Swiadczenie usług , Polska Firma , Praca ponad etat , biznes, pozwolenie

Kwestie związane z prawem i urzędami - pozwolenia na pobyt, rejestracja samochodów, itp
Michal
Posty: 1
Rejestracja: 22 czerwca 2020, 17:07

Swiadczenie usług , Polska Firma , Praca ponad etat , biznes, pozwolenie

Post autor: Michal » 22 czerwca 2020, 17:29

Witam wszystkich
Obecnie jestem w Polsce. Ostatnie 2 lata świadczyłem usługi w Niemczech . Myslę o Szwajcarii

Może ktoś coś wie czytałem i nie moge się doszukac

Czy można jako Polska firma świadczyć usługi w Szwajcarii - dłuższy czas bo z tego co się doczytałem max chyba do 3mc w roku ? i rozliczać się w Pl
Czy jest jakas ich głupia Szwajcarska segregacja na zawody bo w Pl możesz robić co chcesz majac firmę praktycznie , tam są jakieś zawody regulowane czy jak to się zwie ..Oczywiscie nie mowie o np lekarzu , notariuszu
konkretnie interesuje mnie branza motoryzacyjna mechanika ,
Jak np pracować na większą ilosc godzin na mc np 200 / 250 bo jak we wszystkim Szwajcarzy mają chore regulacje
Czy można otrzymac pozwolenie na pobyt bez pracy -czytałem ze mozna , czy np wyciąg z Pl banku wystarczy ze posiadam srodki ,ile musze miec zeby dostać np pozwolenie bez zbednych gadek..
Czy np lepiej załozyć firmę Szwajcarską i swiadczyć usługi chyba do 100 tys CHF nie trzeba ksiegowosci prowadzić i zbytnich podatków płacić. (z księgowscią tak czytałem z podatkami nie jestem 100 proc pewny )
Czy do załozenia firmy potrzebuje 20 tys CHF bo cos tak czytałem jako GMBH chyba

Moze ktos ma pomysł jak pracowac u siebie lub tam czy swiadczyc usługi zamiast prosic się Szwajcara o prace...

Jak wyglada np export z Polski do Szwajcrii zeby coś sprzedwac - bo chyba wszystko u nas jest tansze co by nie patrzec , kwestia wejscia na ich zamknięty rynek.

Czy majać kilkadziesiat koła Chf cos tam mozna zacząc działac ?
Generalnie mysle ze potrzebna jest jedna uczciwa osoba chętna do wspołpracy a dalej by poleciało.
Czy moze ktoś podzielic się doswiadczeniami

Bo np w Niemczech na kazda jedna prace potrzebujesz wykształcenia nawet na Putzfrau a jak znasz ludzi to swiadczysz usługi lub pracujesz bez pisania i składania zadnych bzdur ..

magol13
Posty: 72
Rejestracja: 18 sierpnia 2019, 15:28
Miasto: Sempach

Re: Swiadczenie usług , Polska Firma , Praca ponad etat , biznes, pozwolenie

Post autor: magol13 » 23 czerwca 2020, 19:23

Jest jak to nazwałeś głupia segregacja,i bardzo dobrze że jest.tutaj piekarz piecze chleb a dekarz robi pokrycia dachowe i wszystko cyka jak w zegarku.250 godz miesięcznie? Planujesz robotę przerobić? Chłopie zwolnij, toż to w soboty i niedziele trzeba będzie robić. Z twojego postu wynika że chciałbyś ciągnąć wszystkie sroki naraz.ten kraj jak dla mnie jest jeszcze normalny i niech tak zostanie. Przyjedz, zatrudnij się, wybadasz swój fach,może nawiążesz współpracę.solo będziesz miał ciężko, tutaj firmy są z wiekowymi tradycjami i referencje przechodza6z ojca na syna. Ja pracuje w firmie która zatrudnia 26 osób, firma ma 121 lat. Nie traktuj tego jako uszczypliwosc z mojej strony. Pozdrawiam.

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Swiadczenie usług , Polska Firma , Praca ponad etat , biznes, pozwolenie

Post autor: bogwar » 08 sierpnia 2020, 02:40

Michal pisze:
22 czerwca 2020, 17:29
Witam wszystkich
Obecnie jestem w Polsce. Ostatnie 2 lata świadczyłem usługi w Niemczech . Myslę o Szwajcarii

Może ktoś coś wie czytałem i nie moge się doszukac

Czy można jako Polska firma świadczyć usługi w Szwajcarii - dłuższy czas bo z tego co się doczytałem max chyba do 3mc w roku ? i rozliczać się w Pl
Czy jest jakas ich głupia Szwajcarska segregacja na zawody bo w Pl możesz robić co chcesz majac firmę praktycznie , tam są jakieś zawody regulowane czy jak to się zwie ..Oczywiscie nie mowie o np lekarzu , notariuszu
konkretnie interesuje mnie branza motoryzacyjna mechanika ,
Jak np. pracować na większą ilosc godzinna mc np 200 / 250 bo jak we wszystkim Szwajcarzy mają chore regulacje
Czy można otrzymac pozwolenie na pobyt bez pracy -czytałem ze mozna , czy np wyciąg z Pl banku wystarczy ze posiadam srodki ,ile musze miec zeby dostać np pozwolenie bez zbednych gadek..
Czy np lepiej załozyć firmę Szwajcarską i swiadczyć usługi chyba do 100 tys CHF nie trzeba ksiegowosci prowadzić i zbytnich podatków płacić. (z księgowscią tak czytałem z podatkami nie jestem 100 proc pewny )
Czy do załozenia firmy potrzebuje 20 tys CHF bo cos tak czytałem jako GMBH chyba

Moze ktos ma pomysł jak pracowac u siebie lub tam czy swiadczyc usługi zamiast prosic się Szwajcara o prace...

Jak wyglada np export z Polski do Szwajcrii zeby coś sprzedwac - bo chyba wszystko u nas jest tansze co by nie patrzec , kwestia wejscia na ich zamknięty rynek.

Czy majać kilkadziesiat koła Chf cos tam mozna zacząc działac ?
Generalnie mysle ze potrzebna jest jedna uczciwa osoba chętna do wspołpracy a dalej by poleciało.
Czy moze ktoś podzielic się doswiadczeniami

Bo np w Niemczech na kazda jedna prace potrzebujesz wykształcenia nawet na Putzfrau a jak znasz ludzi to swiadczysz usługi lub pracujesz bez pisania i składania zadnych bzdur ..
Tak, mozna. Dobrze doczytales.
Tak, istnieja zawody reglamentowane, nie regulowane :evil: , bo te, to byly ceny w PRLu. :lol: A dotycza zawodow waznych dla zycia czlowieka, jak pielegniarka, czy lekarz i jeszcze paru innych. O notariuszu nic nie wiem, ale sprobuj sie wcisnac w ich kaste, gdzie za godz. pracy bierze sie minimum 150-160 CHF. :(

Dlaczego zaraz we wszystkim? U rolnika standardowy miesiac pracy to 255 godzin. Placa minimalna 3200 CHF brutto. Jak ktos chce dlugo pracowac, to idealny wariant. :P :P
Dobra, dosc bajerow i zartow. :evil: :evil: :evil: :evil: Gosciu, z Twojego wpisu nie wynika, ze jestes powazny. W Niemczech Ci nie wyszlo, wrociles do Polski i probujesz szukac fartu w Szwajcarii. Poza tym, Twoj jezyk pisany wskazuje na to, ze jestes niezlym cwaniaczkiem. :evil: A tych nie lubie strasznie. :evil: Jestem spod znaku Skorpiona i takich ludzi wyczuwam po kilku wymienionych zdaniach. W jezyku pisanym jest troche trudniej, ale tez da sie. Jesli udowodnisz, ze jest inaczej, masz u mnie flaszke dobrego alkoholu. :mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości