oferta/zapytanie

Kwestie związane z prawem i urzędami - pozwolenia na pobyt, rejestracja samochodów, itp
Kepasa1955
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwietnia 2020, 10:32

oferta/zapytanie

Post autor: Kepasa1955 » 17 kwietnia 2020, 11:31

Witajcie !!! Kłania się Bogdan Zaleski z pytaniem, czy Wiecie jak złożyć skargę na czynności adwokata, może znacie Adwokata, który podejmie się takiego zadania ale wątpię żeby znalazł się taki samobójca. Szukam fachowej płatnej porady, oraz ewentualnie kogoś kto przygotuje w moim imieniu wymagane dokumenty i złoży w moim imieniu.
Dziękuję za informacje.
Pozdrawiam Bogdan Zaleski

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: oferta/zapytanie

Post autor: bogwar » 18 kwietnia 2020, 02:54

Kepasa1955 pisze:
17 kwietnia 2020, 11:31
Witajcie !!! Kłania się Bogdan Zaleski z pytaniem, czy Wiecie jak złożyć skargę na czynności adwokata, może znacie Adwokata, który podejmie się takiego zadania ale wątpię żeby znalazł się taki samobójca. Szukam fachowej płatnej porady, oraz ewentualnie kogoś kto przygotuje w moim imieniu wymagane dokumenty i złoży w moim imieniu.
Dziękuję za informacje.
Pozdrawiam Bogdan Zaleski
Witaj moj prawie imienniku. :D
Czytajac Twoj post widze, ze nalezysz do tych " narwanych ". Wyluzuj jednak, bo w Szwajcarii w cokolwiek powazniejszych sprawach, nic sie nie zalatwia " z dnia na dzien ". Nie jestem adwokatem ani prawnikiem, ale wiem, jak sie poruszac w szwajcarskich przepisach, ktore sa skadinad bardzo klarowne. Nie zawsze, a wlasciwie bardzo rzadko, do zalatwienia sprawy trzeba zatrudniac adwokata czy prawnika. Przed sadem, oczywiscie tak, ale w sporze z urzedem ? Po co ? Urzednikow obowiazuja przepisy zawarte w aktach prawnych i zazwyczaj obie strony ( urzednik i petent ) wiedza w co graja. Czasem wystarczy, ze ktoras ze stron w jakims sporze przedstawi odpowiedni akt prawny ( Konstytucje, bo ta jest w Szwajcarii najwyzszym aktem prawnym i zaden inny nie moze byc z nia sprzeczny, potem Umowa o Swobodnym Przeplywie Osob miedzy Szwajcaria i UE, a dopiero potem szwajcarskie ustawy, rozporzadzenia i oficjalne wykladnie do nich ) i druga strona nie ma za bardzo wyboru. :mrgreen: Dotyczy to, jak napisalem, obu stron, bo czasem panie w okienku w gminie moga sie tez zdziwic. :mrgreen: :lol: .
No, ale do rzeczy. :P Skoro czynnosci Twojego adwokata nie spelniaja Twoich oczekiwan, to po prostu rozwiaz z nim umowe, jesli takowa istniala, a jesli nie, to go po prostu kopnij w d..e. Nastepnie popytaj wsrod znajomych o jakiegos uczciwego prawnika, a jesli nie znajdziesz, poszukaj w internecie danych kontaktowych do bezplatnej porady u tzw. Ombudsmanna, wpisujach w wyszukiwarke ten wyraz plus nazwe kantonu, w ktorym mieszkasz. Tam nie zalatwisz sprawy, ale uzyskasz informacje, co mozesz zrobic w przedstawionym temacie. Nie wiem, o co chodzi w Twoim przypadku, ale na podstawie tego , co napisales nic wiecej pomoc nie moge.
Pozdrawiam. :D
bogwar

Kepasa1955
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwietnia 2020, 10:32

Re: oferta/zapytanie

Post autor: Kepasa1955 » 19 kwietnia 2020, 12:44

Witaj Bogwar. Dziękuję za odpowiedż. W kilku słowach o moim problemie. Jak pisałem potrzebuję informacji do kogo złożyć skargę na czynności adwokata i tylko takiej pomocy potrzebuję, skargę napiszę sam, zresztą nie wierzę, że ktokolwiek z kasty prawniczej ośmieli się wystąpić przeciwko koledze. Po dwóch latach od udzielenia pełnomocnictwa do reprezentowania mnie przed organami i ubezpieczalnią / bo chodzi o odszkodowanie /
mój adwokat po moim wystąpieniu do ubezpieczalni o zakończenie postępowania, zaproponował wspaniałomyślnie, że gdy się jeszcze trochę poczeka to można będzie otrzymać większe odszkodowanie. Swoją drogą dlaczego nie podjął czynności w moim interesie a czekał na kolejną wpłatę na swoje konto. Tak jak mówię sprawę zamknięto w 30 dni i pieniądze były na moim koncie. Poprosiłem o przesłanie dokumentacji z postępowania za które Pan mecenas otrzymał kilkadziesiąt tysięcy franków, zdziwienie było wielkie kilka listów tylko wtedy gdy ja kontaktowałem się z ubezpieczalnią poza tym nic zero. Dlatego Pan Mecenas musi za taką ignorancję odpowiedzieć a najbardziej zaboli jak będzie musiał zwrócić pobrane pieniądze i zapłacić odszkodowanie i karę za zaniechanie czynności. Taki jest mój problem, i nie odpuszczę ignorantowi, będzie skarga będzie Press i wszystko co w przyszłości pomoże innym poszkodowanym przez nadzwyczajną kastę prawniczą. Pozdrawiam dziękuję za szczere chęci udzielenia pomocy.
Pozdrawiam Bogdan.

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: oferta/zapytanie

Post autor: bogwar » 19 kwietnia 2020, 20:01

Witaj. :D
Rozumiem Twoje rozgoryczenie i rozczarowanie, ale nie rozumiem, dlaczego przelewales mu pieniadze za wystawione rachunki :evil: ( na kazdym powinno byc napisane za co ), skoro nie bylo postepow w sprawie ? :?: Przeciez sam Ci z konta nie pobral. :twisted:
Nie wiem w jakim kantonie mieszkasz ( nie podales lokalizacji ), ale ponizej link do informacji prawniczej w poszczegolnych kantonach.

https://www.sav-fsa.ch/de/rechtsauskunf ... ellen.html

Pogrzeb w internecie i sprobuj cos znalezc.
Pozdrawiam i zycze pomyslnego zalatwienia sprawy.
bogwar

Kepasa1955
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwietnia 2020, 10:32

Re: oferta/zapytanie

Post autor: Kepasa1955 » 20 kwietnia 2020, 00:04

Witam !!! Dzięki za odpowiedż. Z twojej porady wynika, że nie miałeś do czynienia z adwokatem, postępowaniem i likwidacją szkody, tak mi się wydaje. Żaden adwokat nie ruszy palcem jak nie opłacisz za prowadzenie sprawy, jeżeli jesteś po wypadku i w trakcie leczenia to sprawy według Ciebie toczą się zgodnie z prawem, ale tak nie jest adwokat ma wiele spraw i ich realizację ma zaplanowaną na 2 lata minimum, wiem to teraz.
Dlatego płacisz i czekasz do momentu kiedy orientujesz się, że procedura leczenia jest zakończona i czas na wypłatę odszkodowania i wtedy odpowiada adwokat, że jak troszkę poczekamy jakiś rok dwa to nasze roszczenie może wzrosnąć o 100% kojarzysz co to znaczy jak masz otrzymać 500,000,-
a możesz otrzymać 1,000,000,- Franków. Jest różnica. Tylko jest to twoje ryzyko. Mecenas po rozprawie mówi No przegrał Pan, lub Wygraliśmy.
Dlatego proponuję powrót na ziemię. Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie. Jak będziesz miał problem czego nie życzę to pisz.
Pozdrawiam Bogdan Winthertur.

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: oferta/zapytanie

Post autor: bogwar » 20 kwietnia 2020, 19:34

Kepasa1955 pisze:
20 kwietnia 2020, 00:04
Witam !!! Dzięki za odpowiedż. Z twojej porady wynika, że nie miałeś do czynienia z adwokatem, postępowaniem i likwidacją szkody, tak mi się wydaje. Żaden adwokat nie ruszy palcem jak nie opłacisz za prowadzenie sprawy, jeżeli jesteś po wypadku i w trakcie leczenia to sprawy według Ciebie toczą się zgodnie z prawem, ale tak nie jest adwokat ma wiele spraw i ich realizację ma zaplanowaną na 2 lata minimum, wiem to teraz.
Dlatego płacisz i czekasz do momentu kiedy orientujesz się, że procedura leczenia jest zakończona i czas na wypłatę odszkodowania i wtedy odpowiada adwokat, że jak troszkę poczekamy jakiś rok dwa to nasze roszczenie może wzrosnąć o 100% kojarzysz co to znaczy jak masz otrzymać 500,000,-
a możesz otrzymać 1,000,000,- Franków. Jest różnica. Tylko jest to twoje ryzyko. Mecenas po rozprawie mówi No przegrał Pan, lub Wygraliśmy.
Dlatego proponuję powrót na ziemię. Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie. Jak będziesz miał problem czego nie życzę to pisz.
Pozdrawiam Bogdan Winthertur.
Witaj.
Masz racje, rzeczywiscie nie korzystalem w Szwajcarii z pomocy adwokata, a w zyciu w Polsce w ogole chyba tylko 2 razy ( sprawy byly epizodyczne ) i o ile w pierwszej sprawie bylem zadowolony z pomocy, to po drugiej, tylko zwyklej poradzie prawnej , wiedzialem ze te profesje trzeba omijac ( oczywiscie jesli sie da ) szerokim lukiem. Po Twoich wyjasnieniach rozumiem Twoja sytuacje. Pogrzebalem troche w internecie i znalazlem taka strone. Moze Ci sie przyda.

https://www.beobachter.ch/justiz/gesetz ... lt-was-tun

Albo to

https://www.sav-fsa.ch/de/documents/dyn ... rv1115.pdf

Sa tu opisane obowiazki adwokata i jego odpowiedzialnosc za bledy i zaniechania, z podanymi paragrafami, ktorym one podlegaja. Jesli przed sadem cywilnym, bo raczej tylko tam bedziesz mogl dochodzic swoich praw, bedziesz w stanie udowodnic, ze je zlamal, to jedyna szansa. Jednak, jak sam napisales, raczej nie znajdziesz prawnika, ktory wystapi przeciw koledze po fachu, a samemu raczej niewiele wskorasz. Poczytalem kilka opinii w tym temacie i raczej sa malo pocieszajace. Jak wszedzie, to kasta, ktora sie trzyma mocno. Nie dziwie sie wiec, ze w Polsce przynajmniej cos probuja ruszyc w temacie, ale sami widzimy opor materii.
Pozdr. i zycze mimo wszystko pomyslnego zalatwienia sprawy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości