Poszukuje pracy w Szwajcarii

Dla osób szukających pracy
pulawski21
Posty: 3
Rejestracja: 06 września 2019, 10:57
Miasto: Warszawa

Poszukuje pracy w Szwajcarii

Post autor: pulawski21 » 06 września 2019, 11:04

Czesc,

Mam 28 lat i dosc zroznicowane doswiadczenie zawodowe. Zaczalem od profesjonalnej kariery sportowej a skonczylem w dziale HR jako Manager. Pochodze z Nowego targu na Podhalu a aktualnie mieszkam w Warszawie. Poszukuje pracy zeby zaczac zycie w Szwajcarii, ale naturalnie bede potrzebowac pomocy z zatrudnieniem oraz administracja.

Z gory dziekuje za oferty, podejme sie kazdej pracy

gagatek
Posty: 108
Rejestracja: 24 sierpnia 2019, 16:44
Miasto: Bazylea

Re: Poszukuje pracy w Szwajcarii

Post autor: gagatek » 07 września 2019, 19:08

Czołem!
W którym z języków urzędowych mówisz (wybór kantonu)? Co chciałbyś robić? Jeśli pracujesz w korpo, może warto podpytać o transfer między oddziałami? Ewentualnie, mógłbyś aplikować do firm z branży, z siedzibą w CH. Jeśli Twoja obecna firma jest rozpoznawalna na rynku, na pewno będzie CI łatwiej. Tu masz 2 najlepsze strony z ofertami pracy:
ch.indeed.com
www.jobscout24.ch

Im więcej szczegółów, tym lepiej dla Ciebie.
Zacznij działać, a pomoc przyjdzie. Zawsze znajdzie się ktoś, kto Ci pomoże.
---
It is nice to be important, but it's more important to be nice.

Alek1
Posty: 29
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 20:25

Re: Poszukuje pracy w Szwajcarii

Post autor: Alek1 » 07 września 2019, 23:57

Cześć pulawski21,

Polecam też przejrzeć LinkedIn, zwłaszcza profile największych międzynarodowych firm w Szwajcarii, takich jak UBS, Google, Credit Suisse, ew Luxoft, Cognizant czy Epam. W korporacjach stale szukają osób również w działach HR. Warto aplikować na rożne oferty, bo nigdy nie wiesz kiedy pojawi się pozycja która będzie pasować do Twojego profilu, a może to potrwać i kilka miesięcy.

Powodzenia!

Dawiddd
Posty: 36
Rejestracja: 25 stycznia 2019, 22:12
Miasto: CH

Re: Poszukuje pracy w Szwajcarii

Post autor: Dawiddd » 08 września 2019, 11:07

Jak poprzednicy -> aktywne szukanie i wysyłanie CV. Dodatkowo, na Linkedin możesz zmienic miejsce zamieszkania na np. Genewe :)
Ostatnio zmieniony 09 września 2019, 20:28 przez Dawiddd, łącznie zmieniany 1 raz.

pulawski21
Posty: 3
Rejestracja: 06 września 2019, 10:57
Miasto: Warszawa

Re: Poszukuje pracy w Szwajcarii

Post autor: pulawski21 » 09 września 2019, 13:31

Dzien dobry,

Na wstepie bardzo dziekuje za odpowiedzi!
Mowie biegle po francusku i angielsku wiec kantony wloskie i niemieckie raczej ogranicza mnie komunikacyjnie :)

Aplikuje juz od okolo miesiaca, jednak nigdy nikt do mnie nie oddzwonil - dlatego tez zaczalem zastanawiac sie czy dobrze to robie i czy w odpowiedni sposob ubiegam sie o zatrudnienie.

Aktualnie jestem szefem dzialu kadr i plac w globalnej firmie Mars (producent M&Ms, Snickers etc) a pracy poszukuje idealnie biurowej, jednak nie zamykam sie na prace fizyczna, na ktora rowniez jestem gotowy. Jesli chodzi o transfer wewnatrz firmy to nie ejst to mozliwe przed uplywem 5 lat a na to raczej wolalbym nie czekac.

Jesli mielibyscie jakies oferty lub znacie kogos kto potrzebuje pomocy zdrowego ''chlopa'' to jestem gotowy :)

Z gory dzieki i milego dnia

Dawiddd
Posty: 36
Rejestracja: 25 stycznia 2019, 22:12
Miasto: CH

Re: Poszukuje pracy w Szwajcarii

Post autor: Dawiddd » 09 września 2019, 20:26

Powodzenia :)

Alek1
Posty: 29
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 20:25

Re: Poszukuje pracy w Szwajcarii

Post autor: Alek1 » 10 września 2019, 09:47

pulawski21 pisze:
09 września 2019, 13:31
Aplikuje juz od okolo miesiaca, jednak nigdy nikt do mnie nie oddzwonil - dlatego tez zaczalem zastanawiac sie czy dobrze to robie i czy w odpowiedni sposob ubiegam sie o zatrudnienie.
Upewnij się, że Twoje cv jest poprawne i takie jakie oczekują w Szwajcarii. Możesz wyszukać w google grafika 'swiss cv'. Co jest niepopularne w Polsce, tutaj należy dodać zdjęcie w cv :)
Nie poddawaj się też i uzbroj w cierpliwość, bo procesy rekrutacyjne w Szwajcarii trwają średnio kilka miesięcy.

gagatek
Posty: 108
Rejestracja: 24 sierpnia 2019, 16:44
Miasto: Bazylea

Re: Poszukuje pracy w Szwajcarii

Post autor: gagatek » 13 września 2019, 12:55

pulawski21 pisze:
09 września 2019, 13:31
Dzien dobry,

Na wstepie bardzo dziekuje za odpowiedzi!
Mowie biegle po francusku i angielsku wiec kantony wloskie i niemieckie raczej ogranicza mnie komunikacyjnie :)

Aplikuje juz od okolo miesiaca, jednak nigdy nikt do mnie nie oddzwonil - dlatego tez zaczalem zastanawiac sie czy dobrze to robie i czy w odpowiedni sposob ubiegam sie o zatrudnienie.

Aktualnie jestem szefem dzialu kadr i plac w globalnej firmie Mars (producent M&Ms, Snickers etc) a pracy poszukuje idealnie biurowej, jednak nie zamykam sie na prace fizyczna, na ktora rowniez jestem gotowy. Jesli chodzi o transfer wewnatrz firmy to nie ejst to mozliwe przed uplywem 5 lat a na to raczej wolalbym nie czekac.

Jesli mielibyscie jakies oferty lub znacie kogos kto potrzebuje pomocy zdrowego ''chlopa'' to jestem gotowy :)

Z gory dzieki i milego dnia
W rejonie Genewy jest sporo global playerów z branży FMCG, generalnie, między Lozanną a Genewą jest sporo interesujących pracodawców. Do tego możesz aplikować do instytuacji międzynarodowych jak WHO lub ICRC.

Na pewno Twoje szanse wzrosną, jeśli będziesz szukać pracy będąc na miejscu: szwajcarski adres, szwajcarski nr telefonu - to w CV wygląda już inaczej; jesteś "swój".
Jeśli masz taką możliwość, weź 3 miesiące urlopu, znajdź jakąś skromną kwaterkę i szukaj na miejscu. Do tego nie potrzebujesz nawet meldunku.
---
It is nice to be important, but it's more important to be nice.

lostonyou
Posty: 1
Rejestracja: 13 lutego 2020, 08:30

Re: Poszukuje pracy w Szwajcarii

Post autor: lostonyou » 13 lutego 2020, 08:45

Przeprowadziłem się do innego kraju i początkowo pracowałem w Internecie. Przeważnie handluję, czasem tłumaczę niektóre rzeczy. Większość witryn handlowych oferuje wersje demonstracyjne do ćwiczeń. Ważne jest, aby wybrać właściwy, w którym po treningu będziesz mógł naprawdę handlować. Wybrałem Instaforex, został założony przez Ildar Sharipov, współpracowali z takimi firmami jak IBM i Benz. To był dla mnie decydujący czynnik.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości