TABLICA czyli wszystko w jednym

Luźne dyskusje na różne tematy
Betha
Posty: 146
Rejestracja: 08 sierpnia 2021, 17:43
Miasto: Zurych

TABLICA czyli wszystko w jednym

Post autor: Betha » 14 października 2021, 14:50

pomarli wszyscy? 😉 czy inne licho?😊
Gumiś... znaczy bogwar.. zapodaj jakis temat bo zaczyna smierdziec.. wiadomo czym..😃 lub moze inny uzytkownik mialby cos ciekawego na wzgledzie.. 😊 oczywiscie Panie rowniez mile widziane😊

pozdrawiam😊

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: TABLICA czyli wszystko w jednym

Post autor: bogwar » 15 października 2021, 02:07

Betha pisze:
14 października 2021, 14:50
pomarli wszyscy? 😉 czy inne licho?😊
Gumiś... znaczy bogwar.. zapodaj jakis temat bo zaczyna smierdziec.. wiadomo czym..😃 lub moze inny uzytkownik mialby cos ciekawego na wzgledzie.. 😊 oczywiscie Panie rowniez mile widziane😊

pozdrawiam😊
Kobito, :D
w tygodniu to sie pracuje. :P
A jak sie pracuje,
to sie weny nie czuje. :lol:
A skoro tak "nawijasz",
to sie chyba obijasz. :lol: :lol:
Od dzis tez sie obijam,
wiec troche "ponawijam". :P :P
No nie, praca na budowie,
rzutuje na me zdrowie. :cry:
Ja sie chyba zbadam,
bo juz "kmina" gadam. :cry: :cry:
A wiecie co to "kmina"? :geek:
Bo ja wiem. :P
Smierdzi, to jak ktos pali maryche :mrgreen: albo pusci baka (to jednak rzadziej przy zdrowym zywieniu) :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ

Betha
Posty: 146
Rejestracja: 08 sierpnia 2021, 17:43
Miasto: Zurych

Re: TABLICA czyli wszystko w jednym

Post autor: Betha » 15 października 2021, 10:05

no tak.. tutaj wszyscy pracujacy i nieobijajacy..😝 zapomnialam.. tyle ze tu czy w tygodniu czy w weekend jedna kicha😉 chyba TRZA sie przyzwyczaic🙃

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: TABLICA czyli wszystko w jednym

Post autor: bogwar » 15 października 2021, 12:53

Betha pisze:
14 października 2021, 14:50
pomarli wszyscy? 😉 czy inne licho?😊
Gumiś... znaczy bogwar.. zapodaj jakis temat bo zaczyna smierdziec.. wiadomo czym..😃 lub moze inny uzytkownik mialby cos ciekawego na wzgledzie.. 😊 oczywiscie Panie rowniez mile widziane😊

pozdrawiam😊
Mowisz i masz. :D Wracajac do "kminy", lub "nawijki" ktora jest rodzajem dialektu w pewnych grupach ludzi, moze wymienmy sie roznymi zwrotami, jakich sie uzywa w roznych regionach Polski. W koncu nasza spolecznosc to osoby z calego kraju, :D wiec mozna poznac ciekawe "opcje" jezykowe. I nie chodzi mi tu o calkiem odmienne dialekty, jak np. jezyk kaszubski (z Kaszubem to sie w ogole po kaszubsku nie dogadam przeciez, :oops: z Goralem po goralsku to jeszcze :P ). Np. wiem, ze w Malopolsce sie mowi "ide na pole", a na Mazowszu nikt nie powie inaczej niz "ide na dwor", a w obu przypadkach oznacza to po prostu "ide na zewnatrz". Albo we wspomnianej "kminie". Czy wiecie co oznacza, ze komus "faluja nachy"? :lol: Ten ktos po prostu "trzesie portkami ze strachu". :mrgreen: :lol:
No dawajcie cos "na warsztat". :P Oczywiscie z tlumaczeniem na "ludzki" :lol:

Betha
Posty: 146
Rejestracja: 08 sierpnia 2021, 17:43
Miasto: Zurych

Re: TABLICA czyli wszystko w jednym

Post autor: Betha » 15 października 2021, 13:29

ja rozmawiam piekna oryginalna hoch- polszczyzna 😃haha wiec raczej nie pomoge..ale innych chetnie poslucham znaczy poczytam😃

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: TABLICA czyli wszystko w jednym

Post autor: bogwar » 15 października 2021, 14:07

Betha pisze:
15 października 2021, 13:29
ja rozmawiam piekna oryginalna hoch- polszczyzna 😃haha wiec raczej nie pomoge..ale innych chetnie poslucham znaczy poczytam😃
Badz jednak konsekwentna. :P Jesli hoch-, to juz niech bedzie polnisch. :lol:

Betha
Posty: 146
Rejestracja: 08 sierpnia 2021, 17:43
Miasto: Zurych

Re: TABLICA czyli wszystko w jednym

Post autor: Betha » 15 października 2021, 16:42

oj Gumis Ty to sie jednak na kalamburowej nowomowie nie znasz.. 😃 u mnie nie ma przypadkow😉 😃

Betha
Posty: 146
Rejestracja: 08 sierpnia 2021, 17:43
Miasto: Zurych

Re: TABLICA czyli wszystko w jednym

Post autor: Betha » 15 października 2021, 16:46

a tak na marginesie gdyby to wziac na powaznie to juz niedlugo w pl szkolach faktycznie bedzie hoch-polszczyzna..jak nas zwiazek socjalistycznych panstw unii albo stany zjednoczone unii , wchlona👎😳.. wtedy niemiecki bedzie jezykiem urzedowym a polski - gwarą😔

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: TABLICA czyli wszystko w jednym

Post autor: bogwar » 15 października 2021, 17:37

Betha pisze:
15 października 2021, 16:46
a tak na marginesie gdyby to wziac na powaznie to juz niedlugo w pl szkolach faktycznie bedzie hoch-polszczyzna..jak nas zwiazek socjalistycznych panstw unii albo stany zjednoczone unii , wchlona👎😳.. wtedy niemiecki bedzie jezykiem urzedowym a polski - gwarą😔
I tu sie mylisz, moim zdaniem. Kiedys (za kilka pokolen) urzedowym bedzie jezyk arabski. :shock: :mrgreen: I to calkiem powaznie. :mrgreen:

Betha
Posty: 146
Rejestracja: 08 sierpnia 2021, 17:43
Miasto: Zurych

Re: TABLICA czyli wszystko w jednym

Post autor: Betha » 15 października 2021, 21:02

w sumie bardzo mozliwe

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości