Pełnomocnictwo notarialne w Polsce

Kwestie związane z prawem i urzędami - pozwolenia na pobyt, rejestracja samochodów, itp
Alek1
Posty: 29
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 20:25

Pełnomocnictwo notarialne w Polsce

Post autor: Alek1 » 01 października 2021, 15:15

Witam,
Potrzebuję upoważnić kogoś notarialnie do załatwienia jednej sprawy w Polsce, a sama nie mogę w tej chwili do Polski pojechać. Czy orientuje się ktoś jak wygląda podpisanie pełnomocnictwa notarialnego w Szwajcarii, takiego które będzie ważne w Polsce? Czy był ktoś w podobnej sytuacji?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Pełnomocnictwo notarialne w Polsce

Post autor: bogwar » 02 października 2021, 01:21

Alek1 pisze:
01 października 2021, 15:15
Witam,
Potrzebuję upoważnić kogoś notarialnie do załatwienia jednej sprawy w Polsce, a sama nie mogę w tej chwili do Polski pojechać. Czy orientuje się ktoś jak wygląda podpisanie pełnomocnictwa notarialnego w Szwajcarii, takiego które będzie ważne w Polsce? Czy był ktoś w podobnej sytuacji?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Witaj. :D
Czy nie jest najprostszym rozwiazaniem zapytac o to w polskiej ambasadzie w Bernie? :?:
Ponizej dane teleadresowe-

https://www.gov.pl/web/szwajcaria/ambasada

W kazdym razie pierwszym krokiem w temacie?
pozdr.
bogwar

Alek1
Posty: 29
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 20:25

Re: Pełnomocnictwo notarialne w Polsce

Post autor: Alek1 » 07 października 2021, 16:15

Dziękuję bogwar za odpowiedź. Mimo wszystko prościej było zapytać na forum, a nóż ktoś miał taki sam problem :)
Zorientowałam się ile u szwajcarskiego notariusza kosztuje takie specjalne pełnomocnictwo (nie Vollmacht) razem z apostille i dostałam cenę 1200 CHF. Do tego należy doliczyć tłumacza przysięgłego.

Asia_W_JU
Posty: 1
Rejestracja: 22 października 2021, 08:34
Miasto: Delémont

Re: Pełnomocnictwo notarialne w Polsce

Post autor: Asia_W_JU » 22 października 2021, 08:39

Hej,

Nie wiem czy nie jest juz za pozno, ale mialam dokladnie taka sprawe w wakacje :) Mama odwiedzala nas w szwajcarii, a okazalo sie ze pilnie trzeba podpisac umowe w Polsce.

Najprostrza droga to skontaktowanie przez internet z polskim notariuszem ktory wysle dokument po polsku, a notariusz w szwajcarii tylko potwierdzi waznosc dokumentu (w Delemont cena 30 chf). Potem trzeba ten dokument pokazac w kantonie (30CHF) zeby nakleic apostille.

Calosc trwala pol dnia i kosztowala 60 chf

Pozdrawiam

Asia

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości