Liczba osob online na forum

Wszystkie tematy związane z naszym forum
bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Liczba osob online na forum

Post autor: bogwar » 23 listopada 2019, 14:05

Mam pytanie do Admina. Jak to jest z ta liczba obecnych online na forum ? Przed chwila widzialem, ze jest 213 osob na forum. Sprawdzilem kazdy dzial i naliczylem lacznie ze mna 7 gosci. Po czym odswiezylem strone i widze 61 gosci na forum. Czyli w ciagu kilku minut ubylo 152 gosci. Ok., jest to teoreycznie mozliwe ( choc malo wiarygodne, zeby w ciagu zaledwie kilku minut ubylo tylu obecnych na forum ), ale nie jest mozliwe, zeby na forum bylo, jak naliczylem 7 osob, w czasie miedzy 213 a 61 osobami, ktore pokazywal licznik. Bardzo prosze o wyjasnienie, bo jestem szczegolarzem i lubie, jak cos mi nie pasuje lub czegos nie rozumiem. :(
Z gory dziekuje. :D
Pozdrawiam. :D
bogwar

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Liczba osob online na forum

Post autor: bogwar » 23 listopada 2019, 17:42

bogwar pisze:
23 listopada 2019, 14:05
Mam pytanie do Admina. Jak to jest z ta liczba obecnych online na forum ? Przed chwila widzialem, ze jest 213 osob na forum. Sprawdzilem kazdy dzial i naliczylem lacznie ze mna 7 gosci. Po czym odswiezylem strone i widze 61 gosci na forum. Czyli w ciagu kilku minut ubylo 152 gosci. Ok., jest to teoreycznie mozliwe ( choc malo wiarygodne, zeby w ciagu zaledwie kilku minut ubylo tylu obecnych na forum ), ale nie jest mozliwe, zeby na forum bylo, jak naliczylem 7 osob, w czasie miedzy 213 a 61 osobami, ktore pokazywal licznik. Bardzo prosze o wyjasnienie, bo jestem szczegolarzem i lubie, jak cos mi nie pasuje lub czegos nie rozumiem. :(
Z gory dziekuje. :D
Pozdrawiam. :D
bogwar
Sorry, oczywiscie " nie lubie ".

Ziemowit
Posty: 18
Rejestracja: 19 sierpnia 2019, 14:20
Miasto: Wrocław

Re: Liczba osob online na forum

Post autor: Ziemowit » 23 listopada 2019, 18:00

Sumowanie czegoś to częsty błąd na stronach, nie tylko na forach, wynikający głównie z niedostatecznego przetestowania funkcjonalności przez osobę, która ją robiła lub brak code review prze kogoś innego, a czasem może to być celowy zabieg: "paczcie ilu nos łoglonda!" chodź zakładam, że to tylko mały błąd.
Sprawdzilem kazdy dzial i naliczylem lacznie ze mna 7 gosci
W poszczególnych działach mnożyć każdą liczbę odwiedzających przez liczbę losową w przedziale od 5 do 15 i potem zrobić poprawne sumowanie tych pomnożonych liczb i się nikt w tym bogwar nie czepi. :lol: :lol: :lol:

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Liczba osob online na forum

Post autor: bogwar » 23 listopada 2019, 19:40

Sorry Ziemowit, wiem, ze jestem stary dziad, :mrgreen: bo gagatek mi tego zyczyl :evil: :evil: ( zartuje oczywiscie, bo gagatkowi dziekuje za zyczenia, chociaz kto dozyje stu lat? Zwlaszcza przy moim trybie zycia, czyli : wino, kobiety, spiew :lol: :lol: :lol: ), ale nie za bardzo kumam ( czyli rozumiem, jak by to przetlumaczyla moja corka :lol: :shock: , kuzwa bede musial sie znow uczyc polskiego :cry: :cry: ), o czym piszesz. To znaczy, ze jak ? Ja zle policzylem ( z matematyki jestem bardzo dobry ), czy sa jakies przekrety ? :evil: :evil: :evil: Moje wyliczenia mialy miejsce w przeciagu gora 2-3 minut.

dot
Site Admin
Posty: 10
Rejestracja: 12 stycznia 2019, 19:05

Re: Liczba osob online na forum

Post autor: dot » 24 listopada 2019, 11:42

Hej bogwar, Ziemowit - Forum działa na prawie najnowszej wersji skryptu phpBB : https://www.phpbb.com/ i jest on dość standardowy jeśli chodzi o fora dyskusyjne.

Liczba obecnych na forum niestety nie zawsze oznacza realne osoby - forum jest 'odwiedzane' przez wiele automatycznych skryptów / botów / aplikacji . Często wchodzą one tylko na stronę główną, czasami 'skanują' one działy i tematy. 'Goście' nie mogą pisać postów (szczesliwie nie mamy dzieki temu za duzo spamu)
Dostajemy jednak dość dużo 'automatycznego spamu' poprzez formularz kontaktowy który jest dostepny dla niezalogowanych użytkowników.

Dobrym przykładem jest samo opublikowanie linku na facebooku - wtedy na stronie można zauważyc odrazu kilkadziesiąt 'osób online' - a częściowo są to po prostu automaty FB wchodzace na link.
Boty Google czy Bing są rozpoznawane przez forum, ale wszystkie inne są traktowane jako 'osoby online'.

Nie ma tutaj celowego zabiegu z naszej strony. Po prostu link do forum pojawia się coraz częściej w internecie, co powoduje również automatyczny ruch.

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Liczba osob online na forum

Post autor: bogwar » 24 listopada 2019, 21:27

dot pisze:
24 listopada 2019, 11:42
Hej bogwar, Ziemowit - Forum działa na prawie najnowszej wersji skryptu phpBB : https://www.phpbb.com/ i jest on dość standardowy jeśli chodzi o fora dyskusyjne.

Liczba obecnych na forum niestety nie zawsze oznacza realne osoby - forum jest 'odwiedzane' przez wiele automatycznych skryptów / botów / aplikacji . Często wchodzą one tylko na stronę główną, czasami 'skanują' one działy i tematy. 'Goście' nie mogą pisać postów (szczesliwie nie mamy dzieki temu za duzo spamu)
Dostajemy jednak dość dużo 'automatycznego spamu' poprzez formularz kontaktowy który jest dostepny dla niezalogowanych użytkowników.

Dobrym przykładem jest samo opublikowanie linku na facebooku - wtedy na stronie można zauważyc odrazu kilkadziesiąt 'osób online' - a częściowo są to po prostu automaty FB wchodzace na link.
Boty Google czy Bing są rozpoznawane przez forum, ale wszystkie inne są traktowane jako 'osoby online'.

Nie ma tutaj celowego zabiegu z naszej strony. Po prostu link do forum pojawia się coraz częściej w internecie, co powoduje również automatyczny ruch.
No......., teraz kumam. :lol: Piekne dzieki za szybka i logiczna odpowiedz. Pozdrawiam. :D
bogwar

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości