Szwajcaria najlepszym krajem na świecie

Masz coś do powiedzenia na temat codziennego życia w Szwajcarii i temat ten nie pasuje do innych kategorii?
Napisz tutaj.
Dawiddd
Posty: 36
Rejestracja: 25 stycznia 2019, 22:12
Miasto: CH

Szwajcaria najlepszym krajem na świecie

Post autor: Dawiddd » 26 stycznia 2019, 20:40

Cześć ;) mój pierwszy post tutaj..

Szwajcaria kolejny raz została najlepszym krajem na świecie, według US News Ranking 2019

Na drugim miejscu Japonia, trzecia Kanada a czwarte miejsce mają nasi siąsiedzi - Niemcy..

Co o tym myślicie?

Według mnie, wiele w tym racji i raczej nie bez powodu tyle ludzi przyjeżdza do Szwajcarii ;)

Malwinka
Posty: 17
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:43

Re: Szwajcaria najlepszym krajem na świecie

Post autor: Malwinka » 21 maja 2019, 21:47

Hmm.. dziwny ranking :) Zazwyczaj podają jakieś osobne parametry w czym dokładnie dany kraj jest najlepszy :) A tu tak ogólnie... Nie żebym się nie zgadzała, bo kocham Szwajcarię (ale też nie wiem jak jest w innych krajach).

PIOTR.D
Posty: 13
Rejestracja: 22 maja 2019, 19:41

Re: Szwajcaria najlepszym krajem na świecie

Post autor: PIOTR.D » 23 maja 2019, 13:12

Oczywiście mnie również bardzo dobrze się tu mieszka, więc mogę się zgodzić, ale podobnie jak koleżanka wyżej nie mam porównania- w Kanadzie czy Japonii nie byłem nawet przejazdem ;) trzeba by było też zgłębić te wszystkie czynniki, które były brane pod uwagę.

Malwinka
Posty: 17
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:43

Re: Szwajcaria najlepszym krajem na świecie

Post autor: Malwinka » 24 maja 2019, 15:35

Hej :) ciekawe czy osoby, które wpisały się tu jako pierwsze jeszcze tu zaglądają.

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Szwajcaria najlepszym krajem na świecie

Post autor: bogwar » 27 marca 2020, 21:44

Aktualnie, ale tym razem niestety, rowniez Szwajcaria na pierwszym miejscu w swiecie pod wzgledem liczby zachorowan na koronawirusa w przeliczeniu na liczbe mieszkancow. :( :( :( :( :( Wyprzedza nawet Wlochy.

magol13
Posty: 72
Rejestracja: 18 sierpnia 2019, 15:28
Miasto: Sempach

Re: Szwajcaria najlepszym krajem na świecie

Post autor: magol13 » 28 marca 2020, 11:47

Nie dziwi mnie zaszczytne miejsce Szwajcarii, w niechlubnym rankingu.jeszcze tydzień temu, przez południową granicę z Włochami codziennie wjeżdżało około 70 tys Włochów do pracy. Opieszałość Bern spowodowało lawinowy wzrost zakarzeń.Bylem tym kompletnie zaskoczony, taki niby ostrożny i rozważny naród. A tu takie zaniedbania.

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Szwajcaria najlepszym krajem na świecie

Post autor: bogwar » 28 marca 2020, 23:34

magol13 pisze:
28 marca 2020, 11:47
Nie dziwi mnie zaszczytne miejsce Szwajcarii, w niechlubnym rankingu.jeszcze tydzień temu, przez południową granicę z Włochami codziennie wjeżdżało około 70 tys Włochów do pracy. Opieszałość Bern spowodowało lawinowy wzrost zakarzeń.Bylem tym kompletnie zaskoczony, taki niby ostrożny i rozważny naród. A tu takie zaniedbania.
No wlasnie. Tez tego nie rozumiem. Zazwyczaj jednak, kiedy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniadze, :evil: :evil: :mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości