Prokastynacja

Luźne dyskusje na różne tematy
turma
Posty: 8
Rejestracja: 15 listopada 2023, 10:43

Prokastynacja

Post autor: turma » 15 lutego 2024, 12:37

Cześć Dziewczyny! Piszę z prośbą o pomoc, bo sama wyczerpałam już chyba wszystkie możliwości i nadal nie potrafię rozwiązać swojego problemu.
Od dłuższego czasu moje prokrastynowanie jest na takim poziomie, że paraliżuje mnie do działania. Nie ma znaczenia czy są to obowiązki w pracy, w domu, związane z moim własnym rozwojem, budowaniem własnej marki, cokolwiek. Odwlekam wszystko! Trudno mi się zabrać nawet do najłatwiejszych zadań.
Wykorzystałam już chyba wszystkie "triki", które miały mi pomóc uporać się z problemem. Nadawałam zadaniom priorytety i zaczynałam od najtrudniejszych. Robiłam zadania od razu i ich nie planowałam. Zapisywałam wszystkie zadania na kartce i je odznaczałam, gdy je zrobiłam, żeby poczuć satysfakcję z zakończonego zadania. Wszystko to działa przez chwilkę. Zawsze potem jestem sobie w stanie jakoś poradzić i obejść te reguły.
Jestem bezradna! Podpowiedzcie proszę co mam teraz zrobić?
Zastanawiam się czy jakieś zioła nie pomogą na poprawę koncentracji jak tutaj https://loremvit.pl/ziola-na-koncentracje/ ? Czy ktoś ma doświadczenia?
Ostatnio zmieniony 01 marca 2024, 09:27 przez turma, łącznie zmieniany 1 raz.

Betha
Posty: 148
Rejestracja: 08 sierpnia 2021, 17:43
Miasto: Zurych

Re: Prokastynacja

Post autor: Betha » 16 lutego 2024, 16:45

to nie rzecz do zrobienia jest problemem a MYSLENIE o niej. dlatego zamiast myslec ze masz cos zrobic po prostu WSTAN I TO ZROB. w moim przypadku sie sprawdza. pozdrawiam i zycze sukcesow 😊

Dawiddd
Posty: 40
Rejestracja: 25 stycznia 2019, 22:12
Miasto: CH

Re: Prokastynacja

Post autor: Dawiddd » 20 lutego 2024, 09:45

Najlepiej rano spisac co chce sie robic - zaczac od realistycznych krakow, i starac sie je skreslac :) samo skreslanie powoduje poczucie ze sie cos osiagnelo, wiec to pomaga

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości