sprawa dotycząca BMW 325i xDrive

Tematy niezwiązane z kategoriami powyżej
mufi233
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwietnia 2024, 18:10
Miasto: Oftringen

sprawa dotycząca BMW 325i xDrive

Post autor: mufi233 » 10 kwietnia 2024, 18:14

Witam

Poszukuje firmy w Szwajcarii windykacyjnej, która ściąga lub odkupi dług.
PAdłem ofiarą wyłudzenia pewnej kwoty pieniędzy przez polaka mieszkającego w Szwajcarii który mial mi sprowadzić samochód.
Bardzo proszę o pomoc.

Dawiddd
Posty: 40
Rejestracja: 25 stycznia 2019, 22:12
Miasto: CH

Re: sprawa dotycząca BMW 325i xDrive

Post autor: Dawiddd » 10 kwietnia 2024, 18:46

Hmm a rozmiawiales z prawnikiem zeby wyslac oficjalne wezwanie do zwrotu naleznosci?

mufi233
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwietnia 2024, 18:10
Miasto: Oftringen

Re: sprawa dotycząca BMW 325i xDrive

Post autor: mufi233 » 10 kwietnia 2024, 20:59

zgłosiłem na szwajcarską policję i cisz

Dawiddd
Posty: 40
Rejestracja: 25 stycznia 2019, 22:12
Miasto: CH

Re: sprawa dotycząca BMW 325i xDrive

Post autor: Dawiddd » 11 kwietnia 2024, 08:09

a jak długo czekasz?
myśle że warto by się skontaktować z prawnikiem aby przedyskutować sprawę cywilną. bez wyroku sądu, komornik nic nie zrobi..

W internecie znalazlem : https://www.icg-group.com/windykacja-szwajcaria/ ale nie mam zadnych doświadczen

bogwar
Posty: 935
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: sprawa dotycząca BMW 325i xDrive

Post autor: bogwar » 11 kwietnia 2024, 20:55

Dawiddd pisze:
11 kwietnia 2024, 08:09
a jak długo czekasz?
myśle że warto by się skontaktować z prawnikiem aby przedyskutować sprawę cywilną. bez wyroku sądu, komornik nic nie zrobi..

W internecie znalazlem : https://www.icg-group.com/windykacja-szwajcaria/ ale nie mam zadnych doświadczen
Witam w watku prawniczym. :D
Moim ulubionym. :lol: :lol:
To jest podstawowe pytanie. ;) ;)
Bo w Szwajcarii w sprawach urzedowych trzeba miec stalowe nerwy. Co nie znaczy, ze sprawa nie zostanie zalatwiona.
Skoro policja przyjela zgloszenie, to z pewnoscia odpowiedz przyjdzie. Ze wskazowkami co mozna dalej zrobic w temacie.
Nie doradzaj prosze koledze od razu kontaktu z prawnikiem w Szwajcarii, bo jego honoraria moga przewyzszyc wartosc dochodzonych kwot.
One prawnika nie interesuja. Przedstawi tylko rachunki idace w setki i tysiace CHF za faktycznie lub rzekomo wykonane czynnosci prawne.
Nie znamy szczegolow sprawy, np., czy byla zawarta jakas umowa na pismie, jakie byly jej warunki, jakie sankcje za niewywiazanie sie z niej w terminie itd. Z postu wnioskuje tylko, ze auto mialo byc sprowadzone do Polski, a moze sie myle, bo to tez nie jest powiedziane (napisane).
Jesli jednak dojdzie do windykacji, to rzeczywiscie najlepsza opcja jest komornik (chyba bedzie tanszy niz firma windykacyjna, ktora musi zarobic na cala administracje, lokale, pensje itd., ale warto zawsze porownac) z Polski, bo jest na ustalonej prowizji, ktora dostaje (w przeciwienstwie np. do komornika niemieckiego. Nie wiem jak jest w Szwajcarii, a nie chce mi sie szukac :mrgreen: ) dopiero po odzyskaniu naleznosci. Ma wiec motywacje do dzialania.
Pozdr.
bogwar

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości