Koronawirus a podróżowanie do Polski

Masz coś do powiedzenia na temat codziennego życia w Szwajcarii i temat ten nie pasuje do innych kategorii?
Napisz tutaj.
Alek1
Posty: 29
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 20:25

Koronawirus a podróżowanie do Polski

Post autor: Alek1 » 27 października 2020, 13:03

Cześć wszystkim,

Czy ktoś w ostatnim czasie podróżował między Polską i Szwajcarią, przez Niemcy/Austrię/Czechy? Czy są obostrzenia na granicach, czy trzeba wypełniać jakieś dokumenty?

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Alek1
Posty: 29
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 20:25

Re: Koronawirus a podróżowanie do Polski

Post autor: Alek1 » 31 grudnia 2021, 11:22

Cześć!

Niedawno wróciłam samochodem do Szwajcarii po Świętach w Polsce i chciałam napisać jak wyglądała podróż, gdyby ktoś się zastanawiał :)

Na żadnej granicy nie miałam kontroli, również przy wjeździe do Szwajcarii. W dzień wyjazdu z Polski rano, zrobiłam szybki test antygenowy. Koszt to 169zł i otrzymałam wynik negatywny w języku niemieckim. Dodatkowo wypełniłam Einreiseformular. Po 3 dniach od wjazdu do Szwajcarii dostałam SMS z linkiem i prośbą o przesłanie negatywnego wyniku testu. Dla osób niezaszczepionych lub bez statusu ozdrowieńca, wymagają również drugiego testu wykonanego między 4 a 7 dniem.

Więcej informacji o wjeździe do Szwajcarii można znaleźć tutaj: https://www.bag.admin.ch/bag/de/home/kr ... sende.html

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości