Polska dodana do quarantine list

Komentarze na temat wydarzeń i 'newsów'
Adi
Posty: 10
Rejestracja: 13 sierpnia 2019, 20:26

Polska dodana do quarantine list

Post autor: Adi » 04 grudnia 2020, 13:25

Dzisiejszy news. Polska zostala dodana do listy na kwarantanne:

https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/kr ... sende.html

magol13
Posty: 72
Rejestracja: 18 sierpnia 2019, 15:28
Miasto: Sempach

Re: Polska dodana do quarantine list

Post autor: magol13 » 05 grudnia 2020, 23:14

No i narobiło się przed Świętami.czyli kwarantanna obejmuje wszystkich powracających z PL do CH bez względu na to czy wracam do pracy czy przyjechałem tylko na narty?i żaden test tutaj nic nie daje mam rozumieć? Tylko pucha na dwa tygodnie w domu.

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Polska dodana do quarantine list

Post autor: bogwar » 06 grudnia 2020, 01:10

Adi pisze:
04 grudnia 2020, 13:25
Dzisiejszy news. Polska zostala dodana do listy na kwarantanne:

https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/kr ... sende.html
:evil: :evil: :evil: K..wa mac. :evil: :evil: :evil: Dzieki Admin. Po Twoim newsie, wczoraj ( no juz wlasciwie przedwczoraj, bo gdy to pisze jest niedziela :P ) przewertowalem (mimo alkoholowego relaksu po tygodniu pracy ;) ;) :lol: :lol: :lol: od razu wytrzezwialem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) wszystkie mozliwe przepisy po polsku i niemiecku. Bo ku.wa mialem leciec do Polski 20 grudnia i wracac 3 stycznia. Dzisiaj to kontynuowalem. I doszedlem do wniosku, ze Szwajcarzy sami przecza swoim ustaleniom. Bo z tych wynika, ze do listy krajow o podwyzszonym ryzyku, zalicza sie kraje, w ktorych liczba NOWYCH zarazen w przeliczeniu na 100 000 mieszkancow w ciagu ostatnich 14 dni przewyzsza te sama w Szwajcarii o minimum 60 sztuk. A Polska mimo nominalnie wysokiej liczby zakazen, matematycznie nie spelnia tego kryterium. :evil: :evil: I dlatego napisze oficjalnego e-maila do ministerstwa zdrowia z zapytaniem w tym temacie. Ciekawe co odpisza. :mrgreen: :mrgreen:

Adi
Posty: 10
Rejestracja: 13 sierpnia 2019, 20:26

Re: Polska dodana do quarantine list

Post autor: Adi » 06 grudnia 2020, 17:17

magol13 pisze:
05 grudnia 2020, 23:14
No i narobiło się przed Świętami.czyli kwarantanna obejmuje wszystkich powracających z PL do CH bez względu na to czy wracam do pracy czy przyjechałem tylko na narty?i żaden test tutaj nic nie daje mam rozumieć? Tylko pucha na dwa tygodnie w domu.
Niestety, na to wyglada..

Bogwar - to tylko gdybanie, ale szlyszalem ze te wyniki w Polsce juz nie sa wiarygodne. Moze to tez bylo powodem. Kto wie..

Obrazek
Zdrodlo: Ecdc
https://www.ecdc.europa.eu/sites/defaul ... k=9xee-4ov

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Polska dodana do quarantine list

Post autor: bogwar » 06 grudnia 2020, 23:06

Adi pisze:
06 grudnia 2020, 17:17
magol13 pisze:
05 grudnia 2020, 23:14
No i narobiło się przed Świętami.czyli kwarantanna obejmuje wszystkich powracających z PL do CH bez względu na to czy wracam do pracy czy przyjechałem tylko na narty?i żaden test tutaj nic nie daje mam rozumieć? Tylko pucha na dwa tygodnie w domu.
Niestety, na to wyglada..

Bogwar - to tylko gdybanie, ale szlyszalem ze te wyniki w Polsce juz nie sa wiarygodne. Moze to tez bylo powodem. Kto wie..

Obrazek
Zdrodlo: Ecdc
https://www.ecdc.europa.eu/sites/defaul ... k=9xee-4ov
Poniewaz nie lubie "gdybac" zrobilem, jak pisalem. Wyslalem wlasnie oficjalnego maila na adres strony internetowej Ministerstwa Zdrowia info@bag.admin.ch o ponizszej tresci:

Sehr geehrte Damen und Herren

Ich habe gerade im Internet gelesen, das Polen als Risikoland wegen Coronavirus ab 14.12.2020 eingestuft wurde.
Da ich polnischer Nationalität bin, verfolge ich täglich die Zahlen der Neuansteckungen in Polen und in der Schweiz und aus meinen Berechnungen herauskommt, dass Polen das Kriterium 60 Neuanstekungen mehr als die Schweiz pro 100 000 Einwohner in den letzten 14 Tagen nicht erfüllt, um als ein Risikoland eingestuft zu werden. Warum dann wurde es passiert?
Ist das der Fall, dass das andere Kriterium in Frage kommt? Das heisst, dass die Daten der polnischen Behörden unglaubwürdig sind? Ich hätte es gerne gewusst, weil ich immer lieber wissen will, als vermuten.
Ich werde sehr dankbar für eine erschöpfende Antwort.

Freundliche Grüsse

Cos musza odpisac. A prawda jest taka, ze rzeczywiscie poza kryterium matematycznym istnieja jeszcze 2, ktore moga spowodowac zaszeregowanie danego kraju jako kraju o podwyzszonym ryzyku. Na wiosne sie do nich "dokopalem". Drugim byla wlasnie "niewiarygodnosc" danych dotyczacych zachorowan. Znalazlem je. Link ponizej. Sa opisane w Artikel 3 Staat oder Gebiet mit erhöhtem Ansteckungsrisiko. Strona 4 i 5. Poniewaz jednak "niewiarygodnosc" danych w przypadku Polski nawet mi do glowy nie przyszla, to zapomnialem o tych pozostalych 2 kryteriach. Kiedy o tym wspomniales, przypomnialo mi sie, ze cos takiego rzeczywiscie bylo. Ponizej wspomniany link.

https://www.google.com/search?q=kriteri ... e&ie=UTF-8

Pierwsza pozycja
Erläuterungen Covid-19-Verordnung im Bereich des ...

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Polska dodana do quarantine list

Post autor: bogwar » 08 grudnia 2020, 19:26

bogwar pisze:
06 grudnia 2020, 23:06
Poniewaz nie lubie "gdybac" zrobilem, jak pisalem. Wyslalem wlasnie oficjalnego maila na adres strony internetowej Ministerstwa Zdrowia info@bag.admin.ch o ponizszej tresci:

Sehr geehrte Damen und Herren

Ich habe gerade im Internet gelesen, das Polen als Risikoland wegen Coronavirus ab 14.12.2020 eingestuft wurde.
Da ich polnischer Nationalität bin, verfolge ich täglich die Zahlen der Neuansteckungen in Polen und in der Schweiz und aus meinen Berechnungen herauskommt, dass Polen das Kriterium 60 Neuanstekungen mehr als die Schweiz pro 100 000 Einwohner in den letzten 14 Tagen nicht erfüllt, um als ein Risikoland eingestuft zu werden. Warum dann wurde es passiert?
Ist das der Fall, dass das andere Kriterium in Frage kommt? Das heisst, dass die Daten der polnischen Behörden unglaubwürdig sind? Ich hätte es gerne gewusst, weil ich immer lieber wissen will, als vermuten.
Ich werde sehr dankbar für eine erschöpfende Antwort.

Freundliche Grüsse

Cos musza odpisac.
No i dzisiaj odpisali

2019-nCoV 2019-nCoV@bag.admin.ch
domnie(więcej)
Guten Tag



Besten Dank für Ihre Email.



Die Fallinzidenz in den Ländern, welche auf die Liste der Länder mit erhöhtem Ansteckungsrisiko aufgenommen oder entfernt werden, wird jeweils an einem bestimmten Stichdatum ermittelt.



Dieses Stichdatum ist in der Regel zwei Tage vor dem Entscheid des Departements oder des Bundesrates. Wenn die Fallinzidenz in einem Land an diesem Stichdatum >60 über der der Fallinzidenz der Schweiz liegt, wird das Land oder die Region auf die Liste aufgenommen. Die Liste wird jeweils nach zirka 14 Tagen an einem neuen Stichdatum neu bewertet.



So waren die Fallinzidenzen der letzten 14 Tage gerechnet auf 100'000 Einwohner von zum Beispiel Portugal oder auch Polen am Stichtag >60 als die entsprechende Fallinzidenzzahl in der Schweiz.



Leider kann es sein, dass sich die Situation in einzelnen Ländern zwischen Stichdatum und Inkrafttreten der jeweils neuen Liste wieder ändert. Massgebend ist immer die Liste, die zum Zeitpunkt der Einreise in Kraft ist.



Die aktuelle Liste tritt am 14.12 in Kraft. Eine nächste Aktualisierung (Inkrafttreten) ist voraussichtlich auf den 28. Dezember geplant.



Sie finden alle Informationen zu den Kriterien für die Liste, zum Vorgehen nach der Einreise in die Schweiz und zu Ausnahmebestimmungen von der Quarantänepflicht auf unserer Webseite: Quarantänepflicht für Einreisende.



Beachten Sie bitte, dass dies der heutige Informationsstand ist und sich die Situation je nach epidemiologischer Lage schnell wieder ändern kann. Informieren Sie sich regelmässig über Aktualisierungen auf der BAG-Webseite.



Freundliche Grüsse



Team Covid-19

Eidgenössisches Departement des Innern EDI

Bundesamt für Gesundheit BAG

Abteilung Übertragbare Krankheiten

Schwarzenburgstrasse 157, CH-3003 Bern

www.bag.admin.ch


Trzymaja sie uparcie wersji o liczbie zakazen. Mnie to jednak nie przekonuje. :( :( :(

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Polska dodana do quarantine list

Post autor: bogwar » 10 grudnia 2020, 00:40

Brak spersonalizowanego odbiorcy e-maila (czyli mojego nazwiska w tytule) i personalnego podpisu autora oznacza, ze zostal on skonstruowany na potrzeby odpowiedzi na zmasowane zapytania Polakow i Portugalczykow (ci to sie dopiero wsciekli, az pisali o nich w gazetce 20Minuten :mrgreen: :mrgreen:). Dlatego na odpowiedz czekalem az 2 dni. :shock: Normalnie, jak pisze e-maila do jakiegos urzedu, odpowiedz (kierowana do mnie osobiscie) jest nastepnego dnia i to w godzinach porannych z osobistym podpisem autora z imienia i nazwiska i danymi teleadresowymi. :geek:

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Polska dodana do quarantine list

Post autor: bogwar » 10 grudnia 2020, 01:36

Poniewaz jestem szczegolarzem upierdliwym :mrgreen: sprawdzilem te "szwajcarskie oficjalne wyjasnienia". Jak sami pisza w e-mailu wyrywkowa kontrola miala miejsce 2 dni przed wydaniem rozporzadzenia, czyli 2 grudnia (rozporzadzenie wydano 4 grudnia w piatek, to pamietam do bolu, bo przez nie nie moglem sie zrelaksowac po tygodniu pracy :evil: :evil: ). A 2 grudnia Portugalia miala mniej nowych zakazen niz Szwajcaria, mimo, ze Szwajcaria ma nieco ponad 8 milionow mieszkancow, a Portugalia nieco ponad 10 milionow. Polska miala w tm dniu niecale 14 tys. nowych zachorowan ( Szwajcaria niecale 4 tys., ale mamy prawie 5 razy wiecej ludnosci. Owszem, liczy sie rowniez liczba przeprowadzonych testow. Dla mnie osobiscie liczba nowych zakazen w stosunku do liczby przeprowadzonych testow, uwzgledniajac liczbe mieszkancow, to jest dopiero wiarygodny wskaznik, ale oficjalnie, nie wiem dlaczego, liczy sie tylko liczba nowych zakazen na 100 tys. mieszkancow, niezaleznie od liczby przeprowadzonych testow. Dla mnie jest to niezrozumiale) :shock: :shock: . Sprawdzcie sami. Ponizej linki stron internetowych o nowych zakazeniach. Wystarczy kursorem porownac liczbe zachorowan w danym dniu, czyli 2 grudnia.

https://www.google.com/search?q=koronaw ... e&ie=UTF-8

https://www.google.com/search?q=koronaw ... e&ie=UTF-8

https://www.google.com/search?q=koronaw ... e&ie=UTF-8

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Polska dodana do quarantine list

Post autor: bogwar » 10 grudnia 2020, 02:15

Gwoli scislosci trzeba dodac, ze, jak mi powiedziala pani z infolinii Ministerstwa Zdrowia, na ktora tez nie omieszkalem zadzwonic w sobote lub niedziele (jest czynna do 23.00 kazdego dnia), Szwajcaria (jak i pewnie reszta panstw europejskich) bazuje na danych z Europejskiego Centrum Zachorowan, z ktorego mapke przedstawil Adi, a na ktorej Polska widnieje na szaro, czyli jako kraj, z ktorego brak danych. :( I byc moze dlatego zakwalifikowano nasz kraj jako potencjalne "siedlisko zarazy". :mrgreen: A w tle jest zmiana strony informacyjnej naszego rzadu w tym temacie pod koniec listopada, uniemozliwiajaca sledzenie nwych zachorowan przez dociekliwych internautow z Wojewodzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych i porownywanie ich z oficjalnymi publikacjami rzadu. Bo przeciez ostatnio nasz internauta odkryl, ze "zgubiono" gdzies 22 tys. zachorowan. :evil: Byc moze to jest wlasnie "niewiarygodnosc danych". Moze wiec tak byc, ze swieta w Szwajcarii zawdzieczamy ostatecznie naszemu rzadowi. :evil: :evil: :evil: :shock: Tylko co z Portugalia? :shock:

magol13
Posty: 72
Rejestracja: 18 sierpnia 2019, 15:28
Miasto: Sempach

Re: Polska dodana do quarantine list

Post autor: magol13 » 10 grudnia 2020, 09:23

Nasz rząd działa trochę chaotycznie, jednego tygodnia prawie 30 tys zakażonych a następnego 12 tys i dwa dni potem niecałe 5 tys. O znowu ponad 12 tys. Sami już nie wiedzą skąd te dane biorą.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości