Pierwsze zakwaterowanie w Szwajcarii

Kwestie związanie z mieszkaniami, wynajmem i przeprowadzkami
DrMarcin
Posty: 2
Rejestracja: 04 lutego 2024, 20:15

Pierwsze zakwaterowanie w Szwajcarii

Post autor: DrMarcin » 21 kwietnia 2024, 11:41

Dzień dobry,

Doszedłem wreszcie do etapu poszukiwania pierwszego lokum w Szwajcarii. Po długim przeszukiwaniu internetu wyszło mi, że najlepszą opcją na początek (w moim przypadku do czasu uzyskania zezwolenia B) są tzw. hotele pracownicze. Z powodów osobisto-służbowych najbardziej zależy mi na okolicy lotniska Zurich - Kloten. Najlepsze co do tej pory znalazłem:

https://www.hotel-pracowniczy.pl/nocleg ... =8.5821648

Czy ktoś doświadczony mógłby się podzielić swoją opinią na temat tego znaleziska?

Z tego, co czytałem, to Polakowi który jeszcze nie ma ogarniętego życia na miejscu trudno jest wynająć kawalerkę, ponadto umowę musiałbym podpisać na min. rok a mi zależy tylko na paru miesiącach i przede wszystkim na meldunku. Czy jest jakaś lepsza strona na poszukiwanie hoteli pracowniczych i czy 30 CHF za dobę za pokój pojedynczy to uczciwa cena? Będę bardzo wdzięczny za każdą poradę w tej sprawie.

Betha
Posty: 151
Rejestracja: 08 sierpnia 2021, 17:43
Miasto: Zurych

Re: Pierwsze zakwaterowanie w Szwajcarii

Post autor: Betha » 21 kwietnia 2024, 14:42

witaj. nie mam wiedzy nt hoteli pracowniczych, ale 30 Fr za dobe to mysle uczciwa cena. watpie bys znalazl cos tanszego.bo wiadomym jest ze im mniejszy metraz tym drozej za metr. brac poki daja :)

Dorria
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwietnia 2024, 12:53

Re: Pierwsze zakwaterowanie w Szwajcarii

Post autor: Dorria » 21 kwietnia 2024, 15:22

Ja też nie mam doświadczeń z tym hotelem. Kiedyś używałam "Swiss Apartments" ale z tego co widze, teraz najtańsza cena za noc to ok 70-80 CHF.
Mają też w okolicach lotniska: https://www.swiss-star.com/de/apartment ... 22-04-2024
Możesz porównać standard i zdecydować.

Dopytaj czy te hotele pracownicze normalnie meldują. Swiss Apartments tak.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości