Poród w Szwajcarii 2 miesiące po przeprowadzce

Kwestie związane z prawem i urzędami - pozwolenia na pobyt, rejestracja samochodów, itp
Parasolka
Posty: 2
Rejestracja: 26 października 2020, 22:12

Poród w Szwajcarii 2 miesiące po przeprowadzce

Post autor: Parasolka » 26 października 2020, 22:20

Witam,

Mój partner otrzymał propozycje pracy w jednym z banków z Zurychu. Planujemy przeprowadzić się do Szwajcarii na początku 2021 roku, prawdopodobnie w styczniu. Ja nie będę pracowała tylko zajmowała sie naszym 1,5 rocznym synem. Jestem takze w ciąży i termin porodu mam na poczatku Marca. Czy ktoś orientuje się może jak będzie wyglądała kwestia ubezpieczenia zdrowotnego? Czy będzie możliwe zdobycie ubezpieczenia i jeśli tak, to czy będę uprawniona jedynie do podstawowej opieki zdrowotnej? A może będzie możliwość dokupienia dodatkowego pakietu? Wiem, ze niektóre firmy ubezpieczeniowe nie pozwalają korzystać z ubezpieczenia przez kilka pierwszych miesięcy po wykupieniu polisy, ale nie wiem czy podobnie byłoby w Szwajcarii?

gagatek
Posty: 108
Rejestracja: 24 sierpnia 2019, 16:44
Miasto: Bazylea

Re: Poród w Szwajcarii 2 miesiące po przeprowadzce

Post autor: gagatek » 27 października 2020, 10:07

Ubezpiecznie zdrowotne w wersji podstawowej jest w Szwajcarii obowiązkowe. Należy się ubezpieczyć w przeciągu 3 miesięcy od osiedlenia się.
Tu masz informację na temat ciąży i porodu w CH:
https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/ve ... chaft.html
---
It is nice to be important, but it's more important to be nice.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości