wywóz auta z CH, eksport

Kwestie związane z prawem i urzędami - pozwolenia na pobyt, rejestracja samochodów, itp
masta_of_disasta
Posty: 3
Rejestracja: 14 lipca 2020, 21:58
Miasto: Mels

wywóz auta z CH, eksport

Post autor: masta_of_disasta » 14 lipca 2020, 22:04

mam nauto na blachach CH. Chiałbym je na moich tablicach, na kołach wywieźć do Pl na sprzedaż. Potem planuje wrocić do CH z Tablicami i anulować Fahrzeugsausweis w urzędzie. Zwykle lawieciarze z PL ogarniają wszystko, a ja przecież mogę na moich tablicach pojechać przecież. Czy ktoś może przerabiał proceduę takiego eksporu? Czy muszę do clenia w PL celnikowi auto na lawecie zawieźć?

gagatek
Posty: 108
Rejestracja: 24 sierpnia 2019, 16:44
Miasto: Bazylea

Re: wywóz auta z CH, eksport

Post autor: gagatek » 15 lipca 2020, 16:11

Jeśli chcesz wyjechać autem na kołach, potrzebujesz tablice wywozowe. Naturalnie, żeby móc sprzedać auto w PL, musisz dokonać odprawy exportowej w CH.
---
It is nice to be important, but it's more important to be nice.

masta_of_disasta
Posty: 3
Rejestracja: 14 lipca 2020, 21:58
Miasto: Mels

Re: wywóz auta z CH, eksport

Post autor: masta_of_disasta » 16 lipca 2020, 18:15

Dzięki za info. Najpierw spróbuję w Ch na tutti sprzedać

Kristof
Posty: 2
Rejestracja: 18 sierpnia 2020, 09:18
Miasto: Aarau

Re: wywóz auta z CH, eksport

Post autor: Kristof » 18 sierpnia 2020, 12:38

Jeśli zjedziesz do Polski a Twoje auto było tu rejestrowane na ciebie przez okres 1 roku to nieponosisz żadnych oplat cła,akcyzy poprostu przesiedlenie i możesz pojechać na tych blachach pod urząd tam je zdejmij zeby nie widzieli zgłaszasz przesiedlenie i nieplacisz nic tyle ze przez okres pol roku niewolno ci sprzedać tego auta bo nalicza te opłaty potem robisz co chcesz bez podatku czy oplat cel. Jak chcesz więcej i konkretnych odpowiedzi napisz to wyjaśnię Ci dokładnie co i jak

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości