaaaardzo drodzy. :( :(

Pozdrowka. :D

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: TABLICA czyli wszystko w jednym

Post autor: bogwar » 26 października 2021, 20:27

magol13 pisze:
26 października 2021, 11:43
Dziękuję Bogwar za pełne info. Dłuuugo bym szukał tego w necie, o ile dane byłoby mi trafić na tyle ciekawych spraw.a tutaj koleś z forum wypisał wszystko co mnie interesuje.honor mi podpowiada, że flaszka whiskey się należy.😉👍Pozdrawiam wszystkich.
Spoko, najpierw sie wykuruj. Moze kiedys bedzie okazja, to sie napijemy. :) :)

Betha
Posty: 146
Rejestracja: 08 sierpnia 2021, 17:43
Miasto: Zurych

Re: TABLICA czyli wszystko w jednym

Post autor: Betha » 26 października 2021, 21:37

bogwar pisze:
26 października 2021, 20:24
Betha pisze:
26 października 2021, 09:03
bogwar pisze:
25 października 2021, 21:54


Ech, jak ja uwielbiam bajki. :lol: :lol: :lol: :lol:
A Rechtsschutzversicherung mozna tez miedzy te bajki wlozyc. Zapytaj, czy beda Cie reprezentowac w sadzie? :mrgreen: :lol: :lol: A pismo sam sobie napisze. Owszem, jesli ktos nie zna jezyka, jest to jakas opcja, ale niech nie liczy na zbyt wiele.

o jakich bajkach piszesz?
O tych w Twoim poscie. :P Bajki to sa rzeczy nierealne, a takie wlasnie opisalas. :P Chyba, ze cos zle rozumiem. :shock: Po kolei jednak:
-skoro wypadek mialas w de., i tam wtedy mieszkalas, to co ma "piernik do wiatraka", czyli czemu sadzisz, ze w CH obowiazuja takie same przepisy co w de.? :shock: Przypominam, ze magol13 mieszka i mial wypadek w CH.
- jesli wypadek mialas w de., a mieszkalas juz w CH, to znaczy , ze bylas nieubezpieczona od wypadku poza praca i tu znow nasuwaloby sie pytanie, dlaczego sadzisz, ze wszyscy inni tez sa nieubezpieczeni? :shock:
-kolejna bajka, to stwierdzenie, ze Rechtsschutz sie zajmie wszystim z automatu. Oni nie kiwna palcem bez wniosku zainteresowanego. :mrgreen: A caly ten Rechtsschutz, moim zdaniem, jest mocno przereklamowany, chociazby z powodow, o ktorych pisalem. Moze sie jednak wypowiedza inni, ktorzy KORZYSTALI z tej formy ochrony prawnej, a nie tylko sa ubezpieczeni, placa kilkaset CHF rocznie i im sie wydaje, ze w kazdej sprawie prawnik "poswieci" dla nich zycie, :lol: czyli swoj cenny (150-160CHF/godz) czas. Skladka roczna to jakies 2 godz. pracy prawnika, wiec nie mozna sie za nia zbyt wiele spodziewac. :mrgreen:
-gwoli scislosci jednak napisalas rowniez prawde, ktora juz bajka nie jest. Prawnicy w CH sa baaaaardzo drodzy. :( :(

Pozdrowka. :D
po 1. primo moja historia jest prawdziwa a wiec realna, a wiec nie jest bajka.. a to czy mu to pomoze ( bo przezyta w de) czy nie to juz inna sprawa.. nie ma tez gwarancji ze prawo jest inne ( moze byc ale nie musi, dlatego napisalam ze 1.przezyta w de, 2.zeby sie z kims kumatym skontaktowal i 3.w razie "w" zeby nastawil sie na koszty.. bo nie wierze ze w CH adwokaci pracuja pro bono haha.. 😁 po 2. primo. nie staralam sie o odszkodowanie od ubezpieczyciela prywatnego a u administratora budynku.. to on byl winien i w zasadzie g.... powinno mnie obchodzic czy jest on ubezpieczony od takich zdarzen.. byl winny wiec powinien placic bo nie dopilnowal czystosci na klatce schodowej. i analogicznie to samo by sie dzialo gdyby chodnik w czasie zimy nie byl odsniezony.. ten kto by sie na nim polamal nie potrzebowalby zadnego ubezpieczenia jesli zada zadoscuczynienia od administratora budynku.. dlatego tu pokrecily Ci sie troszke pojecia. ubezpieczenie wlasne od wypadku i staranie sie w firmie ubezpieczeniowej a staranie sie u administratora budynku.. po 3.primo. co do Rechtsschutzversicherung sam piszesz cytuje :"moim zdaniem" w niczym nie pomoga..przez co rozumiem ze jest to "Twoja prywatna opinia" - czyli nie fakt a)potwierdzony przez wszystkich ubezpieczonych w de(to raczej dziwne by bylo bo raczej nie znasz wszystkich w de a o statystykach na ten temat nigdy nie slyszalam- czyli slowem- nierealne) i/lub b) zawarty w jednym z punktow umowy z ubezpieczycielem mowiacy o tym ze w takiej sytuacji nie udzielaja zadnej pomocy.. i tak naprawde tez przeciez nie wiesz jaka pomoc wystarczylaby by zalatwic te sprawe.. wiec tu ten argument tez mocno naciagany ;)

pozdrowka :D

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: TABLICA czyli wszystko w jednym

Post autor: bogwar » 26 października 2021, 22:48

Betha pisze:
25 października 2021, 19:07
magol13 pisze:
25 października 2021, 16:27
Mam pytanie do Was forumowiczów. Czy ktoś z was miał tutaj unfall?konkretnie upadek ze schodów na klatce schodowej w miejscu zamieszkania. Bo miałbym parę pytań, może być na priv.
hej. ja mialam taki wypadek ale w de. zapomnij ze cos dostaniesz. nawet mi za chorobowe ( i przez to brak premii) nie zwrocili mimo ze ewidentnie wina byla po stronie administratora budynku.. syf i piasek rozsypany byl na schodach i spadlam z samej gory na sam dol.. na szczescie nic nie polamalam..nawet zdjecia im wyslalam z milionami sincow i nic.. tak wiec bez adwokata nawet nie zaczynaj a to koszty rzedu kilku tys wiec sie zastanow.. w innym wypadku gdy gosc mi wjechal w auto i 3 mce bylam na chorobowym (skrecenie kregoslupa szyjnego i inne uszkodzenia) dostalam tylko 500 euro i to z adwokatem bo jego wina byla.. tak ze zanim cos zrobisz zasiegnij info u adwokata..i przelicz czy skorka warta wyprawki.. no chyba ze masz Rechtsschutzversicherung.. wtedy juz zajma sie wszystkim z automatu
A to co jest, jak nie bajka? Przeciez dostaje dniowki wypadkowe, a gdyby sie kwalifikowal dostalby rowniez odszkodowanie i to bez zatrudniania prawnikow. A w koncu przeciez chodzi o kase, czyz nie? :shock: :shock: On pytal o zdarzenie w Szwajcarii, a Ty z uporem maniaka forsujesz i porownujesz wszystko do de. :evil: Przepisy sie czesto roznia w samej Szwajcarii (miedzy kantonami), a Ty na sile przenosisz porownania i doswiadczenia z innego kraju. Kobito ogarnij sie. :mrgreen: Przeczytaj swoj post, przeczytaj moje i zastanow sie w czym pomoglas Forumowiczowi? Namieszalas mu tylko w glowie i pozbawilas nadziei na jakakolwiek kase i to jest w tym przypadku nierealne, czyli bajka, bo kase dostaje. :mrgreen:
Jesli chodzi o wine administratora, to oczywiscie mozna probowac cos wydebic (jakies "zadoscuczynienie", czyli Genugtuung), ale tylko w sadzie, a to sa, jak sama pisalas, juz duze koszta i kupa zachodu, a on z pewnoscia ma ubezpieczenie odpowiedzialnosci cywilnej i z wlasnej kieszeni i tak by nie placil. I wcale nie jestem pewien czy sad nie odjalby od tego kasy, ktora dostaje z SUVA.
Co do Rechtsschutzversicherung, to w ktorym momencie napisalem, ze " w niczym nie pomoga"? :shock: :shock: A przeciez mnie podobno cytujesz. :lol: Napisalem, ze "nie kiwna palcem bez wniosku zainteresowanego" i ze "jest przereklamowane", oraz, ze "nie mozna liczyc na zbyt wiele". Trzymajmy sie moze faktow. :evil: Oczywiscie, ze to jest moja osobista opinia, a forum jest rowniez do wyrazania osobistych opinii. Zaprzeczysz? :mrgreen: I dalej znowu piszesz o tym, ze nie znam wszystkich ubezpieczonych w de. Oczywiscie, ze nie znam, nawet zadnego. :mrgreen: Bo mieszkam w CH. A tu juz pare osob znam i zachwycone nie sa, albo jeszcze nie korzystaly z uslug i maja nadzieje..... :P :P W czyms tam oczywiscie pomoga, ale, jak pisalem, w sadzie nie beda Cie reprezentowac. Mam tu oczywiscie na mysli, ze w ramach placonej skladki. Bo jak wynajmiesz prawnika (nawet tego samego) prywatnie, to i owszem. :mrgreen: :P Na forum, jak poszukasz, znajdziesz 2 czy 3 osoby, ktore sa niezadowolone nawet z prywatnie wynajetych prawnikow (mam przytoczyc ich posty?? :mrgreen: ), ktorym zaplacili kupe kasy za uslugi z mizernym, albo zadnym efektem. A nie mam powodu, zeby im nie wierzyc, podobnie, jak Tobie, ze mialas w de. wypadek i nic nie dostalas.
Przepisow w de.nie znam, ale ze sie roznla, juz sama udowodnilas opisujac swoj przypadek. Ty kasy nie dostalas, a on dostaje. A sytuacje bardzo podobne. :mrgreen: :P :P
Nara. :D
Ide spac. :P

Betha
Posty: 146
Rejestracja: 08 sierpnia 2021, 17:43
Miasto: Zurych

Re: TABLICA czyli wszystko w jednym

Post autor: Betha » 27 października 2021, 10:40

bogwar pisze:
26 października 2021, 22:48
Betha pisze:
25 października 2021, 19:07
magol13 pisze:
25 października 2021, 16:27
Mam pytanie do Was forumowiczów. Czy ktoś z was miał tutaj unfall?konkretnie upadek ze schodów na klatce schodowej w miejscu zamieszkania. Bo miałbym parę pytań, może być na priv.
hej. ja mialam taki wypadek ale w de. zapomnij ze cos dostaniesz. nawet mi za chorobowe ( i przez to brak premii) nie zwrocili mimo ze ewidentnie wina byla po stronie administratora budynku.. syf i piasek rozsypany byl na schodach i spadlam z samej gory na sam dol.. na szczescie nic nie polamalam..nawet zdjecia im wyslalam z milionami sincow i nic.. tak wiec bez adwokata nawet nie zaczynaj a to koszty rzedu kilku tys wiec sie zastanow.. w innym wypadku gdy gosc mi wjechal w auto i 3 mce bylam na chorobowym (skrecenie kregoslupa szyjnego i inne uszkodzenia) dostalam tylko 500 euro i to z adwokatem bo jego wina byla.. tak ze zanim cos zrobisz zasiegnij info u adwokata..i przelicz czy skorka warta wyprawki.. no chyba ze masz Rechtsschutzversicherung.. wtedy juz zajma sie wszystkim z automatu
A to co jest, jak nie bajka? Przeciez dostaje dniowki wypadkowe, a gdyby sie kwalifikowal dostalby rowniez odszkodowanie i to bez zatrudniania prawnikow. A w koncu przeciez chodzi o kase, czyz nie? :shock: :shock: On pytal o zdarzenie w Szwajcarii, a Ty z uporem maniaka forsujesz i porownujesz wszystko do de. :evil: Przepisy sie czesto roznia w samej Szwajcarii (miedzy kantonami), a Ty na sile przenosisz porownania i doswiadczenia z innego kraju. Kobito ogarnij sie. :mrgreen: Przeczytaj swoj post, przeczytaj moje i zastanow sie w czym pomoglas Forumowiczowi? Namieszalas mu tylko w glowie i pozbawilas nadziei na jakakolwiek kase i to jest w tym przypadku nierealne, czyli bajka, bo kase dostaje. :mrgreen:
Jesli chodzi o wine administratora, to oczywiscie mozna probowac cos wydebic (jakies "zadoscuczynienie", czyli Genugtuung), ale tylko w sadzie, a to sa, jak sama pisalas, juz duze koszta i kupa zachodu, a on z pewnoscia ma ubezpieczenie odpowiedzialnosci cywilnej i z wlasnej kieszeni i tak by nie placil. I wcale nie jestem pewien czy sad nie odjalby od tego kasy, ktora dostaje z SUVA.
Co do Rechtsschutzversicherung, to w ktorym momencie napisalem, ze " w niczym nie pomoga"? :shock: :shock: A przeciez mnie podobno cytujesz. :lol: Napisalem, ze "nie kiwna palcem bez wniosku zainteresowanego" i ze "jest przereklamowane", oraz, ze "nie mozna liczyc na zbyt wiele". Trzymajmy sie moze faktow. :evil: Oczywiscie, ze to jest moja osobista opinia, a forum jest rowniez do wyrazania osobistych opinii. Zaprzeczysz? :mrgreen: I dalej znowu piszesz o tym, ze nie znam wszystkich ubezpieczonych w de. Oczywiscie, ze nie znam, nawet zadnego. :mrgreen: Bo mieszkam w CH. A tu juz pare osob znam i zachwycone nie sa, albo jeszcze nie korzystaly z uslug i maja nadzieje..... :P :P W czyms tam oczywiscie pomoga, ale, jak pisalem, w sadzie nie beda Cie reprezentowac. Mam tu oczywiscie na mysli, ze w ramach placonej skladki. Bo jak wynajmiesz prawnika (nawet tego samego) prywatnie, to i owszem. :mrgreen: :P Na forum, jak poszukasz, znajdziesz 2 czy 3 osoby, ktore sa niezadowolone nawet z prywatnie wynajetych prawnikow (mam przytoczyc ich posty?? :mrgreen: ), ktorym zaplacili kupe kasy za uslugi z mizernym, albo zadnym efektem. A nie mam powodu, zeby im nie wierzyc, podobnie, jak Tobie, ze mialas w de. wypadek i nic nie dostalas.
Przepisow w de.nie znam, ale ze sie roznla, juz sama udowodnilas opisujac swoj przypadek. Ty kasy nie dostalas, a on dostaje. A sytuacje bardzo podobne. :mrgreen: :P :P
Nara. :D
Ide spac. :P

upor maniaka :lol: . haha.. ja powiedzialabym to raczej o Tobie..😁Sluchaj. na poczatek rozgranicz dwie sprawy bo widze ze czytasz bez zrozumienia i czepiles sie jak rzep psiego ogona ze ponoc napisalam ze W OGOLE, NIGDY, NIC I OD NIKOGO NIE DOSTANIE.. a napisalam przeciez ze"nie dostaniesz" OD ADMINISTRATORA -o czym dowiadujesz sie z dalszej czesci..i co sam o dziwo potem rowniez potwierdzasz..( ze od nich nic sie nie wydebi) wiec w tym momencie zaprzeczasz sam sobie🤔. podkreslam jeszcze raz. NIE CHODZI O KASE Z JAKIEGOS UBEZPIECZENIA A OD ADMINISTRATORA BUDYNKU.( przeczytaj to prosze najlepiej jeszcze 3 razy bo 5 raz nie bede tego pisac) po 2. opisalam SWOJA sytuacje ktora miala byc ewentualnie jakas wskazowka. nie- ROZWIAZANIEM PROBLEMU..po 3.Ty masz inne wiadomosci wiec rowniez mu odpisales.i jest ok. ktos inny pewnie by mial jeszcze inne wiec tez moglby mu odpisac i to tez byloby ok. wiec nie rozumiem o co w ogole chodzi? nie moglam opisac swojego przypadku???a moze jest na tym forum jakas klauzula milczenia o ktorej nie wiem?? sorry, ale ja w tym momencie zauwazam ze uzurpujesz sobie prawo do zabierania glosu w kazdej dyskusji wiec przestaje sie dziwic ze nikt nic nie pisze na tym forum.. wszyscy boja sie po prostu ze ich zaraz opierdolisz i wola milczec.. przykre.. naprawde przykre.. pomysl o tym Gumis bo przeciez masz dobre serce i tak naprawde chcesz ludziom pomagac.. ale jesli w tym temacie nic nie zmienisz zostaniesz na tym forum sam.

pozdrowka.pa ☺️

magol13
Posty: 72
Rejestracja: 18 sierpnia 2019, 15:28
Miasto: Sempach

Re: TABLICA czyli wszystko w jednym

Post autor: magol13 » 27 października 2021, 12:41

Drodzy forumowicze. Że tak pozwolę sobie wtrącić dwa swoje grosze.nie mam zamiaru występować o żadne odszkodowania do właściciela budynku, szkoda mi czasu, nerwów i pieniądzy. życzę sam sobie najszybszego powrotu do zdrowia, bo jestem człowiekiem pracowitym. siedzenie długimi tygodniami w domu daje popalić i fizycznie i psychicznie. w dodatku kocham góry i spędzałem niemal każdy weekend na wspinaczce,trekingu,pokonywaniu lodowcow itp.wiec mój świat obrócił się z bardzo aktywnego do prawie nieruchomego.Także potyczki na forum i udowadnianie sobie na wzajem kto ma rację, raczej mi nie pomoże . Ale z drugiej strony, forum zaczyna żyć. Coś się dzieje.🤣😉👍Dziękuję obu stronom za info. Pozdrawiam serdecznie.

Betha
Posty: 146
Rejestracja: 08 sierpnia 2021, 17:43
Miasto: Zurych

Re: TABLICA czyli wszystko w jednym

Post autor: Betha » 27 października 2021, 15:31

magol13 pisze:
27 października 2021, 12:41
Drodzy forumowicze. Że tak pozwolę sobie wtrącić dwa swoje grosze.nie mam zamiaru występować o żadne odszkodowania do właściciela budynku, szkoda mi czasu, nerwów i pieniądzy. życzę sam sobie najszybszego powrotu do zdrowia, bo jestem człowiekiem pracowitym. siedzenie długimi tygodniami w domu daje popalić i fizycznie i psychicznie. w dodatku kocham góry i spędzałem niemal każdy weekend na wspinaczce,trekingu,pokonywaniu lodowcow itp.wiec mój świat obrócił się z bardzo aktywnego do prawie nieruchomego.Także potyczki na forum i udowadnianie sobie na wzajem kto ma rację, raczej mi nie pomoże . Ale z drugiej strony, forum zaczyna żyć. Coś się dzieje.🤣😉👍Dziękuję obu stronom za info. Pozdrawiam serdecznie.
hej. nie ma za co dziekowac.chcialam tylko (byc moze) pomoc. a ze koledze Gumisiowi to nie w smak to juz winna temu nie jestem. za to jestem zdania ze kazdy ma prawo sie na tym forum wypowiedziec, opisac swoje doswiadczenia etc... czlowiek uczy sie cale zycie wiec kazda nawet najmniejsza informacja moze byc przydatna.. ja ze swojej strony zycze Ci szybkiego powrotu do zdrowia.. wiem co znaczy dla osoby bardzo aktywnej nagle , w jednej chwili byc unieruchomionym.. znam to zautopsji bo dokladnie to samo przezywalam po wypadku samochodowym..teraz juz jest dobrze i znow moge byc aktywna, biegac, skakac wedrowac po gorach😃 i robic mnostwo innych fantastycznych rzeczy.. tak ze nie lam sie bo na pewno znow wszystko wroci do normy.. potrzeba tylko troche czasu.. pozdrawiam i trzymam za Ciebie kciuki👍🌞🌞

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości