Emigracja do Szwajcarii z rodziną czy bez?

Masz coś do powiedzenia na temat codziennego życia w Szwajcarii i temat ten nie pasuje do innych kategorii?
Napisz tutaj.
rodzinny
Posty: 2
Rejestracja: 14 czerwca 2021, 09:37

Emigracja do Szwajcarii z rodziną czy bez?

Post autor: rodzinny » 14 czerwca 2021, 11:23

Witajcie.

Nie chcę się rozpisywać i zanudzać historią, dlatego od razu przejdę do pytania z tematu i proszę o poradę i opisanie doświadczeń osób, które były lub są w podobnej sytuacji.

Zamierzam wyjechać na kilka lat, może dłużej, do Szwajcarii. Jeżdżę tam średnio co roku, mam serdecznych przyjaciół Szwajcarów, z pracą dla mnie i lokum nie będzie większego problemu. Wiąże się to jednak z rozłąką z rodziną (żona i 4 dzieci, w wieku od 1 roku do 8 lat). Dlatego rozważamy emigrację całą rodziną i z tym wiąże się moje pytanie, głównie do osób, które wychowują dzieci w Szwajcarii/przyjechały do Szwajcarii z dziećmi:
- Jak wygląda sprawa podejścia środowiska, tzn. czy takie dzieci imigrantów są gorzej/źle traktowane?
- Jak wyglądają uśrednione, realne koszty edukacji?
- Czy jest jakieś wsparcie i jeśli tak, to jakie i na jakich warunkach?
- Czy ogólnie polecacie zabieranie rodziny ze sobą?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Emigracja do Szwajcarii z rodziną czy bez?

Post autor: bogwar » 27 czerwca 2021, 17:18

rodzinny pisze:
14 czerwca 2021, 11:23
Witajcie.

Nie chcę się rozpisywać i zanudzać historią, dlatego od razu przejdę do pytania z tematu i proszę o poradę i opisanie doświadczeń osób, które były lub są w podobnej sytuacji.

Zamierzam wyjechać na kilka lat, może dłużej, do Szwajcarii. Jeżdżę tam średnio co roku, mam serdecznych przyjaciół Szwajcarów, z pracą dla mnie i lokum nie będzie większego problemu. Wiąże się to jednak z rozłąką z rodziną (żona i 4 dzieci, w wieku od 1 roku do 8 lat). Dlatego rozważamy emigrację całą rodziną i z tym wiąże się moje pytanie, głównie do osób, które wychowują dzieci w Szwajcarii/przyjechały do Szwajcarii z dziećmi:
- Jak wygląda sprawa podejścia środowiska, tzn. czy takie dzieci imigrantów są gorzej/źle traktowane?
- Jak wyglądają uśrednione, realne koszty edukacji?
- Czy jest jakieś wsparcie i jeśli tak, to jakie i na jakich warunkach?
- Czy ogólnie polecacie zabieranie rodziny ze sobą?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
Witaj na forum. :D
Ponad 100 wyswietlen i zadnej odpowiedzi. :cry: No co jest Rodacy, nikt nie ma doswiadczen w temacie? :shock: :shock:
Ja tez nie mam, ale skoro
u zrodla wiadomosci brak,
to moze zrobimy tak: :P
skoro nikt tu sie nie odzywa,
podaj prosze jakis telefon na priva.
Zadzwonie i powiem, co wiem. A mimo braku doswiadczenia osobistego, troche w temacie wiem. Nie bede sie jednak rozwijal publicznie, bo znow post zniknie i cala moja robota pojdzie "do kota". :evil: To takie niemieckie powiedzenie"für die Katze". Po polsku to swojsko brzmiacy zwrot "do d..y". :lol: :lol:
Pozdr.
bogwar

rodzinny
Posty: 2
Rejestracja: 14 czerwca 2021, 09:37

Re: Emigracja do Szwajcarii z rodziną czy bez?

Post autor: rodzinny » 13 lipca 2021, 13:01

Dzięki bardzo, wysłałem PW

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości