Szukam Mecenasa Sztuki

Tematy dotyczące finansów, bankowości i podatków
tomeg68
Posty: 6
Rejestracja: 16 lipca 2021, 19:47
Miasto: Warszawa

Szukam Mecenasa Sztuki

Post autor: tomeg68 » 16 lipca 2021, 19:53

Witam Wszystkich!

Szukam Polonijnej Firmy w Szwajcarii, która pomoże mi znaleźć Mecenasa Sztuki dla mojej twórczości.

W Polsce rynek takich usług jest znikomy.

Pozdrawiam

Tomasz Gołaski vel Tytus Grad
http://malarstwo-tg.pl
Tel.: 696 952 205

tomeg68
Posty: 6
Rejestracja: 16 lipca 2021, 19:47
Miasto: Warszawa

Re: Szukam Mecenasa Sztuki

Post autor: tomeg68 » 16 lipca 2021, 20:30

Oczywiście, jeśli znajdę nie Firmę, która pomoże znaleźć Mecenasa Sztuki, a Samego Mecenasa Sztuki - również będę szczęśliwy.
Ostatnio zmieniony 16 lipca 2021, 21:10 przez tomeg68, łącznie zmieniany 1 raz.

Mac
Posty: 33
Rejestracja: 21 czerwca 2021, 10:57
Miasto: Zurych

Re: Szukam Mecenasa Sztuki

Post autor: Mac » 16 lipca 2021, 20:53

Czesc Tomasz,

Mozesz podac przyklady co konkretnie proponowalbys na rynek szwajcarski?

tomeg68
Posty: 6
Rejestracja: 16 lipca 2021, 19:47
Miasto: Warszawa

Re: Szukam Mecenasa Sztuki

Post autor: tomeg68 » 16 lipca 2021, 21:00

Cała moja sztuka może pójść do Szwajcarii.

Maja galeria autorska jest tutaj:

http://malarstwo-tg.pl/galeria-gallery

I inne które jeszcze powstaną....
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2021, 19:40 przez tomeg68, łącznie zmieniany 1 raz.

tomeg68
Posty: 6
Rejestracja: 16 lipca 2021, 19:47
Miasto: Warszawa

Re: Szukam Mecenasa Sztuki

Post autor: tomeg68 » 16 lipca 2021, 21:53

Odwiedzajcie stronę.
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2021, 19:40 przez tomeg68, łącznie zmieniany 1 raz.

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Szukam Mecenasa Sztuki

Post autor: bogwar » 16 lipca 2021, 22:40

tomeg68 pisze:
16 lipca 2021, 19:53
Witam Wszystkich!

Szukam Polonijnej Firmy w Szwajcarii, która pomoże mi znaleźć Mecenasa Sztuki dla mojej twórczości.

W Polsce rynek takich usług jest znikomy.

Pozdrawiam

Tomasz Gołaski vel Tytus Grad
http://malarstwo-tg.pl
Tel.: 696 952 205
Witaj na forum.
:D :D
Wprawdzie nie znam zadnej firmy w Szwajcarii promujacej polska sztuke, ani zadnego Mecenasa Sztuki, ale sprobuje zrobic w temacie, co moge. :D Zwlaszcza, ze jestes moim "ziomalem". :P Ja mieszkam (tzn. przez ostatnie 7 miesiecy, to jestem tylko zameldowany, bo najzwyczajniej nie bylem w Polsce przez te wszystkie "obostrzenia") na Bielanach w W-wie, a Ty? :P :P :P
Generalnie jestem czlowiekiem "przyziemnym", czyli twardo "stapajacym po Ziemi" i praktycznym "do bolu". :mrgreen: Czasem jednak, kiedy glowa juz boli od tych "przyziemnosci", czyli pracy i wertowania przepisow, chetnie uciekam w swiat muzyki, kabaretu czy filmu, a Ty poddales mi nowa mozliwosc zrelaksowania, czyli malarstwo. :P Tzn. podstawowe w nim kierunki i najbardziej znane obrazy oczywiscie znam, ale generalnie jestem raczej laikiem, choc nie tak calkiem do konca. ;) ;) ;) Poza tym, kazdy jakis swoj gust, czyli upodobania, ma. Mam i ja. :D Jak wiekszosci laikow pewnie, najbardziej mi sie podoba impresjonizm z piniendzerosami (czyli Monetem i Manetem) na czele, bo to najprostszy przekaz. :P Spoko jednak, moja zmyslowosc ogarnia rowniez cos wiecej. :P Obejrzalem Twoje prace i przyznam szczerze, ze........sa calkiem, calkiem niezle (moim zdaniem oczywiscie). :D Tu dodam, ze z natury jestem powsciagliwy w ocenach pozytywnych (nawet w zyciu prywatnym :mrgreen: :lol: ), wiec moja ocene nalezy pomnozyc przez wspolczynnik "powsciagliwosci", ktory zawsze jest wiekszy od jednosci (o ile jednak wiekszy, tego nie zdradze :mrgreen: ). No dobra, starczy jedna tej "prywaty", przejdzmy do konkretow.
W centrum Berna dosc czesto mijam przechodzac Galerie Sztuki, ktora jest jednoczesnie Domem Aukcyjnym wystawiajacym na sprzedaz dziela. Nie tylko malarskie. Galeria ta ma bardzo swojsko brzmiaca nazwe Dobiaschowsky Auktionen AG. Po przejrzeniu tam wystawianych na sprzedaz prac, mysle, ze spokojnie masz szanse tam zaistniec. Kwestia, zeby sie tam dostac. Ponizej link do strony internetowej tej galerii z danymi kontaktowymi. Mozesz sam sprobowac nawiazac kontakt (w prawym gornym rogu mozna ustawic jezyk, jakim sie najlepiej poslugujesz), a ja jak bede w poblizu i bedzie otwarta, moge wejsc i fizycznie zapytac jakie sa szanse na Twoje tam zaistnienie. Mam zawsze jakis internet przy sobie, wiec moge zaprezentowac Twoja strone internetowa z probkami Twoich prac. Trzeba probowac, bo kto nie probuje, ten nie pije szampana. :lol: To stara maksyma, ktora pewnie znasz. :P

https://www.dobiaschofsky.com/d105.html

A z Twoich prac, obraz z Kisielem, to po prostu bajka. :P Caly on. To po prostu moj idol z czasow PRLu. :P :P :P Pamietam jeden z jego najslynniejszych cytatow "socjalizm nie, wypaczenia tak". :lol: :lol: A to pewnie zdjecie bedace inspiracja do dziela.

https://www.google.com/search?q=stefan+ ... EevGK5H6hM

Poza tym "Malarstwo Troche Grozne" bardzo mi sie podoba. :lol: :lol: Zwlaszcza jego "dolne partie", czyli instrumenty strunowe. :lol:

Pozdrawiam.
bogwar

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Szukam Mecenasa Sztuki

Post autor: bogwar » 16 lipca 2021, 22:51

Mac pisze:
16 lipca 2021, 20:53
Czesc Tomasz,

Mozesz podac przyklady co konkretnie proponowalbys na rynek szwajcarski?
Witaj Mac. :D

A czym rynek szwajcarski rozni sie od polskiego czy amerykanskiego? :shock: :shock: :shock: :shock: Mozesz mnie oswiecic? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
No moze troche cenami, ale chyba nie o to chodzilo w Twoim pytaniu. :D

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Szukam Mecenasa Sztuki

Post autor: bogwar » 16 lipca 2021, 23:10

bogwar pisze:
16 lipca 2021, 22:40
A z Twoich prac, obraz z Kisielem, to po prostu bajka. :P Caly on. To po prostu moj idol z czasow PRLu. :P :P :P Pamietam jeden z jego najslynniejszych cytatow "socjalizm nie, wypaczenia tak". :lol: :lol:
A to link do jego wielu innych, jakze celnych wypowiedzi. :P :P

https://www.google.com/search?source=un ... 66&bih=657

Zreszta zjezdzajac kursorem w dol nie tylko jego cytaty. :D :P

tomeg68
Posty: 6
Rejestracja: 16 lipca 2021, 19:47
Miasto: Warszawa

Re: Szukam Mecenasa Sztuki

Post autor: tomeg68 » 16 lipca 2021, 23:18

Dzięki Bogwar!

Pokaż moje prace w tej Galerii - może coś dobrego z tego wyniknie.

Właścicielem jest Polak?

Ja też mieszkam właśnie na Bielanach. 😉

Dzięki

TGvTG

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Szukam Mecenasa Sztuki

Post autor: bogwar » 17 lipca 2021, 00:23

tomeg68 pisze:
16 lipca 2021, 23:18
Dzięki Bogwar!

Pokaż moje prace w tej Galerii - może coś dobrego z tego wyniknie.

Właścicielem jest Polak?

Ja też mieszkam właśnie na Bielanach. 😉

Dzięki

TGvTG
No to super.
Nie wiem czy Polak jest wlascicielem, bo nigdy do Galerii nie wchodzilem, ale teraz mam powod, wiec wejde i porozmawiam. Nie bedzie to jednak z dnia na dzien, bo pracuje aktualnie poza Bernem, a Galeria jest czynna od pon. do piatku do godz. 17.00 i sie po prostu po pracy "nie wyrobie". :( :( Za kilka tygodni jednak bede najprawdopodobniej pracowal na nowej budowie w samym Bernie i bede prawie przejezdzal codziennie obok tej Galerii. Z tego co wiem, bede konczyl prace o 16.30, a wiec zdaze przed jej zamknieciem. Zrobie to wiec przy najblizszej mozliwej okazji.
To moze jakies piwko w W-wie jak przyjade? :D Choc przyznam, ze nie wiem kiedy. :cry: Planuje w sierpniu, ale jak wirus Delta zrobi rozpierduche, to nic z tego nie wyjdzie. :cry: :cry:
Pozdro.
bogwar

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości