Praca na początek

Dla osób szukających pracy
Krzysztof89
Posty: 3
Rejestracja: 14 września 2022, 14:08
Miasto: Katowice

Praca na początek

Post autor: Krzysztof89 » 14 września 2022, 14:24

Witam wszystkich,

Dopiero zaczynam naukę niemieckiego, dlatego wiem na czym stoję i jestem świadomy fali hejtu i nienawiści części Polaków ze Szwajcarii na "takich".

Po wstępie, do sedna:
Szukam pracy na początek, żeby się zahaczyć i poznać Szwajcarie, żadnej pracy się nie boję(magazyn, produkcja, ogrodnictwo).
Praca pomocnika w budowlance byłaby idealna(regipsy, dachy, rusztowania).

Gdyby ktoś coś, proszę o priv.

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Praca na początek

Post autor: bogwar » 16 września 2022, 23:55

Krzysztof89 pisze:
14 września 2022, 14:24
Witam wszystkich,

Dopiero zaczynam naukę niemieckiego, dlatego wiem na czym stoję i jestem świadomy fali hejtu i nienawiści części Polaków ze Szwajcarii na "takich".

Po wstępie, do sedna:
Szukam pracy na początek, żeby się zahaczyć i poznać Szwajcarie, żadnej pracy się nie boję(magazyn, produkcja, ogrodnictwo).
Praca pomocnika w budowlance byłaby idealna(regipsy, dachy, rusztowania).

Gdyby ktoś coś, proszę o priv.
Witam Ciebie. :D
Czemu uwazasz, ze spotka Cie hejt i nienawisc czesci Polakow ze Szwajcarii na "takich". Przez chwile odebralem to osobiscie, bo rzeczywiscie "tepie" na Forum glupote w zarodku, ale Twoje ogloszenie nie jest przeciez glupie. Co najwyzej troche naiwne. Nie jest tez wzorcem, na ktory "poleci" jakis pracodawca. Zreszta na naszym Forum mozna , co najwyzej, znalezc prace "z polecenia", bo przeciez pracodawcy tu nie zagladaja. A z tym poleceniem tez uwazaj prosze, bo jak pisalem we wczesniejszych postach, zdarzaja sie mendy, ktore za znalezienie pracy Rodakowi , kasuja konkretna kase, co jest po prostu obrzydliwe. :evil: :cry: . Jak wielokrotnie podkreslalem, jestem czlowiekiem "do bolu" konkretnym i stapajacym po ziemi. Niektorzy jednak traktuja mnie czasem jako "buraka", "prostaka", "nieudacznika", "bufona" i jeszcze kogos tam. A ja staram sie zawsze przedstawic sytuacje "do bolu" realnie, zeby nie bylo rozczarowan. Co najwyzej mile zaskoczenie. Takich ludzi jednak czasem traktuje sie jako hejterow wlasnie. Dlaczego? Tu pytam tylko o siebie, bo zawsze wystepuje we wlasnym imieniu i nikogo nie reprezentuje. :mrgreen: A jesli juz, to o tym informuje. :D
Pozdrawiam.
bogwar

Krzysztof89
Posty: 3
Rejestracja: 14 września 2022, 14:08
Miasto: Katowice

Re: Praca na początek

Post autor: Krzysztof89 » 17 listopada 2022, 12:54

Trochę minęło, jednak wypada odpisać.

Mimo, że Twój komentarz to bardziej jakiś rodzaj autobiografii :D jestem tu nowy, nie oceniałem nikogo konkretnego.

Czemu tak uważam? bo śledzę fanpage Polaków w CH i wygląda to bardzo kiepsko.
Porównuje to z wyjazdem do UK 10 lat temu - większość komentarzy też była: po co? nie warto. Bez dobrego języka nic nie ugrasz. Nie zarobisz. Nie oszczędzisz, itd itp.
Dobrze, że ich nie słuchałem. Rozumiem i sam spotkałem ludzi co zarabiali 2x więcej, a po 3 latach stwierdzili: wracam bo nic nie da się odłożyć, bo pogoda do d, bo Anglicy tacy,...

Natomiast tutaj jest trochę inne podejście(rozumiem, że mentalność i życie w CH różni się diametralnie od UK). Dla mnie to wygląda, jak opanowanie przez budowlańców Szwajcarii i albo masz ten fach i niemiecki albo out. A najlepiej to jedź do Norwegii.
Trochę to rozumiem, bo sam często wolałem pracować z innymi narodowościami - lecz tutaj to wygląda dość specyficznie. Postawiono taki mur z 'chamów'. Gdzieś w tym murze są dziury, gdzie paru Polaków pomaga ze znalezieniem pracy/wrzuca ogłoszenia.

W sumie tego nie krytykuje, bo może jest to jakieś rozwiązanie. Żeby móc to oceniać, musiałbym znać drugą stronę.

Nie brałem pod uwagę, że jakiś pracodawca na to poleci. Prędzej, że u kogoś w pracy poszukują/jakiś znajomy szuka kogoś z ang./itd.
Również opłata za pomoc ze znalezieniem pracy mi nie przeszkadza.

bogwar
Posty: 932
Rejestracja: 13 października 2019, 21:44
Miasto: Berno/Warszawa

Re: Praca na początek

Post autor: bogwar » 18 listopada 2022, 23:15

Krzysztof89 pisze:
17 listopada 2022, 12:54
Trochę minęło, jednak wypada odpisać.

Mimo, że Twój komentarz to bardziej jakiś rodzaj autobiografii :D jestem tu nowy, nie oceniałem nikogo konkretnego.

Czemu tak uważam? bo śledzę fanpage Polaków w CH i wygląda to bardzo kiepsko.
Porównuje to z wyjazdem do UK 10 lat temu - większość komentarzy też była: po co? nie warto. Bez dobrego języka nic nie ugrasz. Nie zarobisz. Nie oszczędzisz, itd itp.
Dobrze, że ich nie słuchałem. Rozumiem i sam spotkałem ludzi co zarabiali 2x więcej, a po 3 latach stwierdzili: wracam bo nic nie da się odłożyć, bo pogoda do d, bo Anglicy tacy,...

Natomiast tutaj jest trochę inne podejście(rozumiem, że mentalność i życie w CH różni się diametralnie od UK). Dla mnie to wygląda, jak opanowanie przez budowlańców Szwajcarii i albo masz ten fach i niemiecki albo out. A najlepiej to jedź do Norwegii.
Trochę to rozumiem, bo sam często wolałem pracować z innymi narodowościami - lecz tutaj to wygląda dość specyficznie. Postawiono taki mur z 'chamów'. Gdzieś w tym murze są dziury, gdzie paru Polaków pomaga ze znalezieniem pracy/wrzuca ogłoszenia.

W sumie tego nie krytykuje, bo może jest to jakieś rozwiązanie. Żeby móc to oceniać, musiałbym znać drugą stronę.

Nie brałem pod uwagę, że jakiś pracodawca na to poleci. Prędzej, że u kogoś w pracy poszukują/jakiś znajomy szuka kogoś z ang./itd.
Również opłata za pomoc ze znalezieniem pracy mi nie przeszkadza.
No rzeczywiscie, troche minelo. :D A czy wypada....., :?: :shock: nie wiem, bo jednak wiekszosc Forumowiczow nie odpisuje. :( :mrgreen:
Fajnie jednak, ze odpisales. :D
Przyznam, ze nie mam konta na facebooku, instagramie, twiterze i na innych jeszcze fajnych platformach spolecznosciowych, bo po prostu nie mam na to ani czasu, :( ani ochoty. :mrgreen: Zagladalem na facebooka czy twittera kilka razy i to, co tam ludzie pisza, to po prostu smiech na sali. :lol: :lol: Wiekszosc to jakies pierdoly i relacje gdzie kto byl i co widzial. I dlatego wyglada to tak kiepsko. Ja mam po prostu inne priorytety. Dla mnie wazne sa realia "do bolu". Oczywiscie te, obowiazujace w CH, bo na temat innych krajow nie zabieram glosu. :roll: I zapewniam Cie, ze dopoki bede tu pisal, zadne bzdury i glupoty dotyczace zycia w CH nie pozostana bez mojej riposty. :mrgreen:
Te komentarze, skadinad bardzo logiczne, nie zawsze sie w zyciu sprawdzaja. :D Np. moj kolega, z ktorym pracuje, ma stawke godz. wieksza niz ja (ok., ja mam pensje miesieczna, a on stawke godz., ale pisze w przeliczeniu), a praktycznie nie zna jez. niemieckiego. :shock: Bo nie musi. ;) Pracujemy razem i wystarczy, ze ja go znam. I wcale mu nie zazdroszcze. :mrgreen: Od stycznia go "dogonie", bo z pewnoscia dostane podwyzke, ze wzgledu na "olbrzymia" :lol: inflacje w Szwajcarii.:lol:
Cos w tym jest, bo jednak "inteligencja biurowa" sie na forum nie udziela. Nie wiem, czy niesmiala jest, czy sie boi? :shock: Bo, ze w ogole jest, nie watpie. :P :P :P :P
O....., czyzbym to mialbyc ja? :mrgreen:
Ok. Rozumiem to jeszcze w przypadku obcej osoby. Ja jednak pisalem o kolegach lub przynajmniej znajomych. :cry:
Ech........, gdybys byl elektrykiem (bo w tym zawodzie sie po prostu obracam) i znal troche niemiecki......, pewnie moglbym Ci dac kilka wskazowek, gdzie szukac pracy. I to calkowicie gratis. :D
Pozdrawiam.
bogwar

Krzysztof89
Posty: 3
Rejestracja: 14 września 2022, 14:08
Miasto: Katowice

Re: Praca na początek

Post autor: Krzysztof89 » 21 listopada 2022, 13:02

Elektryka piękna sprawa, ale że nie miałem dookoła siebie nikogo takiego, to nie poszedłem w tym kierunku.
Chociaż w przypadku budowlanki, to właśnie o tym kierunku myślałem - bo chyba najwięcej można pogłówkować.

Miałem przyjemność współpracować przez jakiś czas z elektrykami w UK przy rządowym projekcie. Oj, tam to jest życie jak w Madrycie.

Gdybyś potrzebował kiedyś kogoś, żeby kable pociągnąć(KABLE) to pisz, pomogę i chętnie poduczę się reszty:D

No nic, chyba do świat już nic nie załapię, może od stycznia się coś uda.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości