Polskie sklepy meblowe z transportem do Szwajcarii

katia
Posty: 3
Rejestracja: 06 sierpnia 2019, 20:01

Polskie sklepy meblowe z transportem do Szwajcarii

Post autor: katia » 06 sierpnia 2019, 20:23

Planuję kupić nowe meble do mojego mieszkania. Mam dość IKEI i Conforamy, chciałabym kupić coś lepszej jakości na lata no a wiadomo, w Polsce można kupić wszystko dużo taniej. Problem pojawia się w przypadku zamawiania większych rzeczy takich jak meble z transportem. Nie mam zbyt dobrych doświadczeń z transportem zamówionym na stronie np clicktrans.pl i zastanawiam się czy są polskie sklepy meblowe które biorą transport, cło itd na siebie?

Alek1
Posty: 29
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 20:25

Re: Polskie sklepy meblowe z transportem do Szwajcarii

Post autor: Alek1 » 24 sierpnia 2019, 12:07

Niestety ze względu na cło i podatki mało która firma dostarcza meble do Szwajcarii. Możesz spróbować popatrzeć w sklepach typu Livique albo Micasa, są tam tańsze meble niż np w Pfister ale też ładne i dobrej jakości.

gagatek
Posty: 108
Rejestracja: 24 sierpnia 2019, 16:44
Miasto: Bazylea

Re: Polskie sklepy meblowe z transportem do Szwajcarii

Post autor: gagatek » 24 sierpnia 2019, 16:50

Katia, jeśli chcesz kupić w PL i przewieźć do CH, to:
- zrób to nie do końca formalnie: wypożycz busa w Polsce, załaduj wszystko i przejedź z towarem przez jakąś spokojną granicę, bez odprawy,
- kup meble, spakuj je na paletę/palety i zleć transport jakiejś profesjonalnej spedycji.

Wiele niemieckich sklepów meblowych oferuje sprzedaż mebli wraz z załatwieniem formalności celno-podatkowych i dostawą na szwajcarski adres. Warunkiem jest mieszkanie w pobliżu granicy.
---
It is nice to be important, but it's more important to be nice.

Ziemowit
Posty: 18
Rejestracja: 19 sierpnia 2019, 14:20
Miasto: Wrocław

Re: Polskie sklepy meblowe z transportem do Szwajcarii

Post autor: Ziemowit » 27 sierpnia 2019, 12:06

przejedź z towarem przez jakąś spokojną granicę, bez odprawy
Na tych najbardziej spokojnych przejazdach miewałem kontrole osobówki a na zatłoczonych autostradowych nigdy, choć na autostradzie zawsze ktoś się kręci wkoło stróżówki i może zatrzymać busa do kontroli. Na małych spokojnych przejazdach przeważnie hula tylko wiatr, ale czasem ktoś się trafi kto sprawdza.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości