Kredyt hipoteczny

Tematy dotyczące finansów, bankowości i podatków
justin2030
Posty: 3
Rejestracja: 05 czerwca 2019, 23:46

Kredyt hipoteczny

Post autor: justin2030 » 05 czerwca 2019, 23:49

Czy ktoś z tu obecnych brał kredyt hipoteczny? Czy obcokrajowcom ciężko jest to otrzymać? Jaki bank wybrać?

PIOTR.D
Posty: 13
Rejestracja: 22 maja 2019, 19:41

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: PIOTR.D » 06 czerwca 2019, 21:38

Nie brałem kredytu, ale z tego co wiem to oczywiście, że kredyt można otrzymać. Oczywiście trzeba spełnić wszystkie kryteria no i będąc Polakiem na pewno więcej formalności do załatwienia.
W jakim banku masz konto?

Malwinka
Posty: 17
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:43

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: Malwinka » 08 czerwca 2019, 13:46

Najszybciej załatwisz kredyt w banku, w którym masz właśnie konto bankowe. Maja wgląd do historii twoich wpływów itd. Tak jest wszędzie.

Alek1
Posty: 29
Rejestracja: 15 stycznia 2019, 20:25

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: Alek1 » 06 sierpnia 2019, 19:50

Niestety z kredytem hipotecznym w Szwajcarii nie jest tak prosto. Zaczynając od ogromnych cen nieruchomości (Zurych i okolice to ponad 1mln CHF minimum), kilka różnych rodzajów kredytów hipotecznych i zabezpieczeń, 20% wkładu własnego, kończąc długości kredytowania typu 100 lat.
Szczegóły można znaleźć np tutaj: https://www.ubs.com/ch/en/swissbank/pri ... rison.html

Beata
Posty: 2
Rejestracja: 21 sierpnia 2019, 12:16
Miasto: Montreux

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: Beata » 21 sierpnia 2019, 15:23

Witam,
Orientuje się Ktoś czy możliwe jest tutaj otrzymanie kredytu gotówkowego na zakup mieszkania lub na inny cel ale w Polsce?

Dawiddd
Posty: 36
Rejestracja: 25 stycznia 2019, 22:12
Miasto: CH

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: Dawiddd » 21 sierpnia 2019, 20:30

Cześć Beata. Z tego co wiem, kredyt gotówkowy może mieć dowolne przeznaczenie. Możesz wziąć kredyt gotówkowy na 40 tys chf, wymienić na pln i kupić mieszkanie. Potem spłacać miesięcznie raty w chf.

Max. kwota zależy od zdolności kredytowej. Niestety oprocentowanie takiego kredytu jest dużo wyższe niz hipotecznego.

Możesz popatrzeć na oferty takich pożyczkodawców jak: Lend.ch, cembra.ch lub migros bank albo skorzystać z porównywarki: https://www.moneyland.ch/en/personal-loan-comparison

Beata
Posty: 2
Rejestracja: 21 sierpnia 2019, 12:16
Miasto: Montreux

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: Beata » 22 sierpnia 2019, 14:29

Bardzo dziękuję za szybką i pomocną odpowiedź. 😁

Pozdrawiam i proszę życzyć mi powodzenia w szwajcarskich bankowych formalnościach. 🙂

Klapaucjusz
Posty: 4
Rejestracja: 21 października 2019, 13:46
Miasto: Katowice

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: Klapaucjusz » 21 października 2019, 13:53

Ciekawe artykuły o kredytach hipotecznych znajdziecie na 17bankow.com, warto tam zajrzeć, żeby poszerzyć swoją wiedzę.

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: bogwar » 03 listopada 2019, 02:39

Klapaucjusz pisze:
21 października 2019, 13:53
Ciekawe artykuły o kredytach hipotecznych znajdziecie na 17bankow.com, warto tam zajrzeć, żeby poszerzyć swoją wiedzę.

Witam.
Wiedze zawsze nalezy poszerzac, ale w temacie , ktory nas interesuje. Lub w ogole, oczywiscie. :D :D Link, ktory podales dotyczy bankow polskich, a pytajacy sa raczej zainteresowani bankami szwajcarskimi. A to jest zasadnicza roznica. Nie majac co najmniej pozwolenia ( permitu ) C ( czyli pozwolenia na osiedlenie sie w Szwajcarii, Niederlassungsbewiligung ), stalego zatrudnienia, o kredycie hipotecznym w banku szwajcarskim mozna zapomniec. No bo niby dlaczego ( na prosta logike :!: ), bank szwajcarski mialby udzielic kredytu hipotecznego ( normalnie na kilkadziesiat lat ) komus, kto ma pozwolenie B ( Aufenthaltsbewilligung, czyli maksymalnie na 5 lat ?????) No ludzie, troche wyobrazni prosze. :cry:.Majac pozwolenie C ( to jest pozwolenie na osiedlenie sie w Szwajcarii ) i staly ( Monatslohn ) miesieczny dochod, mozna negocjowac z bankiem kredyt hipoteczny, ale nie sadze, zeby bylo to mozliwe w przypadku inwestycji w Polsce. :( Kiedy mialem pozwolenie B i prace przez biuro posrednictwa ( Temporärbüro ), pies z kulawa noga nie byl zainteresowany udzieleniem mi jakiegokolwiek kredytu, czy nawet karty kredytowej ( poza oczywiscie karta przedplacona, czyli prepaid, a probowalem kilka razy ). Kiedy dostalem pozwolenie C i majac stala prace ( a warto przemyslec jak proponuja :D :D , mam przelicznik, od jakiej kwoty miesieczej sie oplaca przejsc na stale zatrudnienie ), o dziwo :P :P , dostalem bez problemu karte kredytowa ( tam , gdzie wczesniej proponowano tylko karte przedplacona ), kredyt konsumencki na kilkadziesiat tys. CHF, a pani w moim banku ( w ktorym wczesniej mi odmowili nawet karty kredytowej, a kredyt wzialem w innym banku ) zapytala, czy moze jestem zainteresowany kredytem hipotecznym. Na moje pytanie, czy rowniez na nieruchomosc w Polsce, stwierdzila, ze musi to skonsultowac z przelozonymi, ale raczej watpi.

magol13
Posty: 72
Rejestracja: 18 sierpnia 2019, 15:28
Miasto: Sempach

Re: Kredyt hipoteczny

Post autor: magol13 » 04 listopada 2019, 12:20

Po co wam ludziska kredyty, żyjcie na takim poziomie na jaki was stać.przewartosciowanie własnego statusu może się skończyć fatalnie.zakładanie sobie chomąta na kilkadziesiąt lat to nie dla mnie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości