Emigracja do Szwajcarii - Praca architekta.

Masz coś do powiedzenia na temat codziennego życia w Szwajcarii i temat ten nie pasuje do innych kategorii?
Napisz tutaj.
KubeK
Posty: 1
Rejestracja: 21 stycznia 2023, 19:03

Emigracja do Szwajcarii - Praca architekta.

Post autor: KubeK » 21 stycznia 2023, 19:11

Witam wszystkich,

Rozważam wyprowadzkę z Włoch do jakiegoś innego kraju europejskiego jednym z nich jest Szwajcaria. Czy jest ktoś na forum, kto pracuje jako architekt lub w podobnej branży i chciałby podzielić się paroma informacjami ogólnie na temat warunków pracy/perspektyw/wymagań?

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Emigracja do Szwajcarii - Praca architekta.

Post autor: bogwar » 21 stycznia 2023, 19:56

KubeK pisze:
21 stycznia 2023, 19:11
Witam wszystkich,

Rozważam wyprowadzkę z Włoch do jakiegoś innego kraju europejskiego jednym z nich jest Szwajcaria. Czy jest ktoś na forum, kto pracuje jako architekt lub w podobnej branży i chciałby podzielić się paroma informacjami ogólnie na temat warunków pracy/perspektyw/wymagań?
Witaj na naszym Forum. :D
Nie jestem architektem tylko (nie)zwyklym elektrykiem. I nie sadze, zeby jakis architekt, Polak, pracujacy w Szwajcarii , udzielil Ci wiazacych informacji. To po prostu inna kasta. :( Jesli tak bedzie, to sie chetnie zdziwie. Iesli jednak chcesz sie przeprowadzic, to tylko do Szwajcarii. Pamietaj jednak prosze, ze tylko w sposob przemyslany i nie "na wariata", bo Szwajcaria, poki co, nie nalezy do UE, jak Wlochy.

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Emigracja do Szwajcarii - Praca architekta.

Post autor: bogwar » 22 stycznia 2023, 18:03

bogwar pisze:
21 stycznia 2023, 19:56
KubeK pisze:
21 stycznia 2023, 19:11
Witam wszystkich,

Rozważam wyprowadzkę z Włoch do jakiegoś innego kraju europejskiego jednym z nich jest Szwajcaria. Czy jest ktoś na forum, kto pracuje jako architekt lub w podobnej branży i chciałby podzielić się paroma informacjami ogólnie na temat warunków pracy/perspektyw/wymagań?
Witaj na naszym Forum. :D
Nie jestem architektem tylko (nie)zwyklym elektrykiem. I nie sadze, zeby jakis architekt, Polak, pracujacy w Szwajcarii , udzielil Ci wiazacych informacji. To po prostu inna kasta. :( Jesli tak bedzie, to sie chetnie zdziwie. Iesli jednak chcesz sie przeprowadzic, to tylko do Szwajcarii. Pamietaj jednak prosze, ze tylko w sposob przemyslany i nie "na wariata", bo Szwajcaria, poki co, nie nalezy do UE, jak Wlochy.
W uzupelnieniu zalaczam analize zarobkow jako architekt w Szwajcarii. Mozna jednym kliknieciem porownac z Niemcami i Austria.
I przyznam, ze jak znalazlem ten link, nie wierzylem wlasnym oczom. :shock: :shock: Tzn. myslalem, ze architekci zarabiaja w Szwajcarii jednak znacznie wiecej. Ta srednia 73 kola rocznie to chyba jakis zart. :P :P To ja, jako zwykly elektryk na budowie zarabiam wiecej. A Niemcy i Austria to juz w ogole odlot. W dol oczywiscie. :(

https://www.lohnanalyse.ch/ch/loehne/de ... ektin.html

A co do zarobkow budowlancow. Nie wiem czy wiecie, ze zwiazki zawodowe zawarly w zeszlym roku umowe ze Zwiazkiem Pracodawcow szwajcarskich i od nowego 2023 roku kazdy pracownik budowlany ma dostac podwyzke w wys. 150CHF miesiecznie. I nalezy sie to kazdemu jak "psu buda". Jesli nie dostaliscie takiej podwyzki, to sie upominajcie, bo moze byc tak, ze biuro posrednictwa pracy te podwyzke dostalo od firm zatrudniajacych, ale nie przekazalo jej pracownikowi. Tu mam na mysli te nieuczciwe biura posrednictwa. A takie tez sa w Szwajcarii. W razie czarowania przez biuro wydrukujcie prosze ponizszy link w temacie i przedstawcie pod nos osobie prowadzacej w biurze.

https://www.srf.ch/news/wirtschaft/verh ... -mehr-lohn

albo ten

https://www.baublatt.ch/baubranche/erne ... oeht-33638

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości